پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۱۰ روش طبیعی برای رفع لکه های قهوه ای پوست در میانسالی

۱۰ روش طبیعی برای رفع لکه های قهوه ای پوست در میانسالی

با گذشت زمان، کم کم در سنین بالا، لکه های قهوه ای روی پوست صورت، پشت کمر، گردن، پیشانی، دست و پا بوجود می آید که روند پیری را به فرد خاطرنشان می کند و باعث زشت شدن، پیر و سن بالا نشان دادن فرد می شود. در این مطلب ۱۰ روش برای رفع این لکه ها برای شما آورده ایم.

۱.لیموترش:
لیموترش، به عنوان ماده ی سفیدکننده عمل می کند و سیتریک اسید و آنتی اکسیدان های موجود در آن،  خاصیت جوان کنندگی دارند. بنابراین برای ازبین بردن لکه های قهوه ای ناشی از پیری، سعی کنید ۲ بار در روز، روی پوست حاوی لک خود، لیموترش بمالید. این کار را هرروز تکرار کنید تا بعد از حدود ۲ ماه به نتایج مورد نظرتان برسید.

۲.پیاز و سرکه سیب:
مخلوط پیاز و سرکه سیب نیز می تواند به طور موثری به ازبین رفتن لکه های قهوه ای ناشی از روند پیریکمک کند. برای این کار،آب ۱ عدد پیاز را بگیرید و با مقدار مساوی سرکه سیب مخلوط کنید. سپس یک عدد پنبه را به مخلوط حاصل آغشته کنید و روی تمام لکه های قهوه ای پوست تان بمالید. این کار را هرروز تکرار کنید تا در یک دوره ی ۵ تا ۶ ماهه، نتایج مورد نظرتان را مشاهده کنید.

۳.سرکه سیب:
یکی دیگر از مواد موثر در ازبین بردن لکه های پیری، سرکه سیب می باشد. برای این کار یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه کرده و آن را هرروز بنوشید. همچنین می توانید مقدار مساوی سرکه سیب و لیموترش را باهم مخلوط کنید و به طور مستقیم روی نواحی لکه دار پوستتان بمالید. تکرار این کاربه طور روزانه، باعث می شود پس از مدتی سلول های مرده ی پوست ازبین بروند و درنتیجه لکه های پیری درمان شود.

۴.آلوئه ورا:
تحقیقات نشان داده است که آلوئه ورا، با  ازبین بردن پوست مرده و ساخت پوست جدید، می تواند باعث درمان زخم، سوختگی و لکه های قهوه ای شود و پوست را جوان کند. برای این کار سعی کنید هرروز، مقداری ژل آلوئه ورا را به طور مستقیم روی نواحی پوست حاوی لک بمالید تا پس از مدتی نتایج دلخواه تان را ببینید.

skin00

۵.روغن زیتون و سرکه سیب:
مخلوط روغن زیتون و سرکه سیب، می تواند به طور شگفت انگیزی به درمان لکه های پیری کمک کند. برای این کار، ۱ قاشق چایخوری سرکه سیب را با ۱ قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط کنید، آن را روی نواحی پوست حاوی لک بمالید و بعد از نیم ساعت بشویید. این کار را هرروز تکرار کنید تا پس از مدتی تمام لکه های تان ازبین برود.

۶.زیره:
زیره، یکی دیگر از مواد موثر در ازبین بردن لکه های قهوه ای می باشد. برای این کار، ابتدا مقداری دانه ی زیره را در آب بجوشانید تا روغن های ناشی از زیره با آب جوش مخلوط شوند و بگذارید تا کمی این آب جوش خنک شود. سپس پوست حاوی لک خود را با این آب بشویید و تا حداقل ۳۰ دقیقه بعد، پوست تان را با آب سرد نشویید! این کار را هرروز انجام دهید تا پس از مدت کوتاهی به نتایج مورد نظرتان دست یابید.

۷.سیر:
سیر، یکی دیگر از مواد موثر برای درمان لکه های پیری می باشد. برای این کار، یک عدد سیر را رنده کنید و آن را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست حاوی لک بمالید و بعد آن را با آب بشویید. سعی کنید این کار را هرروز تا بهبود کامل لکه های پیری، تکرار کنید.

۸.ماست:
تحقیقات نشان داده است که ماست می تواند به طور شگفت انگیزی لکه های پیری را درمان کند. برای این کار، ابتدا پوست تان را با آب گرم بشویید تا منافذ آن باز شود و ۵ دقیقه بعد که کمی پوست تان خود به خود خشک شد، ( پوست تان را خشک نکنید، زیرا این کار باعث تحریک منافذ می شود. اجازه دهید تا خودش ۵ دقیقه باقی بماند و آبش گرفته شود. ) کمی ماست روی لکه های قهوه ای پوست بمالید و بعد از ۳۰ دقیقه بشویید. این کار را هرروز تکرار کنید تا پس از ۲ ماه، به نتایج دلخواه تان دست یابید.

۹.آب خیار:
خیار، دارای خاصیت روشن کننده می باشد و می تواند در درمان لکه های پیری، موثر و مفید واقع شود. برای این کار سعی کنید مقداری آب خیار را روی لکه های قهوه ای پوست تان بمالید و پس از ۳۰ دقیقه آن را بشویید. این کار را هرروز انجام دهید تا پس از مدت کوتاهی به نتایج مورد نظرتان دست یابید.

۱۰.آب پیاز:
ترکیبات موجود در خیار، ازجمله ویتامین C، دارای خواص روشن کننده می باشد. برای این کار سعی کنید مقداری آب پیاز را روی لکه های قهوه ای پوست تان بمالید و پس از ۳۰ دقیقه آن را بشویید. این کار را هرروز انجام دهید تا پس از مدت کوتاهی به نتایج مورد نظرتان دست یابید.

 

منبع: زیب نوت

(Visited 65 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *