سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
اگر این نشانه ها را دارید، کارآفرین موفقی می شوید

اگر این نشانه ها را دارید، کارآفرین موفقی می شوید

اختصاصی چاره چی / بیشتر مردم دوست دارند که رئیس خودشان باشند و ایده هایی را که در ذهنشان دارند عملی کنند.اما تنها عده ای از افراد هستند که این توانایی را دارند و می توانند کسب و کاری را که دوست دارند، شروع کنند.

ما در این مطلب به ویژگی هایی می پردازیم که شما را تبدیل به یک کارآفرین موفق می کند.

۱- دیدن فرصت ها

اولین نشانه ی یک کارآفرین موفق این است که در هر فرصتی و بر خلاف افراد عادی تمام فرصت ها را می بیند و حتی در عجیب ترین شرایط ایده های فوق العاده ای به ذهنش می رسد.حتی اگر این فرصت خطرهایی برای کسب و کارش داشته باشد با محاسبه ی میزان خطر، از آن استقبال می کند.

۲- وقت گذاشتن

کسانیکه وقت زیادی را برای انجام کارهایشان و تمام کردن آن ها حتی در خانه اختصاص می دهند، به ویژگی های یک کار آفرین موفق نزدیک ترند زیرا کارآفرینان موفق تا کارهایشان را به سرانجام نرسانند دست از فعالیت نمی کشند.

۳- سوالات زیاد

اگر شما هم تشنه ی دانستن هستید و همیشه سوالات زیادی ذهن تان را مشغول کرده که از پرسیدن آن ها واهمه ای ندارید وقت آن رسیده که خودتان دست بکار شوید و کسب و کارتان را راه بیاندازید چرا که یکی از ویژگی های کار آفرینان موفق این است که ذهن آن ها پر از پرسش و همچنین ایده های متفاوت است.نوآوری، خلاقیت ، ابتکارات شخصی و استفاده از روش های جدید کسب و کار از توانایی های یک کارآفرین موفق است.

۴- انجام چندکار همزمان

یکی از ویژگی های کار آفرینان موفق این است که با پشتکار زیاد، می توانند همزمان چند کار را در دست بگیرند، آن ها هیچ وقت درگیر یک کار نمی شوند و در زمینه های مختلف بسیار فعال بوده و در عین حال زمانی را هم برای خانواده و زندگی اجتماعی شان اختصاص می دهند.آن ها با در نظر گرفتن اهداف بلندمدت خستگی را احساس نمی کنند.

۵- دیدگاه متفاوت به جهان

این افراد دیدگاه محدودی در ارتباط با کارشان ندارند و در هر سطحی که باشند، به دلیل انگیزه ی زیادی که دارند، علاقه دارند که تجارتشان را از هر طریقی ( مذاکره، مهارت های فروش و …) به فراتر از آنچه هست گسترش دهند.در واقع آن ها هیچ مرزی را در ارتباط با کارشان نمی بینند.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.entrepreneur.com

(Visited 62 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *