دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
چگونه عکس‌ها را از آیفون به کامپیوتر منتقل کنیم

چگونه عکس‌ها را از آیفون به کامپیوتر منتقل کنیم

اختصاصی چاره چی/ برای انتقال عکس ها و ویدیوها از آیفون به یک کامپیوتر ویندوزی نیازی به نرم افزار خاصی ندارید. حتی به iTunes هم نیازی نیست. همه آنچه که لازم دارید یک کابل Lightning-to-USB است که برای شارژ کردن استفاده می کنید.

در واقع نرم افزار iTune اپل یک راه داخلی برای کپی کردن عکس ها از آیفون به کامپیوتر ندارد. امکان سینک کردن عکس ها را دارد اما این تنها برای کپی کردن عکس ها از کامپیوترتان به آیفون است.

 

از فایل اکسپلورر یا ویندوز اکسپلورر استفاده کنید

آیفون یا آیپدتان را با استفاده از از کابل Lightning-to-USB به کامپیوترتان وصل کنید تا شروع کنیم. این همان کابلی است که برای شارژ کردن گوشی تان استفاده می کنید.

 

وقتی برای اولین بار گوشی را به کامپیوترتان وصل می کنید، یک پیامی روی گوشی ظاهر می شود و از شما می پرسد که آیا به این کامپیوتر اعتماد دارید (اگر iTunes را نصب کرده باشید) یا اجازه دسترسی به عکس ها و ویدی ها را می دهید (اگر iTunes را نصب نکرده باشید.) روی Trust یا Allow بزنید تا به کامپیوترتان دسترسی به عکس ها را بدهید. ممکن است نیاز باشید قبل از اینکه این پیام را ببینید، قفل گوشی تان را باز کنید.

 

Rrr

 

در ویندوز ۱۰ آیفون شما در فایل اکسپلورر زیر مجموعه This PC قرار می گیرد یا در ویندوز اکسپلورر در ویندوز ۷ در زیرمجموعه Computer قرار می گیرد. روی آن دوبار کلیک کنید.

اگر آیفون را در ذیل This PC یا Computer نمی بینید، آیفون را از کامپیوتر جدا کنید و دوباره وصل کنید و مطمئن باشید که گوشی قفل نباشد.

 

10esf 4 How To Transfer Photos From An Iphone To A Pc Image2

 

روی فولدر DCIM داخل آیفون دوبار کلیک کنید. عکس ها و ویدیوها در فولدر ۱۰۰APPLE ذخیره شده اند. اگر عکس ها و ویدیوهای زیادی دارید، فولدرهای دیگری با نام های ۱۰۱APPLE، ۱۰۱APPLE و غیره خواهید دید. اگر از iCloud برای ذخیره سازی عکس ها استفاده می کنید، فولدرهایی با نام های ۱۰۰Cloud، ۱۰۱Cloud و غیره خواهید دید.

 

فولدر استاندارد DCIM تنها چیزی است که شما روی آیفون تان خواهید دید. به سایر فایل های روی آیفون تان از اینجا دسترسی نخواهید داشت.

 

10esf 4 How To Transfer Photos From An Iphone To A Pc Image3

 

عکس هایتان را با فرمت فایل های JPG، ویدیوها را MOV و اسکرین شات ها را با PNG خواهید دید. می توانید با دوبار کلیک کردن روی آنها مستقیم از روی آیفون تان آنها را ببینید. همچنین می توانید با drag-and-drop یا کپی و پیست آنها را در کامپیوترتان کپی کنید.

اگر فایلی را از فولدر DCIM پاک کنید، از فضای ذخیره سازی آیفون تان حذف می شود.

 

10esf 4 How To Transfer Photos From An Iphone To A Pc Image4

 

برای وارد کردن همه چیز از روی آیفون، می توانید فولدر ۱۰۰APPLE و سایر فولدرها با همین نام مشابه را از داخل فولدر DCIM drag-and-drop یا کپی و پیست کنید. یا اینکه کل فولدر DCIM را کپی کنید. اگر می خواهید همچنان یک نسخه از آنها را در گوشی تان داشته باشید، تنها مطمئن شوید آنها را کپی و نه جابجا کرده اید.

 

10esf 4 How To Transfer Photos From An Iphone To A Pc Image5

 

اگر فایل هایی با فرمت HIEC می بینید، بیانگر این است که آیفون شما عکس ها را با فرمت جدید HEIF می گیرد. این تنظیمات پیش فرض iOS 11 است اما به نرم افزار دیگری برای دیدن آنها روی ویندوز نیاز خواهید داشت.

 

البته نیاز نیست تا این فرمت را غیرفعال کنید تا عکس های تان با سیستم عامل ویندوز انطباق یابد. روی گوشی تان به Settings > Photos بروید. پایین بروید و در ذیل Transfer to Mac یا PC گزینه Automatic را انتخاب کنید. در این حالت آیفون موقع انتقال عکس ها به کامپیوتر، به صورت خودکار آنها را به فایل های با فرمت JPG تبدیل خواهد کرد.

 

اگر به جای آن گزینه Keep Originals را انتخاب کنید، آیفون به شما فایل های اصلی HEIC  را خواهد داد.

 

10esf 4 How To Transfer Photos From An Iphone To A Pc Image6

 

عکس ها را از ویندوز فوتو یا دیگر اپلیکیشن ها منتقل کنید

هر اپلیکیشنی که می تواند عکس ها را از یک دوربین دیجیتال یا یک دستگاه USB منتقل کند، همچنین می تواند عکس ها را از آیپد یا آیفون شما نیز منتقل کند. آیفون فولدر DCIM دارد که مانند هر دوربین دیجیتال یا نرم افزار روی کامپیوتر عمل می کند. وقتی از فایل منیجر ویندوز استفاده می کنید، فقط باید گوشی را با کابل Lightning-to-USB وصل کنید و روی گوشی گزینه Trust را تایید کنید.

 

برای مثال می توانید اپلیکیشن Photos را از طریق ویندوز ۱۰ باز کنید و از طریق نوار ابزار دکمه Import را انتخاب کنید تا تجربه راحتی از انتقال فایل ها داشته باشید. عکس هایی که از این طریق منتقل می کنید، در فولدر تصاویر ذخیره می شوند.

 

هر اپلیکیشن دیگری که گزینه های Import From Camera یا Import From USB را پیشنهاد می دهد نیز با آیفون کار می کند. بسیاری از برنامه های مدیریت عکس و عکاسی نیز امکانات مشابهی را در اختیار قرار می دهند.

 

10esf 4 How To Transfer Photos From An Iphone To A Pc Image7

 

عکس های تان را از iCloud سینک کنید

اگر نمی خواهید آیفون تان را از طریق کابل به کامپیوتر وصل کنید، می توانید از سرویس های همگام سازی آنلاین عکس استفاده کنید. آنها تنها عکس هایتان را از آیفون در فضای ابری آپلود نمی کنند، بلکه این عکس ها را از فضای ابری روی کامپیوتر هم ذخیره می کنند. در نهایت یک کپی از تمامی عکس ها و ویدیوها به صورت آنلاین و یک کپی روی کامپیوتر وجود دارد.

 

برای مثال می توانید iCloud Photo Library را از طریق Settings > Photos روی آیفون فعال کنید و گزینه iCloud Photo Library را اگر فعال نیست، فعال کنید. سپس آیفون به صورت اتوماتیک همه عکس ها را روی حساب کاربری iCloud شما آپلود خواهد کرد.

 

8888

 

سپس می توانید iCloud for Windows را نصب کنید، با Apple ID خود وارد آن شوید و در کنترل پنل iCloud گزینه Photos را فعال کنید. روی دکمه Button کلیک کنید تا بتوانید جایی که عکس ها باید روی کامپیوتر شما ذخیره شوند را انتخاب کنید.

 

عکس هایی که شما می گیرید به صورت خودکار روی iCloud Photo Library آپلود می شوند و سپس نرم افزار iCloud به صورت خودکار یک نسخه از آنها را روی کامپیوتر شما دانلود می کند.

 

10esf 4 How To Transfer Photos From An Iphone To A Pc Image9

این تنها اپلیکیشنی نیست که شما می توانید برای همگام سازی عکس های تان روی کامپیوتر استفاده کنید. دراپ باکس، گوگل فوتوز و وان درایو مایکروسافت نیز اپ هایی برای آیفون هستند که همگی امکان آپلود خودکار عکس ها را دارند و شما می توانید روی ویندوزتان از آنها برای دانلود خودکار عکس ها روی کامپیوتر استفاده کنید.

 

10esf 4 How To Transfer Photos From An Iphone To A Pc Image10

 

فقط به یاد داشته باشید که با این سرویس ها، آن فولدرها با هم هماهنگ هستند. چنانچه از یک فولدر روی کامپیوترتان چیزی را پاک کنید، از روی گوشی تان نیز پاک خواهد شد.

منبع: howtogeek.com

(Visited 24 times, 1 visits today)