شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
با این ۷ تمرین غبغب تان را آب کنید

با این ۷ تمرین غبغب تان را آب کنید

عوامل گوناگونی باعث بوجود آمدن غبغب می شود ؛ از جمله بالا رفتن وزن و نداشتن تحرک در زندگی.
در زیر به تمریناتی اشاره می کنیم که به شما کمک می کند از شر غبغب خلاص شوید، یادتان باشد که باید این تمرینات را به طور منظم انجام دهید تا تاثیرگذار باشد.

۱ -باز کردن دهان:
یک تمرین بسیار موثر این است که دهانتان را تا جایی که ممکن است باز کدره و زبانتان را هم تا جایی که می توانید بیرون بیاورید، انگار می خواهید آن را به چانه تان برسانید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و بعد به حالت شروع برگردید. این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید. وقتی این تمرین را انجام می دهید احساس خواهید کرد که عضلات چانه و گردنتان درحال سفت شدن هستند.

۲ -آویزان نگه داشتن سر:
 روی تخت یا کاناپه دراز بکشید، طوری که سرتان از تخت آویزان بماند. چانه تان را به سمت سینه بکشانید. این انقباض را ۱۰ ثانیه نگه دارید، بعد به آرامی به حالت شروع برگردید، این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید.

۳-بالا بردن چانه :
این تمرین به سفت و قوی کردن عضلات صورت و گردنتان کمک می کند. صاف بایستید و پشت و گردنتان را صاف نگه دارید. چانه تان را به سمت سقف بالا بکشید و لب هایتان را هم به حالت بوسه زدن جمع کنید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و رها کنید، این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

۴ -چرخاندن گردن :
 صاف بایستید، سرتان را به بغل طوری بچرخانید که چانه تان موازی شانه تان شود. چشم هایتان هم باید رو به جانب باشد. سپس به آرامی سرتان را به سمت پایین برده و به سمت دیگر بچرخانید. این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

۵-تمرین پلاتیسما:
 این تمرین روی عضلاتی کار می کند که از فک پایین تا گردنتان امتداد دارد. صاف ایستاده و گردنتان را هم صاف نگه دارید، با بالا کشیدن لب ها به روی دندان هایتان و پایین بردن گوشه های لب، تاندون های فکتان را سفت کنید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و بعد شل کنید. این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

۶-تمرین توپ تنیس:
 یک توپ تنیس جلو گردنتان قرار دهید و سعی کنید با چانه تان آن را نگه دارید. چانه تان را سفت به توپ بچسبانید و بعد رها کنید. این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

۷-وزنتان را پایین بیاورید:
علاوه بر انجام تمرینات بالا، باید وزنتان را هم کم کنید (البته اگر اضافه وزن دارید). وقتی چاق هستید، چربی در همه قسمت های بدنتان انباشته می شود و درنتیجه غبغب هم می آورید. تمرینات غبغب درکنار رژیم غذایی بهترین نتیجه را برایتان خواهد داشت.

(Visited 36 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *