شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
بهترين روش براي شستن لباس هاي زير چيست؟

بهترين روش براي شستن لباس هاي زير چيست؟

امروزه به دلیل مشغله های کاری و کمبود وقت، بسیاری از خانواده ها برای شست وشوی لباس های زیر خود از ماشین لباسشویی استفاده می کنند.
یکی از اصلی ترین منابع انتشار میکروب ها در ماشین لباسشویی همین لباس های زیر هستند.
خطر شستن لباس زیر با ماشین لباسشویی:
لباس های زیر با اندام های تحتانی در تماس اند و براساس تحقیقات انجام شده، روی هر لباس زیر حدود یک  دهم گرم مدفوع وجود دارد که منبع باکتری های مدفوعی هستند و می توانند محیط مرطوب ماشین لباسشویی را به انواعی از باکتری ها به خصوص باکتری ایکولای، سالمونلا و ویروس هپاتیت A آلوده کنند و در نوبت های بعدی شست وشو، به سایر البسه انتقال پیدا کنند و افراد را به عفونت های مختلف مبتلا سازند.
شوینده های خاص برای شستن لباس زیر:
خوب است بدانید این باکتری ها با شوینده های معمولی نابود نمی شوند و تنها مواد سفیدکننده و ضدعفونی کننده قوی و آب داغ می تواند تا حدودی این میکروب ها را از بین ببرد. البته اگر پس از شست وشوی لباس های زیر، محفظه خالی داخل ماشین لباسشویی را با مواد ضدعفونی کننده بشویید شاید بتوانید تا حدودی از شر این میکروب ها در امان بمانید.

ck-1
توصیه های مهم:
توصیه بر این است که لباس های زیر با دست شسته و زیر نور آفتاب در مکانی به دور از گرد و غبار هوا  خشک و سپس اتوکشی شوند.
همان گونه که لباس های زیر می توانند محفظه لباسشویی و سایر البسه را آلوده کنند، کثیفی لباس های دیگر نیز می تواند به لباس  زیر سرایت کرده و سبب تحریک پوستی یا حتی عفونت دستگاه تناسلی شود. اگر برای شست وشوی لباس های زیر مجبور به استفاده از ماشین لباسشویی شدید، حتما آن ها را مجزا از البسه دیگر و با آب داغ بشویید و پس از آن که شست وشوی لباس ها توسط ماشین تمام شد بلافاصله لباس ها را از ماشین خارج کرده و پهن کنید.
منبع: بانو

(Visited 254 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *