دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
خوراکی هاي زمستانه كه وزنتان را کاهش مي دهند

خوراکی هاي زمستانه كه وزنتان را کاهش مي دهند

امروزه موضوع کاهش وزن و کمک  گرفتن از موثرترین راهکارها برای سوزاندن چربی های اضافی بدن به یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از مردم جهان تبدیل شده است.
گاهی اوقات برخی افراد برای کم کردن وزن خود به روش هایی متوسل می شوند که این روش ها می توانند عوارض جانبی منفی بر سلامت بدن داشته باشند اما انتخاب رژیم غذایی مناسب و سرشار از سبزیجات تازه مناسب ترین و کارآمدترین راهکار برای رهایی از اضافه وزن به ویژه در فصل زمستان است.

در این مطلب شش نمونه از سبزیجاتی را که به دلیل انرژی زا بودن، مصرف آن ها در فصل سرما بسیار توصیه می شود و در عین حال برای کاهش وزن نیز مفید هستند، را برای شما آورده ایم.

 هویج: در طول فصل زمستان هویج را جایگزین گوشت در وعده های غذایی تان کنید زیرا به کاهش دریافت کالری بدن کمک می کند.که موثر در کاهش وزن می باشد.

fresh-carrot-coloring

ترب: این گیاه حاوی مقادیر قابل توجهی فیبر خوراکی و آب است که با خوردن آن احساس سیری ایجاد می شود و میل به خوردن خوراکی های ناسالم کاهش می یابد.

images

 پیاز: پیاز به دلیل دارا بودن ماده معدنی کروم تاثیر سودمندی بر کاهش وزن دارد. کروم ماده معدنی است که به سلول ها کمک می کند تا به انسولین واکنش نشان دهند و سطح گلوکز خون را کنترل کنند.

onion-properties-amazing-ir-1

تره فرنگی: این سبزی حاوی املاح معدنی چون آهن و کلسیم است که به کاهش چربی شکمی کمک می کنند.که در کاهش وزن موثر است.

leeks

سیب زمینی: اگرچه بیشتر افراد تصور می کنند سیب زمینی موجب افزایش وزن می شود، این ماده خوراکی به دلیل دارا بودن فیبرهای محلول و غیرمحلول میزان کلسترول بد خون را تحت کنترل نگه می دارد.

23

اسفناج: این سبزی نسبت به دیگر سبزیجات سبزرنگ از حجم زیادی فیبر خوراکی برخوردار است. همچنین به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان ها به افزایش سطح انرژی بدن در روزهای سرد زمستان کمک می کند و باعث کاهش وزن می شود.

foods_that_rejuvenate_skin_spinach1
منبع: بیتوته

(Visited 5 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *