چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
با قابلیت عکاسی پیاپی در دوربین آیفون آشنا شوید

با قابلیت عکاسی پیاپی در دوربین آیفون آشنا شوید

خیلی از افراد قابلیت «عکاسی پیاپی» (Burst Mode) در دوربین آیفون را به صورت اتفاقی کشف می کنند؛ زمانی که اشتباهی انگشت خود را بیش از حد روی دکمه ی شاتر نگه می دارند. شاید هم برخی اصلا هنوز آن را کشف نکرده باشند! عکاسی پیاپی یکی از قدرتمندترین قابلیت های دوربین آیفون است. این قابلیت به شما اجازه می دهد تا ۱۰ عکس را تنها در یک ثانیه ثبت کنید. این رقم با بهترین دوربین های عکاسی DSLR برابری می کند. در این آموزش قصد داریم نحوه ی عملکرد قابلیت عکاسی پیاپی را توضیح دهیم و بگوییم چگونه می توانید با استفاده از آن عکس هایی بهتر بگیرید.

شاید فکر کنید استفاده از چنین قابلیت قدرتمندی باید دشوار باشد. خب، کاملا اشتباه می کنید، استفاده از این قابلیت از این آسان تر نمی توانست باشد. کافی است در اپلیکیشن پیش فرض آیفون یکی از حالت های Photo یا Square را انتخاب کنید، دوربین را به سمت سوژه بگیرید، دکمه ی شاتر را بفشارید و انگشت تان را روی آن نگه دارید. با این کار دوربین شروع به عکاسی پیاپی با سرعت بسیار بالا خواهد کرد. هرگاه احساس کردید عکس بیشتری نیاز ندارید، دکمه ی شاتر را رها کنید تا عکاسی پیاپی تمام شود.

burst-mode-header21-750x400

لازم است اشاره کنیم که با استفاده از این قابلیت در نهایت تعداد زیادی عکس ثبت خواهید کرد. اگر دکمه ی شاتر را برای ۱۰ ثانیه نگه دارید حدودا ۱۰۰ عکس خواهید داشت! نه تنها این همه عکس فضای زیادی را روی گوشی اشغال می کند، بلکه مجبور خواهید بود برای پیدا کردن بهترین آن ها زمان زیادی را هم صرف کنید. خوشبختانه آیفون تمام عکس هایی که شما در هر بار عکاسی پیاپی ثبت می کنید در داخل یک مجموعه جمع می کند تا کار مدیریت آن ها را نسبتا ساده کند. ما این مجموعه عکس ها را «پشته» می نامیم. شما می توانید به تمام عکس های داخل هر پشته دسترسی داشته باشید، بهترین آن ها را نگه دارید و مابقی را با یک حرکت حذف کنید. برای این کار ابتدا پشته ی مورد نظر خود را در اپلیکیشن Photos پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. پشته ها نه تنها آلبوم خاص خود را در اپلیکیشن Photos دارند، بلکه شکل ظاهری آن ها هم شبیه چند عکس است که روی هم قرار گرفته. وقتی یک پشته را باز کنید در سمت چپ بالای صفحه نوشته ای شبیه به Burst 10 photos را خواهید دید.

img_3051

حالا روی گزینه ی Select در بالای صفحه ضربه بزنید. با این کار تمام عکس های موجود در پشته، کنار هم به صورت یک گالری به نمایش در می آیند که می توانید بین آن ها اسکرول کنید. روی عکس هایی که به نظرتان بهتر هستند ضربه بزنید. یک دایره ی آبی رنگ در گوشه ی پایین راست عکس نشان می دهد که شما آن عکس را انتخاب کرده اید.

img_3049

هر تعداد از عکس هایی را که دوست داشته باشید می توانید انتخاب کنید. حال روی گزینه Done ضربه بزنید. پس از این کار آیفون از شما سوال می پرسد که آیا ترجیح می دهید تمام عکس ها را حفظ کنید (Keep Everything) یا تنها عکس هایی را که انتخاب کرده اید (Keep only X Favourites) نگه دارید. اگر گزینه ی اول را انتخاب کنید پشته ی اصلی تصاویر دست نخورده باقی می ماند و یک نسخه ی کپی منفرد از تمام عکس هایی که انتخاب کرده بودید هم در داخل گالری تصاویر (Camera Roll) قرار داده می شود. اگر گزینه ی دوم را انتخاب کنید، تنها یک نسخه ی منفرد از عکس هایی که انتخاب کرده بودید در گالری تصاویر باقی می ماند و پشته ی اصلی تصاویر حذف می شود. با زدن گزینه ی Cancel هم این امکان را خواهید داشت که به مرحله ی قبل برگردید و کار انتخاب عکس ها را ادامه دهید.

img_3050

منبع: دیجی کالا مگ

(Visited 38 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *