سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
طراحان دکوراسیون داخلي منزل چه تركيب رنگ هايي را پيشنهاد مي كنند؟!

طراحان دکوراسیون داخلي منزل چه تركيب رنگ هايي را پيشنهاد مي كنند؟!

ترکيب رنگ های زيادی هست که طراحان در دکوراسيون داخلی به کار می برند. به عنوان مثال ترکيب آبی و طوسی شايد به نظر کمی کسل کننده بيايد اما طراحان می توانند با استفاده از آن ها به کلی ظاهر اتاق را تغيير دهند. در اين جا چندين نمونه از ترکيب رنگ هايی که طراحان به مراتب در حرفه خود استفاده می کنند معرفی شده است. شما هم می توانيد از آن ها برای دکور منزل خود استفاده کنيد.

آبي + سفيد + برنز (قهوه ای مايل به زرد)
يکی از مطلوب ترين ترکيب رنگ ها ترکيب آبی، سفيد و قهوه ای است. آبی ملايم در کنار رنگ کلاسيک سفيد و قهوه ای جلوه بی نظيری پيدا می کند. با اين ترکيب می توان ترکيب رنگ کلاسيک را به آسانی به روز کرد.

paint-2

آبی روشن + قرمز
ترکيب آبی آسمانی و قرمز حس سفری پيچيده به فرهنگ کلاسيک آمريکايی ها را می دهد.

paint-3

فيروزه ای + سبز + خاکستری
ترکيب اين ۳ رنگ به فضای اتاق دلبستگی و زندگی می بخشد.

paint-4

خاکستری + مشکی + سفيد
ترکيب خاکستری با مشکی و سفيد يکی از ترکيب رنگ های مورد علاقه طراحان داخلی است. همان طور که می بينيد رنگ ملايم و روشن ديوارها در اين تصوير فضايی آرام بخش ايجاد کرده است. سعی کنيد با اضافه کردن رنگ خاکستری به ترکيب سفيد و مشکی اتاق جذابيت بيشتری بدهيد.

paint-5

سبز + خاکستری
خاکستری رنگی است آرام و ملايم و در عين حال پيچيده. اين رنگ را می توان به شکل های مختلفی به کار برد. وقتی در کنار رنگ خاکستری رنگ سبز را به عنوان رنگ حاشيه ای در قسمت هايی مثل پرده ها يا نشيمن صندلی ها به کار ببريم جزئيات اتاق بيشتر به چشم می آيند.

paint-6
 

رز + کرم + شرابی
ترکيب رنگ رزی با کرمی و شرابی باز هم يکی از مطلوب ترين ترکيب رنگ های طراحان است. اين رنگ های گرم و آرام بخش معمولا برای اتاق خواب مناسب هستند.

paint-7

فيروزه ای + آبی کبالت
آبی يکی از رنگ هايی است که در دکور بسيار زياد مورد استفاده قرار می گيرد و دو طيف آبی که ترکيب خيلی زيبايی به فضای اتاق می دهند آبی فيروزه ای و آبی کبالت است. اين ترکيب هم به اتاق جو تازه و ساحلی می دهد و هم ظاهری اشرافی و لوکس ايجاد می کند. اين رنگ ها معمولا در پارچه های به کار برده در اتاق استفاده می شود.

paint-8

سبز ليمويی + آبی پاستلی
ترکيب آبی و سبز ترکيبی زيبا و ارگانيک و در عين حال پويا و پر انرژی است. اگر می خواهيد دو رنگی که در چرخه رنگ ها به هم نزديک هستند انتخاب کنيد آبی و سبز را انتخاب کنيد.

paint-9

منبع: بدونیم

(Visited 102 times, 1 visits today)

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *