شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
در زندگی زناشویی خود لطفا این ۸ اشتباه را نکنید!

در زندگی زناشویی خود لطفا این ۸ اشتباه را نکنید!

خیلی از افراد فکر می کنند لازمه ی یک زندگی زناشویی بدون دغدغه تنها عشق است در حالیکه بسیاری از زن و شوهرها در کمال عشق اشتباهاتی را مرتکب می شوند که حتی منجر به جدایی می شود.

بسیاری از ما در زندگی مشترک اشتباهاتی را مرتکب می شویم که ناشی از رفتاهای خودمان است.بهترین کار آگاهی از این اشتباهات رایج است که ما شما را با این اشتباهات آشنا می کنیم:

۱- تفکرات ناآگاهانه در مورد مسائل مالی

با توجه به اینکه پول نقش مهمی را در زندگی بسیاری از ما بازی می کند باید بدانیم که هزینه کردن های بی مورد و عدم تمایل ما به سرمایه گذاری می تواند موجب درگیری های دونفره و آینده ای مبهم شود.

۲- وابستگی

وابستگی به شریک زندگی نه تنها موجب بوجود آمدن یک شخصیت ناقص در ما می شود بلکه در زمان نبود همسر، با احساسات منفی مثل ترس، اضطراب و .. همراه است.

پس سعی کنید برای خودتان یک تفریح یا فعالیت مداوم ترتیب دهید تا از این وابستگی فاصله بگیرید و اعتماد به نفس تان را به دست آورید.

۳- تفکرات و تصمیمات فردی

در کنار مسائلی که یک زن یا شوهر وابسته می تواند برای خود بوجود آورد، تفکرات فردی و تصمیماتی که یک طرفه انجام می شود نیز عشق و حمایت عاطفی دوطرفه را به خطر می اندازد.

شما نباید فراموش کنید که دیگر مجرد نیستید و دوره تصمیمات یک نفره به پایان رسیده و درنظر نگرفتن همسرتان نوعی بی احترامی به او تلقی می شود.بنابراین داشتن تعادل بهترین گزینه میان وابستگی و تک روی است.

۴- زندگی در گذشته

در همه زندگی های زناشویی مشکلات، ناراحتی ها و درگیری وجود دارد و چیزی که در این میان اهمیت دارد، نماندن در گذشته و غرق نشدن در مشکلات است.

پس بهتر است به جای اینکه دائما مشکلات گذشته را با شریک زندگی مان مرور کنیم به حال الان خود رسیدگی کنیم زیرا هیچ کس انتظار ندارد همسرش دائما در تفکرات منفی گذشته سیر کند.

۵- نشان دادن کمبود محبت

هیچ کدام از ما با احساسات مشترک آفریده نشدیم و درحالیکه برخی بسیار احساساتی و مهربان هستند ممکن است دیگران اینگونه نباشند.

در برخی رابطه ها این تفاوت عاطفی حس می شود و به راحتی زن و شوهر با هم کنار می آیند.اما در برخی روابط طرفی که احساسات بیشتری دارد وابستگی عاطفی بیشتری را از خود نشان می دهد که این وضعیت را بدتر می کند، در واقع شما باید اجازه دهید همسرتان در یک سیر طبیعی و به سبک و سیاق خودش شما را دوست بدارد.

۶- غر زدن و انتقاد های مداوم

زمانیکه هر دو طرف دائما از هم انتقاد می کنند به این معنی است که تنها جنبه منفی اخلاق هم را می بینند و مثبت ها را فراموش می کنند این موضوع موجب نارضایتی مداوم زن و شوهر از هم می شود.

۷- مهارت های اجتماعی ضعیف

زمانیکه شما با همسرتان نتوانید به درستی ارتباط برقرار کنید به مرور زمان از عشق و علاقه میان شما کم کرده و فاصله میان شما را بیشتر می کند.

امروزه دنیای دیجییتال و شبکه های اجتماعی که هر کدام از ما در تلفن های همراه، تبلت و .. داریم به این فاصله ها بیشتر دامن می زند.

۸- بی اعتمادی

وقتی شما به همسرتان اعتماد ندارید یعنی او را دروغگو می دانید و این موجب درگیری شما می شود در مقابل هم زمانیکه شما حقیقت را نگویید و با شریک زندگیتان صادق نباشید، بی اعتمادی را در او بوجود می آورید.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 70 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *