یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
۱۲ روش طبیعی برای شکست آلرژی

۱۲ روش طبیعی برای شکست آلرژی

اختصاصی چاره چی/

 • جلوی وزش نسیم را بگیرید

روز دل انگیزی است اما اگر میزان گرده ها زیاد است، درها و پنجره ها را بسته نگه دارید تا از هوای داخل خانه مراقبت کنید. همچنین می توانید یک فیلتر هوا روی سیستم تصفیه هوای تان نصب کنید و یک فیلتر صاف یا پنل روی بخاری یا سیستم گرمایشی تان قرار دهید.

 

 • روش های درمانی جایگزین را در نظر داشته باشید

گیاه بابا آدم یکی از امیدوارکننده ترین و بررسی شده ترین گیاه است. برخی مطالعات پیشنهاد داده اند که عصاره بابا آدم که Ze 339 نیز نامیده می شود، می تواند به خوبی به عنوان یک داروی آنتی هیستامین عمل کند. دیگر مطالعات نشان داده اند که چمن تیموتی گیاهی و عصاره چوب کاج هم می تواند موثر باشد.

 

 • صورت تان را بشویید

هر بار که به خانه برمی گردید، مقداری از آلودگی های دنیای بیرون را همراه خود می آورید. بعد از برگشت از بیرون، لباس ها، کفش ها، مو و پوست شما با ذراتی از هر جایی که بوده اید، پوشیده شده است. دوش بگیرید و لباس های تان را عوض کنید تا آنها را از هرگونه آلرژی بشویید. کفش های تان را هم بیرون خانه قرار دهید.

 

 • ماسک بزنید

وقتی نمی توانید از ورود محرک های آلرژی به سیستم تنفسی خود جلوگیری کنید، ماسک بزنید تا شما را از آلرژی محافظت کند، مثل وقت هایی که در حیاط کار می کنید. ماسک تنفسی N95 که در بیشتر داروخانه ها و فروشگاه های لوازم پزشکی موجود است، تا ۹۵ درصد جلوی ذرات ریز مانند گرده ها و سایر موارد آلرژی زا را می گیرد.

 

 • سالم غذا بخورید

در مطالعه ای که روی کودکان انجام شد، مشخص شد بچه هایی که مقدار زیادی سبزیجات تازه، میوه و مغزها، به ویژه انگور، سیب، پرتقال و گوجه می خورند، کمتر علائم آلرژی دارند. محققان همچنان به دنبال ارتباط بین آنها هستند اما بدون شک برخورداری از یک رژیم سالم برای کل بدن مفید است. به هر وعده غذایی خود حداقل یک میوه تازه و سبزی اضافه کنید.

 

 • بینی تان را بشویید

شستن بینی موجب پاک شدن مخاط ها می شود و علائم آلرژی را بهبود می بخشد. همچنین می تواند باکتری ها و مخاط های ریز را برطرف کند و آبریزش بینی را قطع کند. یک کیت شستشو بخرید یا با استفاده از یک نتی پات یا حباب ساکشن بینی، خودتان کیت درست کنید. سه قاشق چایخوری نمک بدون ید را با یک قاشق پایخوری جوش شیرین ترکیب کنید. آن را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید. هر بار یک قاشق چایخوری از این محلول را با ۲۳۰ میلی لیتر آب مقطر یا آب جوشیده سرد شده استفاده کنید. به یک سینک تکیه دهید و به آرامی هر سوراخ بینی را بشویید.

 

 • مایعات بیشتر بنوشید

اگر بخاطر آلرژی احساس خفگی می کنید یا آبریزش بینی دارید، بیشتر آب، آب میوه و دیگر نوشیدنی های غیرالکلی بنوشید. مایعات بیشتر باعث کاهش مخاط در مسیر بینی شده و به شما احساس راحتی می دهد. نوشیدنی های گرم مانند چای، آب گوشت یا سوپ ارزش افزوده دیگری هم دارند: بخار.

 

 • از مواد طبیعی استفاده کنید

خانه تان را تمیز نگه دارید. این یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از آلرژی در داخل خانه است. اما مواد شیمیایی قوی می تواند راه بینی شما را تحریک و علائم شما را تشدید کند. بنابراین تمیزکننده های طبیعی با موادی که هر روز در دسترس دارید درست کنند مانند سرکه یا جوش شیرین. از جاروبرقی دارای فیلتر هپا استفاده کنید تا موارد آلرژی زا را از بین ببرید. اگر آلرژی خیلی شدیدی دارید از فرد دیگری برای تمیز کردن کمک بگیرید.

 

 • بخور درمانی کنید

مقداری بخار را به درون استنشاق کنید. این ترفند ساده می تواند گرفتگی بینی را رفع کند و کمک می کند راحت تر نفس بکشید. سرتان را بالای یک ظرف یا سینک پر از آب داغ نگه دارید. حوله ای را روی سرتان قرار دهید تا بخار را بیشتر نگه دارد. یا در حمام با بخار آب بنشینید.

 

 • از دود سیگار دوری کنید

دود سیگار می تواند باعث بدتر شدن آب ریزش و گرفتگی بینی و ریزش اشک بشود. رستوران ها، کافی شاپ ها و اتاق های هتل بدون سیگار را انتخاب کنید. از دودهای دیگری هم که می تواند علائم شما را بدتر کند، مانند اسپری های خوشبو کننده و دود چوب درحال سوختن دوری کنید.

 

 • طب سوزنی را مدنظر داشته باشید

این روش سنتی می تواند باعث بهبود شما شود. اینکه طب سوزنی چگونه می تواند روی آلرژی های بینی تاثیر بگذارد، هنوز مشخص نیست. اما برخی مطالعات نشان داده اند که می تواند کمک کننده باشد. اگر می خواهید آن را امتحان کنید، با پزشک تان مشورت کنید.

 

 • محرک های تان را بشناسید

ممکن است بدانید که مشکل چیست. اما آیا مطمئنید؟ از یک متخصص آلرژی برای تست پوستی آلرژی وقت بگیرید تا بتوانید محرک های تان را شناسایی کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا از آنها خودداری کنید.

منبع: webmd.com

(Visited 13 times, 1 visits today)