شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
چگونه روی گوشی اندرویدی تماس‌های تلفنی را ضبط کنیم؟

چگونه روی گوشی اندرویدی تماس‌های تلفنی را ضبط کنیم؟

اختصاصی چاره چی/ تماس تلفنی مهمی دارید و می خواهید آن را ذخیره کنید تا بعدا به آن مراجعه کنید؟ می توانید هم تماس های ورودی و هم تماس های خروجی را با استفاده از اپلیکیشن روی تلفن اندرویدی ضبط کنید.

می خواهید روی گوشی اندرویدی تماس های تان را ضبط کنید؟ سیستم عامل موبایل گوگل ضبط صوت داخلی ندارد اما گزینه های دیگری وجود دارد. می توانید از یک رکوردر خارجی یا Google Voice استفاده کنید اما اپ های دیگر به شما امکان ضبط تمامی تماس های ورودی و خروجی را می دهد.

 

محدودیت های اندروید

شرایط فرق می کند. در اندروید ۹٫۰ Pie گوگل محدودیت هایی را اضافه کرده است و جلوی ضبط بسیاری از مکالمات تلفنی را می گیرد. به نظر می رسد اپلیکیشن کار می کند اما وقتی فایل ضبط شده را پخش می کنید، فقط سکوت وجود دارد. هرچند در تست هایی که من انجام دادم، مکالمات را روی گوشی های اندروید ۹ ضبط کرد اما روی گوشی گوگل پیکسل با اندروید ۱۰ کار نکرد.

برخی افراد راه حل هایی برای محدود کردن این دسترسی گوگل پیدا کرده اند از جمله عوض کردن منبع صوت یا فرمت آن، بالا بردن صدای اسپیکر تا جای ممکن، دستی ضبط کردن به جای اتوماتیک و حتی روت کردن تلفن های شان. همچنین برخی اپ ها ممکن است روی بعضی گوشی ها کار کنند و روی بقیه نه. بنابراین ممکن است چالش شما متفاوت باشد.

شایعه هایی شنیده شده بود مبنی بر اینکه گوگل در آینده امکان ضبط تماس ها را فراهم خواهد کرد اما هنوز از آن خبری نیست و باید با اپ های دیگری که با سیستم عامل اندروید شما سازگار باشند، کار کنید.

در همین حال، به دلیل مسایل حریم شخصی، گوگل به اپ های تماس دسترسی به آخرین تماس ها برای شناسایی تماس گیرنده را نمی دهد. این بدین معنی است که هر تماسی که شما روی یک اپ می گیرید، به عنوان تماس گیرنده ناشناس نمایش داده می شود، حتی اگر تماس گیرنده در لیست مخاطبان شما باشد. در این مورد، بهترین گزینه این است که اگر اپ به شما اجازه ذخیره پیام ضبط شده را در جای دیگری به عنوان فایل MP3 می دهد، اسم فایل را عوض کنید. بنابراین می توانید اسم فایل را تغییر دهید تا تماس گیرنده یا مکالمه را تشخیص بدهید.

دست آخر، بیایید درمورد یک مشکل مشخص صحبت کنیم که آیا ضبط تماس های تلفنی قانونی است بخصوص وقتی که از فرد دیگر مکالمه اجازه نمی گیرید؟ جواب این سوال بستگی دارد که کجا زندگی می کنید؟ فدرال آمریکا و بیشتر قوانین ایالتی اجازه ضبط مکالمات را می دهد اگر تنها حتی یک طرف مکالمه که می تواند شما باشید، این اجازه را بدهد. هرچند برخی ایالت ها، به اجازه هر دو طرف برای ضبط مکالمه نیاز دارند. سایر کشورها، قوانین خودشان را دارند. برای اینکه از قانونی بودن این کار مطمئن شوید، قبل از ضبط تماس ها از یک فرد مطلع سوال کنید.

 

حالا بیایید با هم چند اپلیکیشن را برای ضبط مکالمات روی گوشی های اندرویدی بررسی کنیم.

 

Google Voice

4 11

با Google Voice یک شماره تلفن اختصاصی را انتخاب می کنید که تماس های ورودی آن به تلفن همراه شما هدایت می شوند. بعد از اینکه شماره تان و حساب کاربری Google Voiceتان را تنظیم کردید، روی آیکون همبرگری در گوشه بالای سمت چپ بزنید. Setting را انتخاب کنید. به پایین صفحه بروید و گزینه Incoming call Option را برای فعال سازی ضبط تماس ها انتخاب کنید. محدودیت اینجا این است که شما تنها می توانید تماس های ورودی را ضبط کنید.

وقتی تماسی را جواب دادید، روی صفحه شماره گیر، عدد ۴ را فشار دهید تا مکالمه ضبط شود. یک پیامی پخش می شود که اعلام می کند تماس ضبط می شود. بنابراین از قبل از فرد مورد نظر اجازه بگیرید. برای متوقف کردن ضبط تماس، دوباره عدد ۴ را فشار دهید. پیام ضبط شده روی اینباکس شما ذخیره می شود و می توانید از آنجا گوش کنید یا روی کامپیوترتان دانلود کنید.

 

Call Recorder

4 2

 

استفاده از اپ Call Recorder از شرکت BACA Soft بسیار ساده است و می تواند به طور خودکار تماس های تان را ضبط کند.

اپ را باز کنید تا چک کنید. صفحه اول این اپ به شما چهار دسته بندی مختلف برای ذخیره کردن تماس های ورودی، خروجی و مهم ضبط شده را پیشنهاد می دهد.

منوی تنظیمات اپ امکان فعال سازی یا غیرفعال کردن Call Recorder برای ضبط کردن خودکار همه تماس ها را در اختیارتان قرار می دهد. می توانید برخی شماره های خاص را از لیست تماس هایی که ذخیره می شوند، خارج کنید. می توانید موقع باز کردن به آن PIN بدهید و نوع فایل را برای ضبط های صوتی عوض کنید.

برای ضبط کردن یک تماس خروجی، مثل همیشه با مخاطب تان تماس بگیرید. اگر روی اپ تنظیم کرده باشید به صورت خودکار همه تماس های ورودی را ضبط کند، نیازی نیست کاری انجام دهید. بعد از پایان تماس تان، Call Recorder را باز کنید و پیام های ضبط شده را ببینید و پخش کنید. می توانید روی تماس ها تگ مهم بگذارید، آنها را پاک کنید یا از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

در صفحه اصلی می توانید روی آیکون سه نقطه بزنید تا یک تماسی را پاک کنید، به اشتراک بگذارید، جزییات آن را ببینید، به بخش حذف شده ها اضافه کنید یا با آن شماره تماس بگیرید. برای استفاده از نسخه رایگان این اپ مجبور هستید تا تبلیغات را تحمل کنید. اما اگر می خواهید از شر تبلیغات رها شوید می توانید نسخه حرفه ای آن را به قیمت ۳٫۹۹ دلار بخرید.

در تست های من، Call Recorder به خوبی روی اندروید ۹ کار کرد اما روی اندروید ۱۰ به دلیل محدودیت های اعمال شده توسط گوگل پیام ضبط شده فقط سکوت بود.

 

Automatic Call Recorder

4 3

Automatic Call Recorder از شرکت Appliqato یک اپ ساده اما موثر برای ضبط کردن تماس هاست. قبل از اینکه چیزی را ضبط کنید، بهتر است از از طریق منو، تنظیمات مورد نیاز را ست کنید. از اینجا می توانید گزینه ضبط خودکار تماس های ورودی و خروجی را فعال یا غیرفعال کنید. همچنین می توانید تماس برخی شماره های خاص را ضبط کنید و بقیه تماس ها را نادیده بگیرید.

به یاد داشته باشید که فرمت صوتی را برای ضبط پیام های تان انتخاب کنید. بعد از ضبط کردن، فایل ها را می توان به سرویس هایی از جمله دراپ باکس یا گوگل درایو ارسال کرد. همچنین گزینه روشن شدن ضبط تماس ها در صورتی که تلفن تان را تکان دهید هم وجود دارد.

اگر به صورت پیش فرض، ضبط خودکار همه تماس ها را انتخاب کرده باشید، با هر تماس ورودی یا خروجی ضبط تماس ها شروع می شود. بعد از اینکه مکالمه به پایان می رسد، اپ Automatic Call Recorder  را باز کنید تا فایل های ضبط شده را ببینید. از صفحه گزینه ها، می توانید تماس را به عنوان یک فایل صوتی روی گوشی تان ذخیره کنید، به تماس ها یادداشت اضافه کنید، پیام های ضبط شده را پاک کنید یا از طریق ایمیل، رسانه های اجتماعی یا دیگر سرویس ها آن را به اشتراک بگذارید.

نسخه رایگان این اپ روی صفحه به شما تبلیغ نمایش می دهد اما با خرید نسخه حرفه ای آن به قیمت ۶٫۹۹ دلار از شر تبلیغات خلاص خواهید شد.  درحالی که Automatic Call Recorder روی اندروید ۹ به خوبی کار کرد اما روی اندروید ۱۰ سکوت ضبط کرد.

 

Call Recorder

4

4

اپ Call Recorder برای شرکت Lovekara ساده است اما با یک رابط کاربری تمیز و ساده، اپ مفیدی برای ضبط تماس هاست. اپ را باز کنید، روی آیکون سه نقطه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

اینجا می توانید انتخاب کنید تماس های تان را به صورت خودکار یا دستی ضبط کند. دیگر گزینه ها به شما امکان تنظیم کردن مکان، تغییر دادن منبع ضبط فایل و ضبط خودکار از طریق اسپیکر گوشی تان را می دهد.

حالا اگر اپ را روی اتوماتیک تنظیم کنید، از ابتدا تا انتهای تماس های ورودی و خروجی را ضبط خواهد کرد. از صفحه ضبط شده ها، می توانید فایل موردنظرتان را پخش کنید، روی گوشی تان ذخیره کنید، از طریق ایمیل یا دیگر سرویس ها آن را به اشتراک بگذارید و یا آن را پاک کنید.

این اپ رایگان است اما نمایش تبلیغات دارد. به خوبی روی اندروید ۹ کار کرد اما روی اندروید ۱۰ سکوت ضبط کرد.

منبع: pcmag.com

(Visited 7 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *