جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
۱۶ ترفند ویژه برای استوری‌های اینستاگرام

۱۶ ترفند ویژه برای استوری‌های اینستاگرام

اختصاصی چاره چی/ بهترین ترفندها برای استوری های اینستاگرام معمولا فوق سری هستند. برندها و کسب و کارها تمایل دارند نکات و ترفندهای شان برای ایجاد استوری های جذاب را مخفی نگه دارند.

اما ما اینجاییم تا آنها را برای شما آشکار کنیم!

وقتی نوبت به ساخت استوری های اینستاگرام می رسد، برخی از بهترین امکانات مفید، ابزارها و تکنیک های ویرایش از چشمان غیرمسلح پنهان هستند. ما آنها را کشف کرده ایم و تمامی نکات استوری های جذاب و مورد علاقه را در این پست به اشتراک می گذاریم.

10 16 Instagram Stories Hacks 1

ترفند شماره ۱: عکس ها را مستقیم روی استوری تان منتشر کنید

آیا تا به حال شده بخواهید عکس بیشتری یا چند عکس در یک استوری اینستاگرام منتشر کنید؟ یا بخواهید یک GIF خاصی را اضافه کنید که روی آرشیو GIF اینستاگرام موجود نباشد؟

برای انجام این کار دو راه را به شما نشان می دهیم:

گزینه اول: یک عکسی را از میان تصاویر گرفته شده توسط دوربین تان کپی کنید.

این یک راه بسیار ساده و سریع برای داشتن عکس یا GIF اضافه روی پست استوری اینستاگرام شماست. همه کاری که شما باید بکنید این است که عکسی را از میان عکس های دوربین تان کپی کنید و با استفاده از ابزار نوشتار متن، آن را به استوری تان بچسبانید.

با باز کردن عکس یک و فشردن دکمه export شروع کنید.

Image

10 16 Instagram Stories Hacks 2

حالا Copy را بزنید و به استوری اینستاگرام تان برگردید.

 

10 16 Instagram Stories Hacks 3

دوبار روی صفحه بزنید تا گزینه Paste نمایش داده شود.

10 16 Instagram Stories Hacks 4

همین! عکسی که قبلا کپی کرده اید حالا باید روی استوری شما نمایش داده شود.

10 16 Instagram Stories Hacks 5

 

گزینه دوم: از اپ Gboard گوگل استفاده کنید

گزینه دوم این است که اپلیکیشن Gboard گوگل را دانلود کنید و عکس ها را مستفیما از کیبوردتان منتشر کنید.

برای انجام این کار، یک استوری باز کنید، روی صفحه نمایش بزنید تا Gboard نمایان شود.

10 16 Instagram Stories Hacks 6

حالا روی G که لوگوی گوگل است بزنید و یک سوال را در قسمت جست و جو تایپ کنید.

10 16 Instagram Stories Hacks 7

می توانید جستجوی خود را شامل تصاویر و GIF انتخاب کنید.

10 16 Instagram Stories Hacks 8

به محض اینکه چیزی را که به دنبال آن هستید، پیدا کردید، روی تصویر یا GIF بزنید تا کپی شود، سپس یکبار روی صفحه نمایش بزنید تا منتشر شود.

تنها به خاطر داشته باشید که امکان حق استفاده از آن تصاویر را داشته باشید یا هر جایی که نیاز است، منبع آن را ذکر کنید.

10 16 Instagram Stories Hacks 9

چیزی که درباره این نکات استوری های اینستاگرام جالب است، این است که موارد استفاده بسیاری وجود دارد. برای مثال، اگر پست اینستاگرامی را روی استوری تان باز نشر می کنید، می توانید مستطیلی را روی استوری تان بچسبانید و آن را پشت پست مورد نظر قرار دهید تا یک اثر قاب بندی شده برای آن ایجاد کنید.

یا اگر قصد دارید رنگ برندتان را به استوری اضافه کنید، می توانید یک جزئی که شامل رنگ هاست به استوری تان بچسبانید (مانند یک گرافیک یا لوگو) و سپس از جعبه رنگ ها برای انتخاب رنگ دقیق آن جزئیات استفاده کنید.

 

ترفند شماره ۲: عکس های زنده تان را تبدیل به بومرنگ کنید

آیا می دانستید که می توانید عکس های زنده تان را در استوری اینستاگرام به بومرنگ تبدیل کنید؟

همانطور که درباره ترفندهای استوری های اینستاگرام گفتیم، قطعا تعداد اندکی درباره این مساله می دانند. دلیل آن این است که برای اینکه این ویژگی کار کند، باید عکس های زنده طی ۲۴ ساعت گذشته گرفته شده باشند. اینطوری انجام می شود:

استوری اینستاگرام را باز کنید، گالری تصاویر را بالا بکشید، از میان عکس های دوربین تان یک عکس زنده انتخاب کنید.

Insta2 1

به محض اینکه عکس را انتخاب کردید، روی صفحه نمایش را برای چند ثانیه فشار دهید تا کلمه Boomerang ظاهر شود.

 

Insta2 2

همین! تصویرتان به بومرنگ تبدیل شد.

 

ترفند شماره ۳: فونت برندتان را به استوری ها اضافه کنید

استوری های اینستاگرام فونت های زیادی را در اختیار شما قرار می دهند اما هیچ چیزی جذاب تر از داشتن فونت برند خودتان نیست. اگر می خواهید چیزهای بیشتری از برندتان را به استوری ها اضافه کنید، نوشتن با فونت برندتان گزینه خوبی است. خوشبختانه راهی برای انجام دادن آن وجود دارد.

با دانلود این اپلیکیشن روی موبایل تان شروع کنید. به محض اینکه دانلود شد، فایل .OFT فونت تان را به موبایل تان AirDrop کنید.

Insta2 3

از منویی که ظاهر می شود، انتخاب کنید.

Insta2 4

همین! حالا وقتی استوری را روی این گوشی طراحی می کنید، می توانید از فونت های بردندتان استفاده کنید.

Insta2 5

ترفند شماره ۴: ببینید چند بار پست شما روی استوری های دیگران به اشتراک گذاشته شده است

اینستاگرام حجم دیتای بالایی را درباره کارایی پست شما جمع آوری می کند مانند میزان تاثیرگذاری، ذخیره ها، دنبال کنندگان و موارد دیگر. اما یک دیتایی را احتمالا از دست می دهید: به اشتراک گذاری استوری.

این را از روی اینستاگرام خود نمی توانید پیدا کنید. برای این کار روی شکل بیضوی در قسمت بالای سمت راست پست تان بزنید تا گزینه View Story Reshares را ببینید.

Insta4 1

این گزینه شما را به صفحه ای می برد که به اشتراک گذاری های عمومی را برای شما لیست می کند.

Insta4 2

می توانید روی یکی از این پست های به اشتراک گذاشته بزنید تا آن را به صورت زنده روی حساب آن کاربر ببینید.

Insta4 3

اگر گزینه دیدن به اشتراک گذاشته ها را نمی بینید، به این معنی است که پست شما اخیرا در استوری هیچ کسی به اشتراک گذاشته نشده است.

این به ویژه زمانی مفید خواهید بود که شما بخواهید محتواهای تولید شده و به اشتراک گذاشته شده توسط دیگر کاربران درباره استوری های اینستاگرام خود را ببینید. برای مثال اگر محصول جدیدید عرضه کرده اید، ممکن است بخواهید ببینید عکس العمل دیگران به این اعلامیه بزرگ تان چه بوده است.

 

ترفند شماه ۵: متن تان را به چپ، راست یا وسط تراز کنید

برخی از فونت های استوری های اینستاگرام فاقد چپ چین، وسط چین هستند که کمی آزاردهنده هستند. معمولا می توانید با زدن دکمه تراز در گوشه چپ بالای صفحه، تراز متن خود را تغییر دهید. اما اگر فونت مورد نظر شما (شامل فونت های Modern، Neon و Strong) امکان تراز کردن ندارند، متن به صورت خودکار به صورت وسط چین ظاهر خواهد شد.

Insta5 1

خوشبختانه یک راهکار ساده وجود دارد. یک پیامی را در استوری اینستاگرام با فونتی که دکمه تراز ندارد، تایپ کنید.

Insta5 2

حالا انگشتی را به سمت چپ یا راست متن خود جابجا کنید. این باید باعث تغییر تراز متن شود.

Insta5 3

 

ترفند شماره ۶: به رنگ های بیشتری در استوری دسترسی داشته باشید

استوری های اینستاگرام جای خوبی برای نمایش شخصیت برندتان است اما در عین حال مهم است که استایل، لحن و ظرافت برندتان را هم منعکس کنید. یکی از آسان ترین راه ها برای انجام این کار، این است که پالت رنگ های برندتان را کامل کنید.

اگر اینستاگرام رنگ برندتان را در گزینه های رنگ پیش فرض خود ارایه نمی دهد، چه؟

خوشبختانه، ترفندهای مخفی برای استوری اینستاگرام وجود دارد که به شما امکان دسترسی به هر رنگی که برای متن تان نیاز دارید، می دهد. همه کاری که باید انجام دهید، این است که استوری اینستاگرام تان را باز کنید و ابزار رنگ آمیزی را انتخاب کنید. حالا روی قسمت پایین صفحه بزنید و کمی طولانی روی آن نگه دارید تا اسلایدر رنگ را باز کنید.

Insta6 1

حالا در طول اسلاید حرکت کنید تا رنگ درخواستی خود را برای استوری تان انتخاب کنید.

Insta6 2

اگر از نمونه استوری های اینستاگرامی که با رنگ برند خودتان طراحی کرده اید، استفاده می کنید، می توانید از ابزار رنگ برای انتخاب رنگ دقیق برندتان از نمونه خود استفاده کنید.

اگر می خواهید طراحی متن خود را تاثیرگذارتر کنید، می توانید از ابزار انتخاب رنگ برای ساخت جلوه رنگین کمانی برای متن تان استفاده کنید.

برای انجام این کار، استوری اینستاگرام را باز کنید و متنی را تایپ کنید. روی متن تان بزنید و گزینه Select All را انتخاب کنید تا کل متن هایلایت شود.

Insta6 3

درحالی که متن هایلایت است، یک انگشت را روی ابزار پالت رنگ در پایین صفحه نمایش فشار دهید و نگه دارید تا کل طیف رنگ باز شود.

Insta6 4

با یک انگشت اسلاید رنگ را نگه دارید و با یک انگشت روی متن هایلات شده، شروع کنید هر دو انگشت را همزمان به سمت چپ صفحه بکشید.

Insta6 5

خواهید دید که رنگ متن شما همین که انگشت تان را روی طیف رنگ می کشید، حرف به حرف تغییر می کند. می توانید انگشت تان را سریع تر یا کندتر حرکت دهید تا واریاسیون رنگ بیشتری را ببینید یا مسیر حرکت کشیدن انگشت تان را روی صفحه تغییر دهید تا نتیجه کاملا متفاوتی ببینید.

 

ترفند شماره ۷: جلوه درخشندگی به ایموجی ها بدهید

گاهی اوقات، ساده ترین ترفندهای اینستاگرام بیشتر از همه جالب هستند. اگر می خواهید ایموجی ها روی استوری اینستاگرام شما بیشتر جلب توجه کنند، یک ترفند مخفی وجود دارد که به آنها جلوه درخشندگی بدهید.

برای انجام این کار، استوری را باز کنید، روی صفحه بزنید تا ابزار متنی باز شود، فونت Neon را انتخاب کنید.

Insta7 1

حالا وقتی یک ایموجی اضافه می کنید، باید یک درخشندگی کمی پشت آن قرار بگیرد.

Insta7 2

 

ترفند شماره ۸: بک گراند ثابت برای استوری های تان بسازید

این ترفند رنگ کردن وقتی شما می خواهید یک بوم با طراحی و متن تا یک عکس یا ویدیو به اشتراک بگذارید، مفید است. روی آیکون خودکار در گوشه بالای سمت راست صفحه بزنید و رنگ انتخاب کنید.

Insta7 3

سپس، روی صفحه نمایش بزنید و برای یک تا سه ثانیه نگه دارید تا صفحه به یک رنگ ثابت دربیاید.

Insta7 4

توجه: اگر از مارکر یا براش نئونی استفاده می کنید، صفحه یک رنگ ثابت دارد یا اگر از برس قلم مو استفاده می کنید، رنگ نیمه شفاف دارد.

اگر می خواهید از این ترفندهای استوری های اینستاگرامی یک گام جلوتر بروید، می توانید از ابزار پاک کن برای ایجاد جلوه اسکرش کارت استفاده کنید که برای اعلام یک موضوعی عالی است.

برای مثال، اگر برای یک کمپین تبلیغاتی آماده می شوید یا حتی یک پست وبلاگی جدید، می توانید با ابزار قلم مو صفحه تان را رنگ کنید و سپس از پاک کن برای به اشتراک گذاری کمی از جزییات کمپین آتی استفاده کنید.

اینطوری باید انجامش بدهید:

استوری اینستاگرام را باز کنید و یک عکس بگیرید یا از آرشیوتان یک عکس را آپلود کنید. عکس تان که روی صفحه آمد، روی آیکون خودکار در گوشه بالای سمت راست صفحه بزنید و رنگ را انتخاب کنید.

Insta7 5

سپس، برای یک تا سه ثانیه روی صفحه بزنید و نگه دارید تا صفحه با یک رنگ ثابت پر شود.

Insta7 6

روی آیکون پاک کن روی گوشه سمت راست بالای صفحه بزنید و با استفاده از اسلاید بالای سمت چپ صفحه سایز پاک کن تان را انتخاب کنید. حالا روی صفحه بزنید و قسمتی که می خواهید نمایش داده شود را بکشید.

Insta7 7

همین! اگر می خواهید توجه مخاطبان تان را جلب کنید و تنها قسمت های کوچکی از استوری تان را نشان دهید، این ترفند استوری ها به کمک شما خواهد آمد.

 

ترفند شماره ۹: هشتگ های تان را مخفی نگه دارید

گاهی اوقات، استیکرهای هشتگ می توانند زیبایی استوری که می خواهید منتشر کنید را خراب کنند اما راه هایی برای حل این مساله وجود دارد.

اگر می خواهید هشتگ ها را از استوری های خود مخفی نگه دارید، هشتگ های خود را تایپ کنید (می توانید تا ۱۰ هشتگ روی استوری ها قرار دهید) و آنها را کوچک کنید.

Insta9 1

حالا یک GIF یا استیکر روی هشتگ ها بچسبانید تا کاملا مخفی بمانند.

Insta9 2

یا می توانید از ابزار رنگ کمک بگیرید و رنگ متنی را انتخاب کنید که کاملا با بک گراند استوری شما یکسان باشد (اگر بک گراند یک رنگ ثابت است، این روش بهتر است). با این دو گام، هشتگ ها کاملا در بک گراند قرار می گیرند و دیده نمی شوند اما قابل سرچ هستند.

Insta9 3

به خاطر داشته باشید که اگر هشتگ ها را خیلی کوچک کنید، اینستاگرام آنها را ثبت نخواهد کرد. بنابراین بهترین کار استتار کردن آنها در بک گراند یا مخفی کردن شان پشت دیگر اجزای طراحی است.

 

ترفند شماره ۱۰: روی متن تان جلوه سایه ایجاد کنید

گاهی، کوچک ترین جزییات طراحی بیشترین تاثیر را دارند. اگر به دنبال راهی آسان برای اضافه کردن کمی فلاش و نور به استوری ها هستید، می توانید اضافه کردن جلوه سایه به متن تان را امتحان کنید.

استوری اینستاگرام تان را باز کنید و روی صفحه بزنید تا ابزار متنی باز شود. پیام تان را بنویسید، فونت تان را انتخاب کنید و با حرکت انگشتان سایز آن را تغییر دهید.

Insta10 1

همین مراحل را دقیقا با همین متن، فونت و سایر اما در رنگ دیگری تکرار کنید.

Insta10 2

حالا لایه رویی متن را روی متن قبلی قرار دهید.

Insta10 3

 

ترفند شماره ۱۱: روی یک استوری، چندین استیکر سوال به اشتراک بگذارید

استیکر سوال در استوری ها از سوی کسب و کارهای اینستاگرام با استقبال زیادی مواجه شده است. راه بسیار خوبی است برای اینکه به فالوورهایتان بگویید که پشت این حساب کاربری یک هوش انسانی قرار دارد.

می توانید درخواست پیشنهاد کنید یا به آنها فرصت بیان افکارشان را بدهید. هرچیزی که کمک کند تعامل شما با مخاطبان تان در سطح عمیق تری قرار بگیرد. برای مثال، اگر برای یک پخش زنده برنامه ریزی می کنید، می توانید از استیکر سوال برای جمع آوری بیشترین سوالات مطرح شده از مخاطبان بهره ببرید.

تنها اشکالش این است که در هر استوری یک استیکر سوال می توانید به اشتراک بگذارید. به این معنی که اگر هزاران نفر سوال بپرسند، شما باید بیش از ۱۰ استوری درست کنید تا همه را منتشر کنید. خوشبختانه یک راه آسان برای این کار وجود دارد.

یک استوری درست کنید تا بتوانید پاسخ تان را در استیکر استوری به اشتراک بگذارید.

Insta11 1

یک استوری درست کنید تا بتوانید پاسخ تان را در استیکر استوری به اشتراک بگذارید.حالا یک اسکرین شات بگیرید و از استوری خارج شوید.

Insta11 2

حالا یک اسکرین شات بگیرید و از استوری خارج شوید.

Insta11 3

 

حالا آن اسکرین شات را باز کنید تا استوری دوم را با استفاده از پاسخ دیگری به سوال های مطرح شده بسازید.

Insta11 4

ین کار را تا زمانی که چندین استیکر سوال روی یک استوری درست کنید، تکرار کنید.

Insta11 5

همین! فالوورهای شما بخاطر کمتر زحمت دادن به انگشتان شست شان از شما تشکر خواهند کرد.

 

ترفند شماره ۱۲: متن، استیکر، ایموجی و GIF را به استوری ها پین کنید

آیا می دانستید به جای لایه ای کردن اجزای طراحی روی استوری ها می توانید متن، استیکر، ایموجی و GIF را به ویدیوها و بومرنگ های تان بچسبانید تا در لحظه نمایش داده شوند.

با پین کردن عناصر نوآورانه به ویدیوهای استوری اینستاگرام، می توانید مخاطبان را سورپرایز کنید و آنها را حفظ کنید.

برای انجام این کار، یک ویدیو ضبط کنید و جزییاتی مانند متن، استیکر، ایموجی یا GIF به آنها اضافه کنید.

Insta12 1

روی اسلایدر بار پایین صفحه روی ویدیوها بگردید تا جایی که می خواهید جزییات را به آن اضافه کنید، پیدا کنید.

Insta12 2

جای درست را که در ویدیو پیدا کردید، روی Pin بزنید.

 

ترفند شماره ۱۳: از اپ Giphy استفاده کنید تا  GIFها را مستقیم روی استوری قرار دهید

همکاری اینستاگرام با GIPHY یک برد بزرگ برای کسب و کارها و کاربران اینستاگرامی شبیه آنها بوده است. برای همین هم راه دیگری برای اضافه کردن GIFها به استوری ها وجود دارد: استفاده از اپ GIPHY. اگر روی اپ GIPHY هستید، روی آیکون اینستاگرام که زیر هر GIF قرار دارد، بزنید، به صورت خودکار اینستاگرام باز می شود.

Insta13 1

حالا صفحه ای با دو گزینه می بینید: اضافه کردن GIF به عنوان پست یا اضافه کردن GIF به عنوان استوری.

Insta13 2

ممکن است تعجب کنید که چقدر این کار مفید است. خب، درحالیکه روی استوری های اینستاگرام تنها می توانید برای GIF جستجو کنید، روی GIPHY می توانید آلبومی از GIFهای مورد علاقه تان ایجاد کنید و هر زمان که می خواهید آنها را به اشتراک بگذارید.

Insta13 3

این امر باعث می شود با GIFهایی که به اشتراک می گذارید، هدفمند و آینده نگر باشید.

 

ترفند شماره ۱۴: با ImgPlay محتوای گیف مانند بسازید

اگر به دنبال راهی برای ساخت GIFهای خودتان برای استوری های اینستاگرام بوده اید، دیگر نگردید  ImgPlay آسان ترین راه برای ساخت GIF با استفاده از عکس ه  و ویدیوهای موجود در گوشی تان است.

با ImgPlay می توانید قسمت هایی از ویدیوتان را ببرید، یا چند عکس انتخاب کنید تا اسلاید شو یا GIF بسازید. همچنین می توانید GIFهای موجود در گوشی تان را با استفاده از این اپ ویرایش کنید.

برای داشتن ظاهری یکسان، اپ را دانلود کنید و منبع را برای ساخت GIF، چه عکس، ویدیو یا تصویر زنده باشد، انتخاب کنید و گزینه Make را بزنید.

Insta14 1

وقتی GIFتان را ساختید، می توانید سرعت و طول مدت پخش آن را تغییر دهید، متن، فیلتر یا هر ابزار شخصی ساز دیگر را با استفاده از دکمه های آن اضافه کنید.

Insta14 2

همین که کارتان تمام شد، GIF  جدید را در استوری اینستاگرام تان آپلود کنید!

 

ترفند شماره ۱۵: استوری ها را زمانبندی کنید

این یک ترفند آسان است که خیلی از برندها و کسب و کارها از آن استفاده نمی کنند.

اگر محصول خاصی عرضه می کنید، یا اعلام رویداد جدیدی دارید و می خواهید مطمئن باشید مخاطبان خود را در زمانی که آنها بیشتر از هر وقت دیگری آنلاین هستند، هدف قرار دهید، می توانید استوری یا پست های اینستاگرام خود را زمانبندی کنید تا در زمان موردنظر شما منتشر شوند.

برای مثال، یک شرکتی اخیرا محصولی عرضه کرد. بنابراین پیش از تاریخ عرضه، روی استوری اینستاگرام زمانبندی کردیم تا همزمان با انتشار پست وبلاگ و خبرنامه، استوری و پست موردنظر روی اینستاگرام هم منتشر شوند.

Insta15 1

برنامه ریزی و زمانبندی کردن زمان انتشار استوری تنها چند دقیقه زمان می برد و می توان به راحتی از روی دسکتاپ این کار را انجام داد. وقتی زمان انتشار استوری می رسد، شما یک نوتیفیکیشن روی گوشی خود دریافت می کنید و تنها با چند قدم ساده روی گوشی، می توانید پست موردنظرتان را برای فالووهای تان منتشر کنید.

Insta15 2

آیا برای شروع زمانبندی انتشار استوری ها آماده اید؟ می توانید با پرداخت ۹ دلار از طریق این سایت امکان زمانبندی انتشار مطالب خود را در اختیار داشته باشید.

 

 

ترفند شماره ۱۶: ایجاد خط شکسته

اگر می خواهید یک جعبه رنگی ساده به استوری خود اضافه کنید، می توانید این کار را با جایگزین کردن یک متن از طریق کیبورد گوشی موبایل انجام دهید.

اگر یک میان بر کیبرد ایجاد کنید که فقط از فاصله تشکیل شده باشد، می توانید یک بک گراند رنگی به فاصله ها اضافه کنید (وقتی برای آن فونت انتخاب می کنید، اینستاگرام آن را به عنوان متن درنظر می گیرد) اما مانند یک باکس رنگی ساده روی پست شما نمایش داده می شود.

همه کاری که شما باید انجام دهید این است که فاصله میان براکت ها ]          [ را روی گوشی موبایل تان کپی کنید. سپس به قسمت تنظیمات موبایل تان بروید General, Keyboard, and finally “Text Replacement.”

Insta16 1

روی علامت + در قسمت سمت راست پایین بزنید و فاصله در Phrase بچسبانید. می توانید برای میان بری که ایجاد کرده اید، اسم بگذارید.

Insta16 2

حالا به استوری های اینستاگرام برگردید و روی متن بزنید تا ابزار نوشتار باز شود. میان برتان را کپی کنید و جایگزینی متن را انتخاب کنید.

Insta16 3

حالا متن را هایلایت کنید و از گزینه های پایین صفحه یک رنگ انتخاب کنید.

Insta16 4

آفرین! حالا یک باکس رنگی دارید که می توانید پشت متن تان قرار دهید.

 

به روزرسانی ها و امکانات جدید ارایه شده روی استوری های اینستاگرام در ماه های اخیر، به روز بودن و دسترسی داشتن به همه آنها را سخت کرده است.

خوشبختانه، این ترفندهای استوری های اینستاگرام به شما کمک می کنند تا استوری های جذاب، هنری و نوآورانه بسازید که شما را یک سر و گردن بالاتر از رقبایتان نگه می دارد.

منبع: later.com

(Visited 27 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *