پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
در محل کار خود این ۶ کار ممنوعه را انجام ندهید!

در محل کار خود این ۶ کار ممنوعه را انجام ندهید!

محل کار شما فقط جایی است که باید به کارهای تان برسید و یک سری محدودیت هایی دارید که نباید انجام دهید. گاهی یک رفتار یا یک سخن ناشایست که مناسب محل کار نیست ممکن است موقعیت شغلی تان را به خطر بیاندازد . در ادامه به معرفی چند کار ممنوعه در محل کار می پردازیم:

۱. در فضا ی مجازی به فعالیت های شخصی خود نپردازید
همکاران و کارمندان شما نباید در لیست دوستانتان در فضا های شخصیِ مجازی باشند و اگر این طور است، آن ها تمام مطالبی را که در صفحه خود قرار می دهید، خواهند دید و ممکن است گاهی این مسئله مشکل ساز شود. اگر مجبورید که آن ها را در میان دوستان خود داشته باشید، بهتر است تا یک اکانت شخصی هم داشته باشید، تا همکارانتان از هر مطلب شخصی ای که در صفحه ارسال می کنید، باخبر نباشند.

۲. لازم نیست نظر منفی خود نسبت به دیگران را اعلام عمومی کنید
معمولا در محل کارِ همه، تعدادی کارمند بی صلاحیت وجود دارد، اما هرگز نباید نظرِ منفی خود را نسبت به این افراد با دیگر کارمندان در میان بگذارید. اگر این کار را انجام دهید، تنها در نگاهِ دیگران تبدیل به کسی می شوید که همیشه در حال انتقاد کردن از اطرافیان است
.کسی دوست ندارد اعتراض شما را بشنود. این کار باعث می شود شما به فردی منفی و بدون روحیه کار گروهی تبدیل شوید و موقعیت کاری شما به خطر بیفتد.

۳. درباره سیاست و اعتقادات شخصی تان اظهار نظر نکنید
شما هرگز نباید درباره این دو موضوع با همکاران خود صحبت کنید، چرا که مسائلی حساس هستند و مردم این مسائل را بسیار جدی دنبال می کنند.

۴. درباره مسائل خصوصی خودتان صحبت نکنید
شما هرگز نباید در مورد مسائل شخصی و خصوصی خود در محل کار صحبت کنید، شاید شما عاداتی خاص داشته باشید وآخر هفته را به شیوه خود بگذرانید، در مهمانی شرکت کرده یا به استراحت در خانه بپردازید، این تصمیم شماست که از زمان استراحت خود را چگونه استفاده کنید و نیازی نیست که همکاران شما از این مسائل باخبر شوند.

۵. میزان درآمد خود را جار نزنید
مشکلی ندارد که خانواده از میزان درآمد شما، در صورت تمایل آگاه باشند، اما نباید این موضوع را با همکاران خود در میان بگذارید، این  کار ممکن است که حسادت و حرص اطرافیان را به همراه داشته باشید.

۶. در رابطه با مسائل شخصی دیگران صحبت نکنید
مسائل شخصی دیگران نباید برای شما اهمیتی داشته باشد، این کار جز اتلاف وقت و تغییر نگاه دیگران به شما، تاثیر دیگری ندارد.

(Visited 58 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *