شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
زندگی شادتان را همین الان شروع کنید!

زندگی شادتان را همین الان شروع کنید!

اختصاصی چاره چی/ مهم نیست چند سال تان است، چقدر پول در حساب بانکی تان دارید، مجردید یا متاهل یا برای زندگی چه کاری انجام می دهید؛ همه ما می خواهیم در زندگی مان موفق باشیم. البته، تعریف موفقیت برای هر کدام از ما متفاوت است. اما اینجا ۱۶ راهی که ثابت شده می تواند شما را در زندگی خلاق تر، شادتر و موفق تر کند، ارایه می دهیم.

 

 • متعهد باشید

مهم نیست در زندگی چه هدفی برای خودتان تعیین کرده اید اما باید به آن متعهد باشید. از طریق تعهد به اهداف تان است که شما می تواند ادامه دهید تا ارتقا پیدا کنید و به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید. این هدف چه فرصت راه اندازی یک استارتاپ باشد، عضویت در یک باشگاه بدنسازی برای بهبود حال فیزیکی تان باشد یا شرکت در کلاس آشپزی باشد که دوست دارید از شما یک سرآشپز بسازد. تعهد چیزی است که موجب می شود همه ما موفق شویم.

 

 • مردم به شما اهمیت می دهند نه به موفقیت تان

بیایید کمی صادق باشیم. مردم به لباس های گران قیمتی که می پوشید، خانه بزرگی که دارید یا ماشینی که می رانید، اهمیت نمی دهند. این بدان معنی نیست که آنها به دستاوردهای شما یا دارایی های تان احترام نمی گذارند  بلکه آنها به فردیت شما اهمیت می دهند و بدون توجه به این چیزها شما را حمایت می کنند. چون آنها شما را دوست دارند. باور کنید!

 

 • هر روز شکرگزار باشید

بنابر تحقیقات صورت گرفته از سوی مارتیم سلیگمن، رابرت ایمونز و مایکل مک کالو، شکرگزاربودن منجر به حس خوشایندی درون شما نسبت به زندگی تان می شوند. موجب می شوید مشتاقانه تر و با تمایل بیشتری به دیگران کمک کنید. شکرگزار بودن موجب کاهش بیماری های عروق کرونری می شود. هر روز وقت بگذارید چیزهایی که بابت آنها شکرگزار هستید را یادداشت کنید.

 

 • عمل کنید

کیتی کی و کلیر شیپمن، در مقاله ای در مجله آتلانتیک، مطالعات شان درباره شکاف اعتماد به نفس بین زنان و مردان را به اشتراک گذاشتند. این تحقیقات نشان داد که اعتماد به نفس به اندازه رقابت اهمیت دارد. در پایان این مقاله نتیجه گرفته بودند که عمل کردن، اعتماد و اعتقاد افراد به توانایی شان در کسب موفقیت را تقویت کرده و بهبود می بخشد.

 

 • پول نمی تواند خوشبختی بخرد

همانطور که گروه بیتل ها اعلام کرده اند، «پول نمی تواند برای من عشق بخرد». می دانید پول چه چیزهای دیگری را نمی تواند بخرد؟ شادی. فقط به این دلیل که حساب بانکی تان شش رقمی است، لزوما به این معنی نیست که شما راضی هستید. البته که قطعا پول نیاز است و بعضی چیزها را آسان می کند اما شما باید روی شور و اشتیاق تان تمرکز کنید نه اینکه رقم چک حقوق تان چقدر است.

 

 • رد شدن را به خودتان نگیرید

همه ما در برخی مواقع با رد شدن مواجه شده ایم. به جای اینکه آن را موضوعی شخصی فرض کنید، از آن به عنوان یک تجربه یادگیری استفاده کنید. چرا یک شرکت سرمایه گذاری پروپوزال شما را رد کرد؟ ممکن است بازاری برای محصول شما وجود نداشته باشد. شاید ارایه متقاعدکننده ای نداشته اید. ممکن است شریک شرکت سرمایه گذار پول ها را جای دیگری خرج کرده است. پذیرش و یادگرفتن از رد شدن ها راهی است برای هدایت شما به سمت موفقیت.

 

 • برنامه جایگزین داشته باشید

شما هرگز نمی دانید که اتفاقات پیش بینی نشده چگونه رخ می دهند اما وقتی به وقوع می پیوندند، شما با آشفتگی احاطه می شوید. آماده بودن برای بدترین سناریو می تواند باعث شود حداقل بعضی چیزها کمتر آشفته شوند. وقتی آخرین کسب و کار من با شکست مواجه شد، اگر مقداری پول نقد کنار نگذاشته بودم (که همسرم آن را از من دور نگه داشته بود) در وضعیت مالی بدی قرار می گرفتیم. داشتن ذخیره اندوخته برای سه تا شش ماه تفاوت زیادی ایجاد می کند. متوجه شدم که داشتن پول نقد برای ۱۲ تا ۲۴ ماه به منظور پرداخت صورتحساب ها بدون داشتن شغل و یک گوشه نشستن، به طور قابل توجهی کمک کرد تا ازدواج من از هم نپاشد.

 

 • مهارت های اجتماعی تان را ارتقا دهید

سانتا باربارا، اقتصاد دادن دانشگاه کالیفرنیا بعد از تحلیل اطلاعات به دست آمده از سال های ۱۹۷۲ تا ۱۹۹۲ متوجه شد افرادی که هم باهوش و هم اجتماعی هستند، در بازار کار امروز بیشتر می توانند به دست بیاورند.

 

 • سفر کنید

مسافرت یکی از بهترین راه ها برای توسعه شخصیت فردی و باز شدن ذهن است. علاوه بر این، درحالیکه مسافرت یک راه عالی برای دور شدن از زندگی روزمره است، کمک می کند تا قدر چیزهایی که در خانه دارید را بدانید.

 

 • مالتی تسک نباشید

اگر احساس می کنید مدام دچار پرش ذهن شده اید، احتمال دارد به این دلیل باشد که در یک زمان چند کار مختلف انجام می دهید. تحقیقات نشان داده است که وقتی کاری را برای انجام کار دیگری رها می کتید، زمان به پایان رسیدن آن کار به طور متوسط ۲۵ درصد افزایش می یابد. شما همچنین منبع انرژی تان را می سوزانید. هر دو این مسایل خلاقیت شما را کاهش می دهد و مانع انجام کار شما و دستیابی به هدف می شود.

 

 • ذهنیت رشد داشته باشید

کارول دوک، روانشناس دانشگاه استنفورد می گوید که ما دو ذهنیت داریم؛ ثابت و درحال رشد. ذهنیت ثابت بر این فرض است که شخصیت، هوش و توانایی خلاقیت ما ثابت هستند. ذهنیت رشد در مواجهه با چالش ها پیشرفت می کند و شکست ها را به عنوان ملاک کند ذهن بودن در نظر نمی گیرد بلکه به عنوان تخته شیرجه ای برای رشد و بزرگ کردن توانایی های فعلی ما می داند.

 

 • زندگی و کار را متعادل کنید

وقتی کار با زندگی تداخل پیدا می کند، منجر به کارکنان خسته و کاهش وجدان کاری می شود. درحالیکه این گزینه مورد علاقه کارکنان نیست، اما حاکی از آن است که هر کسی به زمانی برای دور بودن از محل کارش نیاز دارد. اگر می توانید زمان کمتری را در محل کار داشته باشد و به صورت دورکاری کار کنید یا ساعت های کاری منعطفی داشته باشید، می توانید هم در زندگی شخصی و هم زندگی حرفه ای خود خلاق تر باشید.

 

 • کینه ای نباشید

واقعا نیازی نیست کینه ای باشید. این موضوع به لحاظ روحی و روانی می تواند شما را بیچاره کند. ضمن اینکه به نظرتان وقتی عصبانی نیستید، زندگی بهتر و راحت تر نیست؟

 

 • به هدف تان بچسبید

آنجلا دوک ورث، روانشناس، بعد از سال ها مطالعه کودکان و بزرگ سالان متوجه شد که یکی از ویژگی های شخصیتی افراد موفق، ثبات داشتن است. در طول سخنرانی که در TED talk داشت، عنوان کرد که ثبات، اشتیاق و پشتکار هر هدف طولانی مدت است.

ثبات به معنی داشتن طاقت است. ثبات، چسبیدن به آینده تان است، روز به روز، نه فقط برای یک هفته، نه فقط برای یک ماه، بلکه برای سال ها. و سخت کار کردن برای اینکه آینده را به واقعیت تبدیل کنیم. ثبات، زندگی کردن مثل یک ماراتن است نه دوی سرعت.

 

 • در لحظه زندگی کنید

نمی توانید گذشته را تغییر دهید و کنترلی هم روی آینده ندارید. در لحظه زندگی کنید و از آنچه که هم اکنون پیش رویتان قرار دارد، لذت ببرید. وقتی سرتان شلوغ است، برنامه ریزی زیادی می کنید. تحت استرس هستید که شما را از لذت بردن از لحظه اکنون دور نگه می دارد.

 

 • اول مراقب خودتان باشید بعد به دیگران کمک کنید

بنابر گفته های مارک اشنایدر، روانشناس و سرپرست مرکز مطالعات فردی و اجتماعی در دانشگاه مینه سوتا، افراد داوطلب، عزت نفس بالاتری دارند، به لحاظ روانشناختی در وضعیت بهتری قرار دارند و شادترند. علاوه بر این کمک کردن به دیگران برای سلامت ما خوب است اما اگر اول از خودتان مراقبت نکنید، چطور می توانید به دیگران کمک کنید؟ اول مراقب نیازهای خودتان باشید سپس به دیگران کمک کنید.

منبع: entrepreneur.com

(Visited 2 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *