جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
این ۵ کار را نباید در اول صبح انجام دهید

این ۵ کار را نباید در اول صبح انجام دهید

اختصاصی چاره چی / احتمالا این جمله که “فلانی امروز از دنده چپ بیدار شده ” را شنیده اید، این عبارت در واقع به نحوه ی بیدار شدن شما هنگام صبح مربوط می شود چرا که روش بیدارشدن شما در صبح بر تمام روزتان تاثیر می گذارد.

چند اشتباه متداول هنگام صبح باعث می شود تا کل روز شما خراب شده و بهره وری تان هم پایین بیاید.پس با انجام ندادن آن ها می توانید روز فوق العاده ای را تجربه کنید.ما در ادامه به این اشتباهات می پردازیم.

۱- قطع کردن ساعت

بسیاری از متخصصان معتقدند زمانی که شما ساعتی را که برای آن برنامه ریزی کرده اید را قطع کرده و نادیده می گیرید، این چرت زدن های کوتاه چرخه خواب شما را به هم ریخته و شما را خسته تر و تنبل می کند.پس با اولین زنگ و چند حرکت کششی داخل تخت تان بیدار شوید.

۲- چک کردن ایمیل

بهتر است چک کردن ایمیل و پیغام هایتان را برای زمانی بگذارید که وارد کار شده اید، انجام این کار بلافاصله بعد از بیدار شدن اجازه نمی دهد تا شما روزتان را با انرژی و سرحالی بیشتر شروع کنید و درواقع تمرکز شما را برای انجام کارهای آن روز می گیرد.

۳- نوشیدن قهوه

مطالعات نشان می دهند که بدن ما بین ساعت ۸ تا ۹، میزان زیادی هورمون کورتیزول ترشح می کند که این هورمون میزان انرژی موجود در بدن را تنظیم می کند که اگر شما در این محدوده ی ساعت قهوه بنوشید میزان ترشح این هورمون کم شده و شما انرژی کمتری خواهید داشت.پس بهتر است برای اولین نوشیدنی تان هنگام صبح، قهوه را انتخاب نکنید.

۴- مرتب نکردن اتاق

شاید زمانی که عجله دارید تخت و اتاقتان را مرتب نکنید و به کارهای دیگرتان بپردازید، اما بررسی ها نشان داده این بی توجهی به وضعیت اتاق بعد از بیدار شدن، بهره وری شما را در طول روز، کمتر می کند.۵ دقیقه زودتر بیدار شوید و تخت و اتاقتان را مرتب کنید تا در کنار شروع یک روز پر انرژی وقتی به خانه برگشتید همه چیز را مرتب ببینید.

۵- بیدار شدن در تاریکی

ساعت بدن ما تفاوت میان تاریکی و روشنایی را متوجه می شود و زمانی که در یک اتاق تاریک بیدار می شوید ، ذهن تان درگیر شده و نهایتا احساس خستگی می کنید پس بهتر است پرده ها را کنار زده چراغ ها را روشن کنید و به بدنتان اجازه دهید تا به حالت عادی برگردد.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.davidwolfe.com

(Visited 115 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *