شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
اصلی ترین ملاک هایی که در انتخاب شریک زندگی باید مد نظر قرار دهید

اصلی ترین ملاک هایی که در انتخاب شریک زندگی باید مد نظر قرار دهید

اختصاصی چاره چی / یکی از مهم ترین و در عین حال پر استرس ترین مرحله از زندگی هر فرد ازدواج است که هرکس در صورت انتخاب صحیح می تواند آینده ای روشن را برای خود و همسرش بسازد.

با توجه به اینکه هیچ فردی به لحاظ ویژگی های اخلاقی و اجتماعی کامل نیست باید این موضوع را در نظر گرفت که برای انتخاب شریک زندگی باید مجموعه ای از عوامل را مورد بررسی قرار داد.ما در ادامه به مهم ترین موضوعاتی که زن و مرد باید در ارتباط با آن ها اشتراک نظر داشته باشند می پردازیم.

– فرزندان

همیشه قبل از ازدواج با فرد موردنظرتان در ارتباط با بچه دار شدن و نحوه ی تربیت و رفتار با آن ها صحبت کنید.گاهی اوقات شما فردی بچه دوست هستید و او علاقه ای به بچه ندارد یا برعکس که این حالت شما را با مشکل روبرو می کند، همچنین شیوه های بد تربیتی در بسیاری از خانواده ها درونی شده که باید قبل از ازدواج از همه ی آن ها مطلع شوید.

– اعتقادات

مذهب ، نگرش افراد به دین و اعتقادات در اغلب فرهنگ ها از مهم ترین موضوعاتی است که در ازدواج مورد توجه قرار می گیرد.زندگی کردن با فردی که اعتقاداتی بسیار متفاوت از شما دارد می تواند بسیار سخت باشد و برای آینده ی فرزندانی که در این خانواده شکل می گیرند تعارض هایی را به دنبال خواهد داشت.

– مسائل مالی

مسائل مالی از موضوعاتی است که بسیاری از زوج های جوان در ارتباط با آن دچار مشکل هستند و به دلیل اعتقادات مختلفی که در ارتباط با مسائل مالی و اداره ی خانواده وجود دارد درصد بسیاری از زندگی ها منجر به جدایی می شود.حتما در ارتباط با نحوه ی سرمایه گذاری، مخارج، حساب های مشترک، هزینه کردن در مراسم ها و … با شریک زندگی تان به توافق برسید.

– کار

امروزه به دلیل افزایش حجم کاری، محدوده ی شغل و زندگی افراد از هم مشخص نیست و بسیاری از افرا زندگی خود را فدای کارهایشان می کنند.بهتر است قبل از هر اقدامی در ارتباط با ساعات کاری، میزان استراحت و موضوعاتی از این دست مطمئن شوید.

– تفاوت های فرهنگی

شما با هر فردی از هر خانواده ای ازدواج کنید به دلیل تربیت های متفاوت با دو فرهنگ مختلف روبرو خواهید بود که پذیرفتن آن ها تا حدی برایتان امکان پذیر است و تا زمانیکه این فرهنگ ها با هم در تعارض نباشند، ایجاد مشکل نمی کند، پس در ارتباط با عادات، آداب و رسوم، باورها و فرهنگ های محل سکونت فرد موردنظرتان مطلع شوید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.howtowinamansheart.com

(Visited 45 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *