سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
٧ تفكري كه موانع شاد بودن را از زندگی تان برمي دارد

٧ تفكري كه موانع شاد بودن را از زندگی تان برمي دارد

اختصاصي چاره چي/ ما انسان ها تنها موجوداتي هستيم که مي توانيم تصميم بگيريم زندگي شادي داشته باشيم يا زندگي مان را صرف انجام کارهايي کنيم که ما را غمگين و افسرده مي کنند.

به عبارت دیگر شاد بودن چیزی است که همه ما به دنبال آن هستیم اما گاهی کارهایی را انجام می دهیم که ما را از این مسیر دور می کند و خودمان نمی دانیم.

با آگاهی از موانعی که از شاد بودن ما جلوگیری می کند می توانیم رفتارهای آگاهانه تری داشته و شادتر باشیم. این موانع به شرح زیر است:

۱- توجه به دیگران

برخی افراد بیشتر از آنکه به خود توجه کنند فکر و ذهنشان معطوف به زندگی، دارایی و کارهای اطرافیانشان است.
اغلب این افراد نسبت به آنچه دیگران به دست می آورند حسادت می کنند و به داشته های خودشان نگاه نمی کنند.درواقع معیار این افراد در موفقیت دیگران هستند و همیشه خودشان را با آن ها مقایسه می کنند.

این یک نگرش بسیار منفی است . شما نباید به این فکر کنید که دیگران به دلیل اینکه بهتر از شما هستند موفق شده اند، شما باید آن ها را الگویی برای موفقیت خودتان و تلاش بیشتر قرار دهید.


۲- تعویق انداختن کارها

بهتر است هر روز لیستی از کارهایی را که باید آن روز انجام دهید را تهیه کنید و به آن لیست و انجام آن ها متعهد شوید.اگر نتوانستید همه آن را انجام دهید حتما به کارهایی بپردازید که از انجام آن ها خوشحال می شوید و هیچ گاه آن ها را به تعویق نیاندازید.

۳- نگرانی در ارتباط با تفکرات دیگران

اغلب افراد از تفکر دیگران در مورد خودشان نگران هستند.در حالیکه بیشتر مواقع هیچ تفکری اصلا وجود خارجی ندارد.این مساله بیشتر به دلیل اعتماد نداشتن فرد به خود بوجود می آید.

ازین پس به جای تفکرات منفی که فکر می کنید دیگران در ارتباط با شما دارند، تفکرات مثبت را جایگزین کنید.مثلا به جای اینکه بگویید “چرا دوستم با من تماس نگرفت حتما از رابطه با من خوشش نمی آید” بگویید “حتما فرصت نکرده سرش شلوغ بوده” یا خیلی دلایل مثبت دیگر.

۴- تغییرات ناگهانی

هیچ گاه به یک باره تغییرات مهمی در زندگی تان ندهید.چرا که زمانیکه شما به مرور تغییر ایجاد نکنید و به یکباره تغییر دهید انتظار دارید همه چیز هم با سرعت شما عوض شود و زمانیکه این اتفاق نیافتد نا امید می شوید.

سعی کنید یک هدف را برای تغییر خودتان در نظیر بگیرید و به مرور به آن نزدیک شوید تا با گذشت زمان به تغییر بزرگتر برسید.

۵- انتظار روزهای خوب

خیلی از افراد منتظر آمدن لحظات شاد هستند در حالیکه لحظات و روزهای خوب را باید ساخت و همین انتظار در صورتیکه برآورده نشود به ناامیدی منجر می شود.

۶- تنبلی

گاهی برخی از ما به دلیل تنبلی کارهای مهم مان را به هفته آینده موکول می کنیم یا شروع آن را اول هفته دیگر مشخص می کنیم در حالیکه هفته ها می گذرد و انجام نشده می ماند.درحالیکه اگر درست نگاه کنیم روزها هیچ تفاوتی با هم ندارند و هیچ روزی برای رسیدن به موفقیت و شادی دیر نیست.

مترجم : وحیده امینی

منبع: ديلي تلگراف

(Visited 72 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *