شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
۱۰ راه آسان برای مهاجرت به کانادا

۱۰ راه آسان برای مهاجرت به کانادا

اختصاصی چاره چی/ کانادا موارد زیادی برای انتخاب به عنوان گزینه اصلی مهاجرت دارد. هم نزدیک ترین همسایه آمریکا است و هم حقوق و قوانین و مقررات منحصر به فرد خودش را دارد.

در واقع، کانادا مرتبا در صدر لیست های تحقیقات و بررسی های انجام شده درخصوص کیفیت زندگی قرار می گیرد. همچنین دومین کشور بزرگ جهان است اما تراکم جمعیت پایینی دارد. این مساله برای کسانی که تمایل دارند کمی زمین داشته باشند نیز عالی است.

هرچند که شهرهای بزرگ کانادا هنر و سرگرمی و فرهنگ خود را دارند اما شما در این کشور فرهنگ خود را از دست نخواهید داد.

 

۱۰- انتقالی بگیرید

آیا شرکت شما یک شعبه کانادایی هم دارد؟ اگر اینطور است قادر خواهید بود تا از طریق شرکت خود به کانادا انتقالی بگیرید. به این روش اصطلاحا ویزای NAFTA می گویند و تنها برای افرادی در برخی کشورهای خاص از جمله شیلی، اردن، پرو، کلمبیا، لیختن اشتاین، سوئیس، کاستاریکا، مکزیک، آمریکا، ایسلند، نروژ، اسرائیل و پاناما که توافق تجاری با کانادا دارند، در دسترس است. اگر واجد این شرایط هستید، یکی از سریع ترین و آسان ترین راه ها برای رفتن به کانادا است.

 

۹- شغل جدید پیدا کنید

اگر شغل فعلی شما نمی تواند رویای زندگی در کانادا را محقق کند، باید یک شغل جدید در کانادا پیدا کنید. تنها چالش این روش، این است که شرکتی که به شما پیشنهاد شغلی ارایه می دهد باید به منابع انسانی و توسعه کانادا اعلام کند که هیچ شهروند کانادایی برای پر کردن این موقعیت شغلی در دسترس ندارد.

اگر واجد شرایط یکی از ۳۴۷ متخصص صنعتی که کانادا اعلام کرده با کمبود متخصص مواجه است، هستید، شما واجد شرایط ورود سریع به کانادا هستید.

 

۸- ازدواج کنید

همسر قانونی و مشروغ یکی از شهروندان کانادا بودن یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور است. اداره مهاجرت روابط شما را برای دو سال به طور کامل بررسی می کند و اگر طی این مدت از همسر خود جدا شوید، اقامت دائم به شما داده نخواهد شد.

ممکن است با همسرتان در کانادا یا هر کشور دیگری ازدواج کرده باشید، اما درخصوص ازدواجی که هرجای دیگری اتفاق افتاده باشد، فرایند گرفتن اقامت کمی متفاوت است.

 

۷- دعوت یکی از اعضای خانواده

اگر همسر، پارتنر، والدین، پدربزرگ، مادربزرگ یا خواهر و برادری که شهروند کانادا هستند، دارید، آنها می توانند برای اقامت دائم اسپانسر شما بشوند. اگر پذیرفته شود، شما می توانید در کانادا زندگی کنید، کار کنید یا درس بخوانید.

حالا بزرگ ترین بخش ماجرا این است که اسپانسر شما باید موافقت کند که به لحاظ مالی کاملا شما را ساپورت می کند؛ درحالیکه همزمان شما باید قبول کنید بهترین تلاش تان را برای ساپورت خودتان به کار خواهید بست. از آنجایی که مسایل مالی بین اعضای خانواده قابل درک است، مطمئن باشید که قرار است در چه مسیری قرار بگیرید.

 

۶- به مدرسه بروید

مدرسه رفتن یکی از راه های دریافت اقامت دائم در کانادا است. مدرسه های بسیار خوب زیادی وجود دارند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید و اما تلاش کنید یکی از آنها را در استانی که دوست دارید طولانی مدت زندگی کنید، انتخاب کنید. معمولا می بایست پس از فارغ التحصیلی در همان استان بمانید تا کار کنید.

دریافت پیشنهاد شغل به منظور زندگی طولانی مدت در کانادا ضروری است اما با توجه به تحصیلات خود در این کشور، مسیر برای شما هموارتر خواهد بود. همچنین می توانید در طول زمان تحصیل نیمه وقت کار کنید اما این تجربه در جریان اقامت شما محاسبه نخواهد شد.

 

۵- کار در زمان تعطیلات رسمی

این برنامه ای است که تجربه بین المللی کانادا خوانده می شود و به شما اجازه می دهد تا با اجازه کار باز بدون دریافت پیشنهاد شغل وارد کانادا شوید.

کانادا چندین سازمان شناخته شده برای جوانان خارجی دارد که می توانند در ازای دریافت هزینه ای در فرایند دریافت این ویزا به آنها کمک کنند. تجربه ای که از طریق تعطیلات کاری به دست می آید می تواند بعدا برای درخواست اقامت دائم مورد استفاده قرار بگیرد.

 

۴- کسب و کاری را شروع کنید

اگر مدل کاری تان بیشتر شبیه کارآفرینی است، احتمالا می توانید کسب و کاری را در کانادا شروع کنید تا اینکه منتظر باشید یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید. کانادا از افرادی که انگیزه و اراده لازم برای شروع یک کسب  کاری که منجر به شغل برای کانادایی ها شود را دارند، استقبال می کند.

اولویت با کسب و کارهایی است که نوآورانه و خلاق هستند و می توانند در مقیاس جهانی رقابت کنند. به نیازمندهای ویزای استارتاپ نگاهی بیاندازید تا بیشتر درباره آن بدانید. اگر کانادا را به عنوان محل کسب و کارتان انتخاب می کنید، می توانید از مزایای مالیات پایین و هزینه های پایین کسب و کار در اقتصاد پیشرفته بهره مند شوید.

 

۳- پناهندگی بگیرید

کادانا هر ساله تقریبا به ۳۰ هزار پناهنده که در کشورهای خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، پناهندگی می دهد. دو سیستم مختلف در کانادا هر ساله برای حمایت از پناهندگان فعالیت می کند.

 

۲- به کبک بروید

کبک قوانین و فرایندهای مهاجرت ویژه خود را دارد که هرچند به لحاظ ساختاری تا اندازه ای یکسان با بقیه است اما متفاوت از بقیه کانادا است. شما می توانید برای کار، تحصیل یا ازدواج در این ایالت درخواست بدهید.

درحال حاضر آنها به دنبال سرمایه گذار نیستند، اما نگاهی به وب سایت مهاجرت کانادا بیاندازید که به صورت مرتب به روز می شود. اگر قصد رفتن به کبک را دارید، باید بتوانید فرانسه صحبت کنید.

۱- توسط یک استان حمایت شوید

بیشتر استان ها و ایالت ها به جز کبک برنامه استانی نامزدی (PNP) خود را دارند که فرایندهای مهاجرت خود را دارند. مانند فرایندهای کشوری، برای این کار به این موارد نیاز دارید: مهارت های مشخص، یک خویشاوندی که در آنجا زندگی می کند و علاقه به تحصیل.

مزیت دنبال کردن برنامه PNP این است که استان های مختلف در جستجوی مهارت ها و توانمندی های مختلفی هستند. بنابراین وقتی جایی که پیدا می کنید، مناسب حال شماست، اول وارد یک استخر کوچک تر می شوید و پشتیبانی استانی دارید سپس وارد توافق های بزرگ تر خواهید شد.

به عنوان یک مقصد نهایی برای متخصصان، کانادا یک کشور آسان یا ارزان برای مهاجرت نیست. اما ثبات دارد و راه های منطقی برای کار کردن دارد. وقتی وارد آنجا می شوید، توسط محلی ها مورد استقبال قرار می گیرید و گروه های چند فرهنگی قوی در این کشور ایجاد شده است.

منبع: relocationtarget

(Visited 7 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *