جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
بدترین اشتباهات رفتاری در فرودگاه را بشناسید

بدترین اشتباهات رفتاری در فرودگاه را بشناسید

اختصاصی چاره چی/ سفر هوایی می تواند به اندازه کافی استرس زا باشد اما نباید گستاخ باشید. کار سختی است در محیطی که نمی شناسید، بخصوص در محیط های گیج کننده و استرس زایی مانند فرودگاه بدانید چگونه خود را هدایت کنید. بیشتر مردم پرسفر نیستند. به گفته خطوط هوایی آمریکا، به طور متوسط آمریکایی ها در سال ۲۰۱۵ دو سفر هوایی در سال داشته اند. و در چنین محیط استرس زایی، گستاخ بودن بدون شناخت این محیط آسان است.  بنابراین قبل از حرکت یاد بگیرید در فرودگاه چه رفتارهایی از شما انتظار می رود و چه رفتارهایی بی ادبانه و نامناسب به نظر می رسند.

 

دیر رسیدن به فرودگاه

اینکه بدانید دقیقا چه موقع باید به فرودگاه برسید، هیچ وقت کار آسانی نیست اما یکی از راه های تضمین سفرتان با یک شروع ناخوشایند، رسیدن در آخرین لحظه است. اینکه از دیگران بخواهید نوبت شان را در صف امنیت به شما بدهند و در ترمینال بدویید،  برای کسانی که به موقع رسیده اند، ناخوشایند است.

 

قرار گرفتن در صف اشتباهی امنیت حمل و نقل

اگر از قبل چک این نکرده اید، تلاش نکنید به صف چک این آنلاین بروید چون کوتاه تر است. اگر فرودگاه صف های امنیتی مختلفی برای ترمینال ها و گیت های مختلف دارد، چک کنید تا مطمئن شوید که در صف درست قرار گرفته اید. اگرنه ممکن است برگردانده شوید و زمان انتظار طولانی را خواهید داشت.

 

آماده نبودن قبل از رسیدن به گیت امنیت

مسافران زرنگ می دانند که در صف امنیت باید کارت عکس دار هویتی شان و کارت پروازشان را هنگام رسیدن به گیت امنیت فرودگاه در دست داشته باشند. بنابراین از آنها پیروی کنید. پس از گذراندن چک اولیه بلیت، جیب های تان را خالی کنید و کفش ها، کاپشن یا ژاکت و کمربندتان را قبل از رسیدن به اسکنر امنیتی دربیاورید تا فرایند بررسی را برای خودتان و دیگران سریع تر کنید.

 

باز کردن چمدان در صف

باید لوازم الکترونیکی بزرگ، مایعات و گاهی اوقات غذاها را از چمدان تان دربیاورید. بنابراین اگر با این موارد در چمدان دستی تان مسافرت می کنید، مسولان امنیت پرواز توصیه می کنند کیف تان را مرتب نگه دارید، مایعات با ظرفیت سه اونس را در یک ظرف شفاف قرار دهید و مواردی که نیاز است از چمدان تان بیرون بیاورید را روی همه وسایل دیگر قرار بدهید تا نیازی نداشته باشید در طول صف کل چمدان تان را باز کنید.

 

نادیده گرفتن عوامل امنیتی

فرایندهای اجرایی ماموران امنیتی بسته به زمان انتظار و اطلاعات دریافت شده از سوی دولت و مسوولان قانونی ممکن است متغیر باشد. بنابراین مطمئن باشید که به دستورالعمل هایی که عوامل امنیتی در صف ارایه می دهند، گوش کنید. بعضی وقت ها مفیدند مانند وقت هایی که نیازی نیست کفش تان را دربیاورید، و گاهی اوقات هم اطلاعاتی که شامل موارد امنیتی بیشتر می شود. به صحبت های عوامل امنیتی گوش کنید، دستورالعمل های آنها را دنبال کنید و با آنها بحث نکنید.

 

انعام ندادن به مسوولان ویلچیر

در بسیاری از فرودگاه ها، ارایه خدمات ویلچیر برای مسافران سالمند و ناتوان یک سرویس مکمل است. اگر از این سرویس استفاده می کنید، نیازی نیست که انعام بدهید اما این کاری است که بسیاری از افراد مودب در قبال خدمات کارمندان ساعتی و با حقوق کم انجام می دهند. انعام ها به سایز فرودگاه و فاصله ای که فرد خدماتی با شما طی می کند، بستگی دارد. درحالیکه مقدار مشخصی برای این کار تعیین نشده است، انعام بین ۱۰ تا ۲۰ دلار مناسب است.

 

بهداشت نامناسب

فرودگاه ها مکان های بسیار شلوغی هستند که معمولا افراد در فاصله خیلی کمی از هم قرار می گیرند. برخورداری از بهداشت خوب یکی از ابتدایی ترین اتیکت های رفتاری است. حتی اگر پرواز شما صبح بسیار زود است، کمی عطر به خود بزنید، دندان های تان را مسواک کنید و موهای تان را شانه بزنید.

 

حمام کردن در دستشویی

حتی بخاطر اینکه نباید در فرودگاه بوی بد بدهید، به این معنی نیست که دستشویی های عمومی می توانند به محل نظافت شخصی شما تبدیل شوند. مشکلی نیست اگر دندان های تان را مسواک کنید و دستی به سر و روی تان بکشید اما شستن موها و تمیز کردن بدن با اسفنج های حمام در روشویی دستشویی کار ناخوشایندی است و باعث آزار دیگران می شود.

 

استفاده نکردن از هدفون

قطعا از گوش دادن به موسیقی از طریق گوشی تلفن همراه تان و بازی های موبایلی لذت می برید اما آدم های اطراف شما ممکن است چنین اشتیاقی نداشته باشند. موسیقی گوش دادن، بازی کردن، تماشای فیلم یا هر نوع سرگرمی دیگری از طریق اسپیکرها (به جای استفاده از هدفون) بی ملاحظه گری نسبت به آدم های اطراف تان است.

 

اشغال فضایی بیشتر از حد نیاز

گیت فرودگاه ها به ویژه هرچه زمان پرواز نزدیک تر می شود، می توانند بسیار شلوغ باشند. از گذاشتن کیف های تان و پاهای تان روی صندلی کناری خود یا اشغال کردن فضای بیشتری به هر ترتیبی خودداری کنید. تا جایی که می توانید، بدن و وسایل تان را جمع و جور کنید تا دیگران نیز در زمان انتظار برای مسافرگیری هواپیما بتوانند بنشینند.

 

خوردن غذاهای بودار

همانطور که قبلا هم گفتیم، وقتی نزدیک گیت هواپیما هستید، بینی، وسایل و بوهای شما به افراد اطراف شما نیز نزدیک است. از خوردن غذاهای بودار مانند غذاهای سرخ شده، دریایی و حاوی سیر خودداری کنید. مهم نیست چه کار می کنید، زمانی که قرار است سوار هواپیما شوید، از خوردن این غذاها خودداری کنید.

 

توجه نکردن به بچه ها

کارهای زیادی هست که باید در فرودگاه انجام داد اما حواس تان به کودکان تان باشد. نه تنها مطمئن باشید که همراه شما سوار می شوند، بلکه مطمئن باشید که دیگر مسافران و همراهان شما را اذیت نمی کنند و مشکلی ایجاد نمی کنند. اگر پرواز شما تاخیر دارد، آنها را سرگرم کنید.

 

صحبت کردن با افرادی که می خواهند تنها باشند

بسیاری از ما به برقراری یک گفت و گوی کوتاه علاقه مندیم و در طول سفر هم افراد جدیدی را ملاقات می کنیم. اما اگر کسی با لپ تاپش مشغول انجام کاری است، هدفون گذاشته یا در آرامش کتاب می خواند، آنها را اذیت نکنید. این درمورد هر سلبریتی که ممکن است در فرودگاه هم ببینید، مصداق دارد.

 

فریاد کشیدن بر سر کارکنان فرودگاه

اگر نتوانستید بلیت تان را به کلاس پروازی که انتظارش را می کشیدید، ارتقا بدهید، اگر مجبور شدید در گیت پرواز کیف تان را چک کنند یا حتی اگر پروازتان کنسل شد، آخرین نفری که می بایست عصبانیت تان را سر آنها خالی کنید، کارکنان ایرلاین هستند. بیشتر اوقات، افرادی که در گیت پرواز حضور دارند، مسوول این مسایل نیستند. خونسردی خود را حفظ کنید و اگر پروازتان به تاخیر افتاده است، صبور باشید.

 

بهم ریختن دور و اطراف تان

هر وقت مکانی را ترک می کنید، باید به همان تمیزی باشد که اول دیده اید. این شامل فرودگاه هم می شود. بعد از بلند شدن تان، اطراف تان را تمیز کنید. به این معنی که سعی کنید اگر چیزی می خورید، تمیز و مرتب بخورید و خرده نان نریزید و آشغال های تان را در سطل زباله بیاندازید.

 

تجمع در محل مسافرگیری

اگر صندلی در هواپیما خریده اید و قرار است سوار شوید، در محوطه انتظار در گیت پرواز خود بنشینید تا زمان مسافرگیری شما اعلام شود. تجمع کردن در محل مسافرگیری قبل از اینکه حتی راهروهای متصل به هواپیما باز شود منجر به سردرگمی می شود. حتی قبل از فراخواندن گروه شما و ایستادن کنار صف آخر درحالی که دیگر درحال سوار شدن هستند، فرایند مسافرگیری را با تاخیر مواجه خواهد کرد.

 

ایستادن در صف با گروه قبلی مسافران

اگر برای سوار هواپیما شدن مضطرب هستید، یا از سرویس مسافرگیری اکسپرس استفاده کنید یا صندلی بیزینس کلاس بگیرید. در غیر این صورت صبر کنید تا نوبت تان بشود. ایستادن در صف با گروه اول مسافران وقتی که شما در گروه پنجم هستید، تنها صف را شلوغ می کند و فرایند سوار شدن را برای دیگران به تاخیر می اندازد.

 

منتظر ماندن در پل های متصل به هواپیما

وقتی به آخرین مرحله بررسی بلیت می رسید، در پل های متصل به هواپیما یا راهروهای هواپیما منتظر نمانید. فوری صندلی خود را پیدا کنید، کیف دستی و وسایل شخصی تان را در کابین بالای سرتان قرار دهید و بنشینید.

 

نشستن روی صندلی که متعلق به شما نیست

اگر ایرلاین روی کارت پرواز صندلی را برای شما در نظر گرفته است، حتما روی همان صندلی بنشینید. صندلی وسط را در لحظه آخر با صندلی کنار پنجره جابجا نکنید. اگر صندلی های مجزایی را رزرو کرده اید، سعی نکنید حتما کنار همسرتان بنشینید. سعی نکنید راه خود را به قسمت درجه یک باز کنید. درخواست از سایر مسافران همراه برای جابجا کردن جای شان با شما به برخوردهای نامناسبی منجر خواهد شد. آنها به دلیلی این صندلی را برای خود رزرو کرده اند، بنابراین آنها را در موقعیتی قرار ندهید که نیاز است جای شان را با شما عوض کنند.

 

گرفتن چمدان شخصی دیگر

تقریبا همه چمدان مشکی یا آبی دارند، بنابراین مطمئن باشید وقتی به مقصد نهایی تان می رسید، حتما چمدان خودتان را بردارید. برای اینکه مطمئن شوید این مساله اتفاق می افتد، چمدان تان را با یک تگ متمایز یا روبان علامت گذاری کنید. بخصوص اگر مقصد نهایی تان فرودگاهی است که قبلا هر گز آنجا نبوده اید. اگر به کمک نیاز دارید، نکات زیادی برای راهیابی در فرودگاه شلوغ بدون گم شدن وجود دارد.

منبع: theactivetimes.com

(Visited 72 times, 1 visits today)