جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
با اين ترفندها یخچالی خوشبو و تمیز داشته باشيد

با اين ترفندها یخچالی خوشبو و تمیز داشته باشيد

اختصاصی چاره چی / آشپزخانه قلب هر خانه است و هر چقدر به تمیزی و خوشبو شدن آن توجه می کنیم، به همان اندازه هم باید به تمیزی وسایل آن به خصوص یخچال که محل نگهداری مواد غذایی است و با سلامت ما سروکار دارد توجه کنیم.

یکی از مشکلات عمده در یخچال هایی که کمتر مورد نظافت و رسیدگی قرار می گیرند، ایجاد بوی نامطبوعی است که می  تواند به تمام مواد غذایی که داخل یخچال نگهداری می شوند، سرایت کند.

ما در این مطلب به روش هایی برای خوشبو شدن یخچال های شما می پردازیم.

– عصاره وانیل

علاوه بر جوش شیرین که بوهای بد را به خود جذب می کند، اگر کمی پودر یا عصاره وانیل را در ظرف کم عمقی قرار دهید به مرور بوهای بد را جذب خود کرده و یخچال شما را خوشبو می کند.

– قهوه تازه

در یک ظرف کم عمق مقداری قهوه تازه بریزید و در یخچال یا فریزر به مدت ۲ تا ۳ روز قرار دهید، متوجه می شوید که همه ی بوهای بد از بین می روند.


– سرکه

مقداری سرکه را روی پارچه نخی یا کاغذ بریزید و داخل کاسه ای در انتهای یخچال قرار دهید، زمانی که خشک شد مجدد به آن سرکه اضافه کنید.سرکه بوهای نامطبوع را گرفته و بوی خنثایی را به یخچال شما می دهد.


– بلغور جو

ریختن کمی بلغور جو و گندم باعث می شود تا بوهای نامطبوع یخچال از بین برود.این روش حتی از جوش شیرین هم کاربردی تر است.

– مرکبات

داخل مرکباتی مثل پرتقال یا گریپ فروت را خالی کرده و در آن نمک گذاشته و در آخر یخچال بگذارید، نمک بوهای نامطبوع را جذب کرده و عطر مرکبات را به فضای یخچال وارد می کند.زمانی که نمک کاملا مرطوب شد جای آن را با یک نمونه جدید عوض کنید.

– تمیز کردن

گاهی مشکل بوی بد یخچال و فریزر، فراتر از خوشبو کردن فضای داخل آن ها است و باید تمیز شود.اما برای تمیز کردن یخچال و فریزر به هیچ عنوان از مواد شیمیایی استفاده نکنید زیرا این مواد با ایجاد بوی سمی، در فضای یخچال و فریزر مانده و وارد مواد غذایی می شوند.بهترین راه تمیز کردن یخچال و فریزر، استفاده از ترکیب آب گرم، نمک و لیمو است که علاوه بر تمیز کردن و ضدعفونی کردن یخچال و فریزر بوی خوبی به آن ها می دهد.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.quickanddirtytips.com

(Visited 77 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *