چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
کارهایی که نباید در گیت امنیت فرودگاه انجام دهید

کارهایی که نباید در گیت امنیت فرودگاه انجام دهید

اختصاصی چاره چی/ قسمت امنیت فرودگاه موجب آزار است اما چیزی است که مسافران باید بپذیرند اگر می خواهند با امنیت خاطر به دنیا سفر کنند. تنها کاری که می توانید امید داشته باشید این است که تا آنجا که ممکن است از گیت امنیت سریع و بدون دردسر رد شوید. بدین صورت که آماده باشید و از اشتباهات امنیت فرودگاه بپرهیزید که موجب کند شدن شما و تمام کسانی که بعد از شما هستند، می شود و حتی ممکن است شما را به دردسر بیاندازد.

۹ پیشنهاد زیر برای کارهایی که نباید در گیت امنیت فرودگاه انجام دهید، شما را یک مسافر زرنگ و دانا جلوه می دهد که می توانید بدون دردسر از این نقطه خارج شوید.

 

  • مایعات بیش از ۱۰۰ میلی لیتر همراه نداشته باشید

این مساله برای مسافران همیشگی خطوط هواپیمایی واضح و شفاف است اما این قانون که به قانون ۱-۱-۳ معروف است و در سال ۲۰۰۶ اصلاح شد، برای مسافران بی تجربه هنوز مبهم است و مسافرانی مشاهده شده اند که بطری های شامپو در سایز بزرگ، آب و دیگر مایعات را در کیف دستی شان قرار داده اند. هر وقت که این مساله رخ می دهد، مسوول اداره امنیت پرواز باید کیف مسافر را از روی دستگاه بازرسی بیرون بکشد، مسافر را صدا کند، کیف او را بگردد، مسافر را سرزنش کند و بطری را دور بیاندازد که منجر به کاهش سرعت عبور مسافران از صف امنیت و آزار و اذیت دیگر مسافران می شود.

استثناهای کمی درباره این قانون وجود دارد که شامل دارو، شیر دوشیده شده و شیرخشک بچه می شود. همچنین اگر از طریق پروازهای کانکتد خارج از کشور پرواز می کنید، مجاز هستید تا مایعات سایز بزرگ خریداری شده از بخش گمرک آزاد را تا زمانی که مهر شده و در یک کیسه شفاف عرضه شده توسط فروشنده اصلی که طی ۲۴ ساعت گذشته خریداری شده اند و رسید آن را در اختیار دارید، با خود حمل کنید.

 

  • مایعات و ژل ها را ته کیف قرار ندهید

یکی از دلایل اصلی کند شدن صف امنیت، هدر رفتن زمان برای گشتن در کیف دستی تان برای مواردی است که باید دور انداخته شوند. قرار دادن مایعات سایز مسافرتی در یک کیسه روشن و شفاف کافی نیست.  آنها را دم دست قرار دهید مانند جیب های بیرونی کیف دستی تان تا زمانی که لازم شوند، به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

 

  • کارت پرواز و کارت شناسایی تان را در دست بگیرید

مانند مورد بالا، نیازی نیست وقتی جلوی مسوول امنیت ایستاده اید، کیف پول تان را دربیاورید تا کارت شناسایی تان را در دست بگیرید. آن را زمانی که در صف انتظار هستید، انجام دهید یا حتی قبل از اینکه وارد صف بشوید. این کار باعث می شود نه تنها کارها برای خودتان و دیگر افرادی که پشت سر شما قرار دارند، سریع تر پیش برود بلکه موجب آزار مامور امنیت هم نمی شوید.

 

  • برای درآوردن کمربند، ساعت، ژاکت و کفش معطل نکنید

اگر هنوز برای عبور از از گیت امنیت آماده نشده اید، بهترین راه برای عبور هرچه سریع تر از گیت امنیت این است که هر چیزی را که نیاز است دربیاورید و آماده قرار دادن روی کمربند نقاله کنید. اگر کمربند یا ساعت دارید، وقتی در صف هستید، آنها را دربیاورید. همچنین ژاکت و کفش هایتان را نیز باید دربیاورید بخصوص اگر کفش بندی به پا دارید یا حداقل بندهای کفش تان را باز کنید تا وقتی نوبت به شما می رسد تنها کاری که باید بکنید، درآوردن کفش تان باشد.

نکته: افراد بالای ۷۵ سال، کودکان زیر ۱۳ سال می توانند کفش ها و ژاکت های سبک خود را به تن داشته باشند.

 

  • وسایلی که نیاز نیست را در نیاورید

یکی از اشتباهات رایج در گیت امنیت فرودگاه درآوردن تمامی دستگاه های الکترونیکی است تا به صورت جداگانه اسکن شوند. نیازی نیست این کار را بکنید. تنها دستگاه های بزرگ تر از گوشی تلفن همراه نیاز است تا از کیف دستی خارج شوند و به صورت جداگانه توسط اشعه ایکس اسکن شوند که شامل لپ تاپ و تبلت می شود اما گوشی های تلفن همراه، مسواک های برقی یا سشوار را شامل نمی شود.

همچنین در بساری از موارد نیاز نیست تا قبل از رفتن به گیت امنیت، جواهرات خود را دربیاورید. اگر از قطعات بزرگ جواهر آلات استفاده می کنید. ممکن است از شما خواسته شود تا آنها را دربیاورید اما قطعه های کوچک تر مانند حلقه ازدواج و گوشواره ها معمولا می مانند. اگر دستگاه زنگ هشدار بزند، مسوول امنیت با شما چک خواهد کرد تا مشخص شود مشکل از کجاست که ممکن است نیاز باشد یا نباشد که جواهرات تان را در بیاورید.

 

  • صندل نپوشید

آیا واقعا می خواهید پاهای لخت تان با هر چیزی روی زمین کثیف فرودگاه تماس پیدا کند؟ بله، صندل ها را به راحتی می شود پوشید و درآورد اما آنها نمی تواند از پای شما محافظت کنند. اگر می خواهید صندل بپوشید، حداقل یک محافظ یکبار مصرف برای مراقبت از پاهای تان همراه داشته باشید.

 

  • از پست های بازرسی خلوت غافل نشوید

بسیاری از فرودگاه های بزرگ، چندین پست بازرسی ورود برای هر ترمینال دارند  که ممکن است بعضی از آنها در برخی ساعات روز شلوغ تر از بقیه باشند. گیت های ورود به پست های بازرسی را چک کنید تا خلوت ترین آنها را پیدا کنید.

 

  • وقت کارکنان امنیت را نگیرید

ممکن است فکر کنید بطری شامپوی تان کوچکتر از ۱۰۰ میلی لیتر است یا شاید آخرین باری که از گیت امنیت رد شدید، کسی اهمیت نداد که ریمل شما در یک کیسه شفاف نیست. تمام چیزی که مهم است آن چیزی است که در این لحظه به شما می گویند. ممکن است مامور فرودگاه اصلا اشتباه کند اما در آن لحظه قدرت در دست او است و بحث کردن با او شما را به جایی نخواهد رساند بلکه احتمالا بازداشت می شوید.

 

  • با امنیت ملی یا بمب شوخی کنید

قاعدتا جوک های گفته شده درباره امنیت ملی در فرودگاه غیرقانونی نیست اما به این معنی نیست که اگر این کار را بکنید به دردسر نمی افتید. موارد بسیار زیادی وجود دارد که مسافران بعد از گفتن جوک ها یا شوخی هایی درباره انفجار یا بمب گذاری درحالی که در بازرسی امنیتی بودند، دستگیر شده اند. ممکن است فکر کنید شوخی شما بامزه یا بی خطر است اما به خاطر داشته باشد ماموران امنیتی هیچ بویی از شوخ طبعی در زمان ایفای وظایف شان نبرده اند.  آنها همیشه از روی احتیاط ممکن است اشتباه هم بکنند.

منبع: .smartertravel.com

(Visited 6 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *