شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
چهار راهنمای مهم برای سفرهای خارجی

چهار راهنمای مهم برای سفرهای خارجی

اختصاصی چاره چی/ سفر کردن همیشه یک تجربه لذت بخش است. متاسفانه برخی مسایل پیش بینی نشده ممکن است رخ بدهند و معمولا کسانی که آماده نیستند، ممکن است مشکلات در انتظارشان باشند. داشتن یک تعطیلات شاد شامل انجام کارها و انجام برخی اقدامات احتیاطی قبل از شروع سفر است.

سفرتان را از طریق یک آژانس معتبر برنامه ریزی کنید. تمامی آژانس های مسافرتی موظف هستند تمامی اطلاعات مورد نیاز از جمله مدارک سفری موردنیاز برای هر یک از مسافرین و امکان کنسل کردن یا نکردن سفر یا بیمه سلامت و شرایط و مقررات سرویس سفری خریداری شده را در اختیار مسافران قرار دهند.

علاوه بر مواردی که گفته شد، این چهار نکته مهم برای مسافرت به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی آماده سفر شوید و در صورت مواجهه با موارد پیش بینی نشده، به راحتی بر آنها غلبه کنید.

 

  • از تمامی مدارک مسافرتی خود یک کپی داشته باشید

یک کپی از هرگونه مدارک سفری خود از جمله بلیت، برنامه سفر، پاسپورت، مقررات بیمه، کارت شناسایی و کارت های اعتباری را نزد یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود در خانه قرار دهید. در صورت بروز شرایط  اضطراری چه در خانه یا وقتی در خارج از کشور هستید، آنها می دانند شما کجا هستید یا چه موقع آنجا خواهید بود.

همجنین ایده خوبی است که یک کپی از مدارک تان در یک جای امن همراه داشته باشید. آنها را جدا از مدارک سفر و کارت شناسایی تان در طول سفر قرار دهید. در صورتی که هر یک از این مدارک را گم کنید، یک منبعی برای ریکاور کردن اطلاعات تان یا انجام کارهای اداری ضروری از جمله سوزاندن یک کارت اعتباری به سرقت رفته را در اختیار خواهید داشت.

 

  • اطلاعات تماس سفارت کشورتان در هر کشوری که به آن سفر می کنید را داشته باشید

اطلاعات تماس سفارتخانه های کشورتان در هر کشوری که سفر می کنید را یادداشت کنید و همراه خود داشته باشید. سفارتخانه کشورتان در صورتی که دچار مشکلی شوید، به طرق مختلفی به شما کمک خواهند کرد. آنها می توانند به جایگزین کردن پاسپورت تان در صورت گم شدن یا به سرقت رفتن آن کمک کنند، اطلاعات تماس و پزشک های محلی، بیمارستان یا پلیس محلی موردنیاز را در اختیارتان بگذارند. در موارد ضروری آنها می توانند با خانواده یا دوستان شما تماس بگیرند تا با اجازه شما برای ارسال پول یا بلیت هواپیما به شما کمک کنند. همچنین در صورت وقوع سانحه ای با خانواده شما تماس خواهند گرفت.

 

  • قبل از شروع سفر درباره مقصدتان جستجو کنید

قوانین و پوشش ها در کشور مقصد ممکن است با قوانین محلی شما متفاوت باشند. به همین دلیل قبل از سفر به یک کشور خارجی بهتر است درباره قوانین و مقررات محلی آن کمی جستجو کنید. برخی سایت ها اطلاعات مفیدی درباره شرایط هر کشوری که ممکن است امنیت شما را تحت تاثیر قرار دهد، در اختیار شما می گذارند. همچنین اطلاعاتی درباره ریسک های بهداشتی و سلامتی، مذهبی و امنیتی می توانید بیابید.

 

  • آداپتور مناسب برای لوازم برقی تان بخرید

بسیار مهم است که برای گوشی تلفن همراه، تبلت یا لپ تاپ تان آداپتور مناسب همراه داشته باشید. بسیاری از کشورها سایزهای مختلفی از پریز و با ولتاژهای مختلف دارند که نیاز است از قبل درباره آنها اطلاع داشته باشید. بهتر است که از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی یا تلفن همراه خود با کسی در ارتباط باشید تا بداند شما کجا هستید یا کجا قصد دارید بروید؛ به ویژه اگر تنها سفر می کنید.

منبع: tico.ca

(Visited 3 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *