جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
تغییراتی در دکوراسیون که منزل تان را دگرگون می کنند

تغییراتی در دکوراسیون که منزل تان را دگرگون می کنند

آیا تاکنون به خانه ای قدم گذاشته اید که به سرعت جذب آن شوید؟ راز زیبایی این خانه ها در کنار چیدمان و رنگ و حس دکوراسیون داخلی، بسیاری از مواقع این است که به جزییات فضا از جمله عناصر معماری به خوبی پرداخته شده است. معمولا این جزییات معمارانه، تزیینات نهایی هستند که به معماری بنا افزوده می شوند. اگر بخواهیم واقع بین باشیم، تعداد کمی از ما شانس این را داریم که خانه  خود را از پایه مطابق با سلیقه و معیارهای مان بسازیم اما اگر دیدمان را وسیع تر کنیم و اندکی ابتکار و خلاقیت به خرج دهیم، می توانیم با افزودن این جزییات معمارانه از کیفیت و زیبایی فضای خود لذت ببریم.

این بار می خواهیم به جای عناصر دکوراسیونی، به جزییات معماری داخلی فضای شما بپردازیم. با وجودی که شاید جزییاتی که در اینجا می بینید هنگام ساخت بنا افزوده شده باشند اما همه  آن ها می توانند بعدا نیز اضافه شوند تا کیفیت فضای شما را ارتقا دهند.

براکت های داخلی
در اینجا براکت ها با انحنای ساده اما دوست داشتنی، کابینت های بالایی را آراسته اند. شما می توانید مانند این نمونه ها را به کابینت آشپزخانه یا کمدهای تان اضافه کنید. در ضمن از تولیدکنندگان کابینت و تأمین کنندگان تجهیزات چوبی می توانید گزینه های متنوعی تهیه کنید.
براکت ها همچنین می توانند در زیر کانتر جزیره آشپزخانه به کار روند. شاید واقعا نیازی به آن ها برای مقاوم سازی صفحه  کانتر نباشد اما این براکت ها ظاهری جذاب و متمایز به جزیره می بخشند و به راحتی توسط نجار برش خورده و نصب می شوند.

image2

ستونک های تزیینی
اگر برآمدگی کانترها اجازه می دهد، ستونک های تزیینی به گوشه های جزیره یا انتهای کابینت اضافه کنید. این نواحی معمولا در محل برخورد ورق های روکش، یک خط باریک دارند که اضافه کردن چنین ستونکی به این محل شخصیت و کیفیت می دهد.

image3

پاخور کابینت آشپزخانه
یکی از مکان های دیگر در آشپزخانه که باید به آن پرداخت، پایه  یونیت های کابینت است. توجه به تزیین و برش پاخور کابینت اخیرا به یکی از جزییات پرطرفدار تبدیل شده است.
نکته: افزودن این نوع جزییات به کابینت های رنگ شده نسبت به کابینت های چوبی راحت تر است؛ زیرا به راحتی می توان آن ها را با کابینت موجود هماهنگ کرد.
image4
قاب گچی برای تابلوها
یکی از جزییات ظریف و سطح بالا که کیفیت فضای شما را به میزان زیادی ارتقا می دهد، ایجاد قاب روی دیوار برای تصاویر و تابلوهاست.
پنل های کابینت
نصب پنل هایی با جزییات زیاد در انتهای کابینت (وجهی که با دیوار در تماس نیست) ظاهری باشکوه ایجاد می کند. اگر انتهای نمایان کابینت شما یک پنل ساده  روکش دار دارد، می توانید گزینه هایی با تزیینات بیشتر از تولیدکننده  کابینت خود بخواهید یا از یک نجار یا کابینت ساز ماهر بخواهید پنلی تزیین شده متناسب با کابینت آشپزخانه  تان به آن اضافه کند.

image5

پاخور روشویی حمام و سرویس بهداشتی
با افزودن پایه های تزیین دار به کابینت روشویی به آن جذابیت ببخشید. درضمن اگر فضایی بین سطح کانتر و در های کمد وجود دارد، یک نوار تزیینی مانند این نمونه می تواند گیرایی و ظرافت کمدتان را دوچندان کند.

image6

پوشش رادیاتورها

اگر هنوز رادیاتورهای قدیمی را در منزل تان دارید، با جعبه های شکیل آن ها را پوشش دهید تا ظاهری متمایز و زیبا ایجاد شود؛ مثلا طراحی این پوشش برای رادیاتور، این امکان را فراهم کرده که بتوان از سطح آن برای قرار دادن وسایل استفاده کرد.

image7

قاب آینه
یکی از قسمت هایی که معمولا جزییات معمارانه آن نادیده گرفته می شود، آینه حمام و سرویس بهداشتی است. با قاب کردن آینه به وسیله یک نوار ساده به راحتی می توان تغییر قابل ملاحظه ای در ظاهر کلی حمام به وجود آورد. این نوار می تواند سفید، رنگی یا با پرداخت چوبی باشد.

image8

چهارچوب درگاه ها

در برگرفتن یک درگاه بزرگ با قاب کارشده، به تعریف آن کمک می کند و علاوه بر ایجاد جذابیت، این مزیت را دارد که به عنوان مرز و توقفگاهی بین رنگ های متفاوت فضاهای داخلی عمل  کند.

image9

چهارچوب پنجره
بسیاری از سازندگان بنا به چهارچوب پنجره ها توجهی نمی کنند اما باید بدانید افزودن چهارچوب به پنجره ها، نه تنها در ظاهر فضای شما بسیار تاثیرگذار است بلکه دید و چشم انداز شما به فضاهای بیرونی را به زیبایی قاب می کند.

image11

نوار تزیینی زیر سقف
یک نوار تزیینی چند سانتی در زیر سقف جایگزینی هوشمندانه به جای قرنیز سقف است؛ مثلا در این نمونه، رنگ حیرت انگیز بالایش که در سقف نیز ادامه یافته را قاب کرده است.
image12
تزیینات بیرونی
نمای خارجی منزل شما نیز می تواند دارای این جزییات معمارانه و عناصر تزیینی باشد که جذابیت خانه شما را دوچندان می کند.
image15
منبع: مجله منزل
(Visited 10 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *