شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
۱۴ روش برای سرگرم کردن کودکان در زمان تاخیر پروازها

۱۴ روش برای سرگرم کردن کودکان در زمان تاخیر پروازها

اختصاصی چاره چی/  در زمان های طولانی انتظار برای پرواز هواپیماها این راهکارهای خلاقانه را برای سرگرم نگه داشتن بچه ها استفاده کنید.

 

رفتن به تعطیلات یا یک سفر خانوادگی با بچه ها می تواند یک تجربه شگفت انگیز و پرخاطره باشد.  اما آیا با تاخیرهای اجتناب ناپذیر پروازها هم همینطور خواهد بود؟ اینطور به نظر نمی رسد.

 

تصور کنید برای دریافت کارت پرواز صبر کرده اید، از گیت امنیت پرواز هم عبور کرده اید و در آخر به گیت پرواز رسیده اید و متوجه می شوید برای یک ساعت و نیم یا حتی نصف روز پرواز شما تاخیر دارد.

 

تاخیر پروازها حتی یک فرد بالغ صبور را هم مضطرب می کند اما برای بچه ها پایان ناپذیر است. احتمالا بچه های بزرگ تر با گوشی یا تبلت، بازی یا تماشای ویدیوهای یوتیوب سرگرم می شوند اما کوچک ترها به یک سری راهکارهای فعالانه تری نیاز دارند.

 

اینجا ۱۴ گزینه را برای سرگرم کردن بچه ها به شما آموزش می دهیم تا از شر ساعت های آزاردهنده تاخیر هواپیماها راحت شوید.

 

 • یک منطقه بازی پیدا کنید

 

بیشتر فرودگاه ها از یک محوطه بازی با سرسره، ماشین های بازی و دیگر امکانات بازی در فضای داخلی برخوردار هستند. این محوطه ها معمولا رنگارنگ هستند، زمین آنها بخاطر احتمال افتادن بچه ها پوشیده هستند و موضوع آنها معمولا مسافرت است. دو فرودگاه مورد علاقه بچه ها در این زمینه یکی فرودگاه دالاس در واشینگتن دی.سی است که با موضوع حمل و نقل هوایی توسط ناسا راه اندازی شده و دیگری فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو است که سه منطقه بازی ویژه کودکان دارد. برای اطلاع از وجود چنین فضاهایی از مسوول اطلاعات فرودگاه یا عامل فروش بلیت سوال کنید که چه امکاناتی در فرودگاه وجود دارد.

 

 • درباره حیوانات فرودگاه سوال کنید

 

کمتر چیزی به اندازه یک توله سگ آرام کننده است اما سگ های خدماتی و حیوانات پلیس محدودیت هایی دارند. برخی فرودگاه ها حیوانات تربیت شده ای دارند که برای در آغوش گرفتن و نگهداری در اختیار مسافران قرار داده می شوند. از اطلاعات فرودگاه سوال کنید آیا حیواناتی درحال گردش آن اطراف وجود دارد که بتوانید بچه ها را با آنها سرگرم کنید.

 

 • به موسیقی زنده گوش کنید

 

نوازندگان در بسیاری از فرودگاه ها برای کاهش استرس مسافران به اجرای زنده موسیقی می پردازند اما برنامه زمانی آنها متفاوت است. بسته به سن کودک شما، برخی ممکن است بتوانند آلات موسیقی مختلف را تشخیص بدهند. بچه های کوچکتر ممکن است بخواهند فقط بنشینند و گوش کنند. از آنجایی که نوازندگان به صورت داوطلبانه این کار را می کنند، می توانید به بچه های کوچک پول بدهید تا در ظرف آنها قرار دهند.

 

 • به دست سازه های هنری نگاهی بیاندازید

 

امروزه فرودگاه ها از سازه های هنری متنوعی برخوردارند که حتی توجه مسافران جوان را نیز به خود جلب می کنند. برخی فرودگاه های هنری از جمله فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو با موزه SFO از ۳۰ گالری برخوردار است که در تمامی ترمینال های فرودگاه قرار گرفته است. اگر شما هم به تاخیر طولانی مدتی برخورده اید، سعی کنید از یکی از این موزه های احتمالی در فرودگاه بازدید کنید.

 

 • هنر خود را بسازید

 

شگفت انگیز است که بدانید چه مدت طولانی می توانید یک کودک را با یک کاغذ و ماژیک ساده سرگرم کنید. علاوه بر رنگ آمیزی و نقاشی، می توانید نسخه خودتان از دیکشنری تصویری را با بازی من چی می کشم بسازید یا کودک را به چالش بکشید تا یک هواپیمای در حال انتظار را نقاشی بکشد. همه کودکان در هر سنی می توانند در این بازی نقاشی ترکیبی شرکت کنند. وقتی یکی از آنها سر یک موجودی را نقاشی می کند، کاغذ را تا بزنید و از کودک دیگر بخواهید بدن آن را نقاشی کند و از سومی بخواهید پاهایش را بکشد.

 

 • به لانژ نگاهی بیاندازید

 

فضای انتظار استاندارد فرودگاه برای یک ساعت یا کمی بیشتر مناسب است اما اگر تاخیر پرواز شما بیشتر طول می کشد، ورودی روزانه یکی از لانژهای فرودگاه را بخرید. این محوطه های VIP از مبل راحت، ایستگاه های شارژ دستگاه های مختلف، خوراکی های رایگان و حتی دوش برخوردارند. (گاهی اوقات تغییر محیط همه آن چیزی است که یک مسافر کوچک نیاز دارد.) احتمالا ایرلاینی که با آن پرواز می کنید، ممکن است ورودی یک روزه آنها را بفروشند. البته اگر زیاد سفر می کنید، به سرویس هایی از جمله LoungeBuddy و LoungePass نیز نگاهی بیاندازید.

 

 • یک کیف اسباب بازی جدید بگیرید

 

اگر به فروشگاه های یک دلاری که لوازم سفر می فروشند، نگاهی بیاندازید، کلی اسباب بازی هایی خواهید دید که در یک کیف برای سفر فراهم شده اند. فکر کنید حیوانات پلاستیکی، استیکرها، گردنبند، ماشین های کوچک و موارد مشابه دیگر را می توانید آنجا پیدا کنید. هر یک ساعت می توانید یک اسباب بازی جدید از آنجا بخرید تا تاخیر پروازها را به یک خاطره فراموش شده تبدیل کنید.

 

 • برای خمیربازی یا دیگر خاک های قابل استفاده برنامه ریزی کنید

 

چند بسته قوطی کوچک از خمیرهای بازی را در رنگ های مختلف همراه داشته باشید تا بتوانید ساعت ها بچه ها را با آنها سرگرم کنید. این اسباب بازی ها مورد تایید نیروهای امنیت پرواز هستند. پشت یک مجله با کاغذ گلاسه می تواند سطح نچسب خوبی برای بازی آنها باشد.

 

 • کارت بازی کنید

 

برای هر گروه سنی یک بازی کارتی وجود دارد. یکی از آنها را حتما امتحان کنید.

 

 • از قبل پادکست و موسیقی دانلود کنید

 

قبل از اینکه به فرودگاه بروید، تعدادی پادکست یا آلبوم مورد علاقه کودکان را روی گوشی موبایل یا دیگر دستگاه های تان دانلود کنید. وقتی مسافر کوچک شما به آن نیاز داشت، به او هدفون بدهید و اجازه دهید گوش کند.

 

 • دوربین یکبار مصرف همراه داشته باشید

 

اینکه از کودک تان بخواهید زمان انتظارشان در فرودگاه را با عکس ثبت کند، نه تنها آنها را مشغول نگه خواهد داشت بلکه ممکن است کشف کنید یک عکاس حرفه ای در کنارتان دارید. دوربین های یکبار مصرف ارزان هستند و فرزندتان احساس یک عکاس واقعی را خواهد داشت که با یکی از آنها عکس می گیرد. پاداش اضافه این کار این خواهد بود که ببینید کیفیت عکس های آنها ارتقا می یابد. فقط حتما به آنها توضیح بدهید که از چه چیزهایی باید و از چه چیزهایی نباید عکس بگیرند. بهترین سوژه آنها خانواده است.

 

 • عروسک هایی با کیسه  های کاغذی بسازید

 

کیسه های کاغذی ساده قهوه ای ارزان قیمت هستند و در چند بسته بزرگ قرار دارند. با آنها خودتان و فرزندتان می توانید عروسک های شگفت انگیزی بسازید و روی دستان تان بگیرید. کیت ماژیک های سفری شما می توانند به کاراکترهایی که می سازید، زندگی ببخشند. مهمتر از آن می توانید عروسک ها را در طول سفر تا بزنید و همراه خود ببرید.

 

 • شکار کردن

 

می توانید با خودتان یک بورد گیم بیاورید یا از خود فرودگاه برای بازی کردن استفاده کنید. اینترنت پر از لیست بازی های شکاری است که در فرودگاه می توانید انجام دهید. درحالی که منتظر پروازتان هستید، می توانید تعدادی از چیزهای عجیب و غریبی که به نظر شما و فرزندتان می رسد را پیدا کنید. به آنها اجازه دهید کارآگاه بازی کنند و همه نوع مواردی که مربوط به فرودگاه می شوند را شکار کنند. آیا می توانند کسی که دارای گذرنامه است را تشخیص دهند؟ مسافری را در یونیفورم نظامی شناسایی کنند؟ گیتی را که مقصدش با A شروع می شود را تشخیص بدهند؟ یا یک تیم ورزشی که با هم پرواز می کنند؟ این یک فعالیت سرگرم کننده است و قدرت مشاهده آنها را تقویت می کند.

 

 • کتاب بیاورید

 

کتاب های استیکری، کتاب های دیجیتالی، کتاب های رنگ آمیزی و هر کتاب دیگری که احتمالا به کارتان می آید را همراه داشته باشید. می توانید به کلکسیون کتاب های تان یک کتاب جدید از فروشگاه فرودگاه اضافه کنید. فقط در فرودگاه های بزرگ از چیزهایی که ممکن است حواس تان را پرت کند، خودداری کنید.

منبع: theactivetimes.com

(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *