سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
با افراد یکدنده چگونه برخورد کنیم؟

با افراد یکدنده چگونه برخورد کنیم؟

برای همه پیش آمده است که با افراد یکدنده برخورد داشته باشیم؛ ولی در بیشتر مواقع نمی توانیم برخورد مناسبی با آن ها داشته باشیم .در اینجا چهار روش به شما یاد می دهیم تا با به کارگیری آنها بتوانید به راحتی با مخاطبان سرسخت و یکدنده  تان ارتباط برقرارکنید:

واضح و روشن بگویید چه می خواهید:
در پس هر مکالمه ای، هدفی نهفته است. اگر با فرد کم حوصله به نحوی صحبت کنید که شفاف نباشد، او برآشفته می شود و از شما می پرسد چرا چنین حرف هایی را می زنید و میل دارد مکالمه را قطع کند. شما باید دلیلی مشخص برای صحبت کردن با چنین فردی داشته باشید تا او را مایل به ادامه صحبت نگاه دارد.

خواسته او را دریابید:
همان طور که شما دلیلی برای صحبت کردن با آن فرد عبوس و یکدنده دارید، او هم دلیلی برای رفتار ناخوشایندش قائل است. بدرفتاری او را ارضا می کند، اما چرا ؟ سعی کنید دلیلش را متوجه شوید. شاید آن نوجوان بداخلاق از سوی بزرگ ترها تحت فشار باشد و به همین دلیل رفتار بدی در مقابل شما از خود نشان می دهد، یا آن رئیس اخمو، ترس نزدیک شدن به کارمندش را دارد زیرا تجربه بدی در این مورد داشته است. اگر سعی کنید دلیل هرچیزی را متوجه شوید، تحمل آن برای شما آسان تر خواهد شد.

هر چیزی باید دوطرفه باشد:
چرا با آن فرد صحبت می کنید؟ مطمئنا فایده ای برای خود شما دارد و گرنه این کار را نمی کردید. خب، این گفت وگو باید برای او هم مفید باشد وگرنه حق دارد از ادامه آن امتناع کند. شما به پسرعموی بدعنق تان زنگ می زنید تا در مورد مشکل خود از او سوال کنید. یک ساعت وقت او را می گیرید در حالی که فایده اش فقط برای شماست و او که اساسا کم حوصله است شما را به چشم یک مزاحم می بیند. همواره به نحوی با دیگران ارتباط برقرار کنید که خیری دوسویه داشته باشد وگرنه آن ارتباط محکوم به فناست.

گوش کنید:
هیچ چیزی به اندازه آن که یک شنونده خوب برای حرف های طرف مقابل تان باشید کارساز نیست. همه انسان ها کسانی را دوست دارند که برایشان وقت می گذارند و حرف هایشان را با جان و دل گوش می کنند. اتفاقا افراد عبوس به دلیل این که جذابیت کمتری برای دیگران دارند و کسی شنوای حرفشان نیست، بیشتر احتیاج دارند که شما به حرف های آنها گوش کنید. صحبت شان را قطع نکنید و اجازه بدهید هرچه دل تنگ شان می خواهد بگویند. این کار در تغییر رفتار آن در درازمدت بسیار موثر است.

منبع: روانكاو

(Visited 32 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *