یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
ایده‌های جذاب برای غذای کودکان نوپا

ایده‌های جذاب برای غذای کودکان نوپا

اختصاصی چاره چی/ اگر کودک نوپای شما نزدیک یک کودک نوپای معمولی دیگر باشد، احتمالا سهم غذای جدیدش را پس می زند. این ایده های غذایی جذاب احتمالا چیزی است که شما نیاز دارید تا او مزه های مختلف را بدون جنگ و دعوا امتحان کند. علاوه بر اینکه، سرگرمی ساده ای هم هستند.

3esf 7 15 Creative Meal 1

جعبه بنتوی کودکان

چرا دوستش داریم: تنوع در این جعبه ناهار گزینه های مختلفی را پیش روی بدغذاترین بچه ها قرار می دهد و آنها را راضی و علاقه مند می کند.

چگونه درستش کنیم: با یک نصف ساندویچ شروع کنید و به شکل های جذاب به صورت کوکی یا برش ساندویچ ببرید. میوه ها و سبزیجات رنگی با خلال دندان های طرح دار به آن اضافه کنید. برای جدا نگه داشتن غذاها آنها را در پوشش کاپ کیک بسته بندی کنید. (آنها کلی رنگ به جعبه غذا می دهند.)

 

3esf 7 15 Creative Meal 2

بشقاب خون آشام

چرا دوستش داریم: از یکی از کتاب های مورد علاقه بچه ها به نام خون آشام گرسنه الهام گرفته شده است.

چگونه درستش کنیم: اسفناچ یا کاهو را کف بشقاب قرار دهید تا زمین را بسازید. برای درست کردن خورشید، از یک نصف پرتقال و کمی هویج خرد شده برای اشعه هایش کمک بگیرید. برای بدن خون آشام، انگورها را از وسط ببرید و در طول بشقاب به صورت زیگ زاگ بچینید و از یک توت فرنگی برای سر آن، موز برای چشم هایش و پوست سیب برای آنتن هایش استفاده کنید. برش های نازک سیب هم می تواند به عنوان پاهایش مورد استفاده قرار بگیرد.

 

3esf 7 15 Creative Meal 3

تاکوی فنجانی پخته شده

چرا دوستش داریم: مجبور نیستید برای هر کسی در خانواده غذای جداگانه ای بپزید. یک غذای خوب و اصیل است اما سرو سایزهای کوچک آن بسیار مورد علاقه کودکان است.

چگونه درستش کنیم: از قسمت غذاهای یخ زده فروشگاه مواد غذایی، خمیر آماده آن را بخرید. دو لایه آن را در ظرف مافین روی هم قرار دهید و تا زمان پخت کامل بپزید. بعد از اینکه گوشت تاکو را طبق دستور روی بسته بندی پختید، روی هر کاپ کمی بریزید و دوباره بپزید تا گرم شود. هر تاپینگی دوست دارید هم روی آن بریزید.

 

3esf 7 15 Creative Meal 4

هات داگ اختاپوسی

چرا دوستش داریم: درست کردن آن بسیار آسان است. علاوه بر آن چه کسی اختاپوس های دوست داشتنی را دوست ندارد؟

چگونه درستش کنیم؟ هات داگ ها را همانطوری که روی بسته بندی آن درج شده آماده کنید. وقتی آماده خوردن هستند، با یک چاقو آنها را نصف کنید. قسمت بالایی لبه های هات داگ را برش کوتاهی بزنید. با خلال دندان برای آنها چشم درست کنید. با ادویه های مورد علاقه تان مزه دارش کنید.

 

3esf 7 15 Creative Meal 5

پازل ساندویچی

چرا دوستش داریم: زمان غذا را به زمان بازی تبدیل می کند. اگر بتوانید یک کاتر ساندویچی پازلی پیدا کنید، کار با آن بسیار آسان است.

چگونه درستش کنیم: بعد از اینکه ساندویچ را درست کردید، از کاتر پازل مانند ساندویچ استفاده کنید (یا یکسری برش های جذاب با چاقو بزنید) تا پازل بسازید. قطعات را از هم جدا کنید بنابراین فرزندتان باید آنها را کنار هم قرار دهد.

 

3esf 7 15 Creative Meal 6

هات داگ موزی

چرا دوستش داریم: این غذا ترکیب احمقانه ای از دو چیزی است که بیشتر بچه ها دوست دارند: موز و هات داگ.

چگونه درستش کنیم: کمی کره بادام زمینی روی نصف نان مخصوص هات داگ بریزید. یک موز پوست گرفته شده را داخل نان قرار دهید و کمی مربای ژله ای مانند کچاپ روی آن بریزید.

 

3esf 7 15 Creative Meal 7

صورت مرد مافین انگلیسی

چرا دوستش داریم: این صورت خندان احتمالا کودکان نوپا را برای امتحان برخی غذاهای رنگی (بخوانید: سالم تر) ترغیب خواهد کرد.

 

چگونه درستش کنیم: یک مافین انگلیسی را تست کنید (یا یک تکه نان) و مقداری سبزیجات یا میوه های خرد شده مانند انگور، لوبیا سبز، هویج، بروکلی، لوبیا، زیتون، توت فرنگی و بلوبری روی آن بریزید. بعد از این که تست شد، کمی کره روی آن قرار دهید و از میوه ها و سبزیجات برای ساختن صورت آن استفاده کنید.

 

3esf 7 15 Creative Meal 8

صورتک های ماهی میوه ای

چرا دوستش داریم: در هنگام بازی بچه ها بهترین میان وعده است.

چگونه درستش کنیم: یک پرتقال و هویج را به قطعه های کوچکی با ضخامت یک چهارم اینچ برش بزنید. با بلوبری حباب درست کنید و با اندکی خامه هم زده و دانه فلفل برای ماهی ها چشم بگذارید.

 

3esf 7 15 Creative Meal 9

ساندویچ سوشی

چرا دوستش داریم: هرچند که سوشی سنتی نیست اما به کودکان فرصت تجربه شکل، بافت و مزه آن را می دهد.

چگونه درستش کنیم: مثل همیشه یک ساندویچ درست کنید اما روی آن را نبندید یا از یک نان مثل تافتون یا یک نان صاف استفاده کنید تا بتوانید آسان تر آن را رول کنید. به محض اینکه رول آماده شد، آن را به قطعه های کوچک ببرید. آن را به عنوان فینگر فود یا با چاپ استیک سرو کنید.

 

3esf 7 15 Creative Meal 10

صورتک های خندان پیتزا

چرا دوستش داریم: پیتزا سالم ترین غذای دنیا نیست اما اضافه کردن یک لبخند می تواند کمی ارزش غذایی به آن بیافزاید.

چگونه درستش کنیم: روی نان شیرینی های حلقوی یا مافین انگلیسی کمی سس بمالید. با مقدای پنیر خرد شده و سبزیجاتی مانند زیتون، فلفل، بروکلی یا لوبیا سبز برای آن صورت درست کنید.

 

3esf 7 15 Creative Meal 11

بشقاب میهمانی باغچه

چرا دوستش داریم: این باغچه رنگی از هر چیزی مقداری دارد: میوه، سبزیجات، پروتئین و یک خوراکی شیرین. بنابراین دیگر نگران دادن غذایی متعادل به کودک تان شامل همه مواد مغذی نخواهید بود.

چگونه درستش کنیم: گل باغچه را با استفاده از کوکی شیرین یا کراکر و میوه ها و سبزیجات رنگی از جمله هویج، موز، رزبری و گوجه بسازید. حتی می توانید با کره بادام زمینی و ژله آن را درست کنید و به شکل گل دربیاورید.

 

3esf 7 15 Creative Meal 12

اسپاگتی اختاپوش

چرا دوستش داریم: کاملا غیرمنتظره و مورد علاقه بچه ها است.

چگونه درستش کنیم: آب را جوش بیاورید. قبل از اینکه هات داگ را بپزید، آن را به قطعاتی با ضخامت یک تا دو اینچ ببرید. روی هر قطعه از هات داگ را اسپاگتی خام رد کنید و در آب جوش قرار دهید.

 

3esf 7 15 Creative Meal 13

بشقاب میوه طاووس

چرا دوستش داریم: با یک میان وعده خنک، درباره حیوانات جدید به کودکان آموزش دهید.

چگونه درستش کنیم: مقداری انگور و یک گلابی را از وسط نصف کنید. انگورها را در بشقاب دور گلابی مرتب بچینید تا شبیه طاووس شود. کمی بلوبری یا هر میوه دیگری که دوست دارید روی آن اضافه کنید. برای بینی و پاهای آن مقداری پنیر چدار ببرید یا از هویج استفاه کنید. با خلال دندان سوراخ هایی برای چشم هایش ایجاد کنید.

 

3esf 7 15 Creative Meal 14

صورتک ساندویچ دیوانه

چرا دوستش داریم: این بشقاب برای کودکان بدغذا یک مسابقه برد-برد است. همه مواد لازم و اولیه موردنیاز بچه ها به اضافه مواد مغذی کافی را دارد تا آن را تبدیل به غذای شماره یک آنها بکند.

چگونه درستش کنیم: مانند همه ساندویچ های دیگر به نان، کره بادام زمینی، موز، سیب و کشمش نیاز دارید. یا کره بادام و دیگر سبزیجات و میوه ها را امتحان کنید تا کودک غذاهای متنوع تر و بیشتری را تست کند.

 

3esf 7 15 Creative Meal 15

گربه در میان وعده کلاه دار

چرا دوستش داریم: داستان مورد علاقه کودک و زمان میان وعده اش را ترکیب کنید. اشتباه نمی کنید!

چگونه درستش کنیم: یک سیب، توت فرنگی و موز را به تکه هایی با ضخامت یک دوم اینچ خرد کنید. می توانید به راحتی رزبری، کیوی، آناناس و دیگر میوه های رنگی را هم جایگزین کنید. آنها را به صورت لایه ای روی هم بچینید تا یک گربه بزرگ با کلاهی روی سر آن درست کنید.

منبع: thebump.com

(Visited 18 times, 1 visits today)