شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
این موارد را در هواپیما هرگز نپوشید

این موارد را در هواپیما هرگز نپوشید

اختصاصی چاره چی/  قوانین پوشش و مد در پرواز با قوانین آن در روی زمین متفاوت است. وقتی شما ساعت ها در یک لوله فلزی نشسته اید  و با سرعتی بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت در هوا پرواز می کنید باید لباسی راحت بپوشید. لباسی بپوشید که راحت و با آرامش باشد و شما خیلی شیک تر از افرادی که کفش پاشنه ۱۰ سانتی می پوشند و لباس هایی با پارچه های مصنوعی ضخیم می پوشند به نظر برسید. به همین دلیل بسیار مهم است که بدانید بهتر است در هواپیما چه چیزی بپوشید و مهمتر از همه چه چیزی نپوشید.

این را فقط از لیدی گاگا بپرسید که این ستاره پاپ در سال  ۲۰۱۰ و در پرواز ترنس آتلانتیک  کفش های آرمادیلو مارک Alexander McQueen و یک لباس با روبان های زرد و مشکی پوشیده بود. در طول سفر لیدی گاگا علائم ترومبوز وریدی عمیق یا DVT، یک شرایط خطرناک برای زندگی که معمولاً به وسیله دسته کوچکی از عوامل خطر در پرواز مانند فشار کم کابین، کم آبی، بی تحرکی و صندلی های تنگ ایجاد می شود را تجربه کرد. وقتی گاگا از اینکه دست وپایش در طول پرواز ورم کرده گله کرد مهمانداران او را متقاعد کردند که به شرایطی کمی راحت ترکه در آن کمتر احتمال دارد که انسداد شریان داشته باشد تغییر وضعیت دهد.

دقیقاً همانطور که لیدی گاگا و سایر اسطوره ها باید مراقب باشند طوری لباس بپوشند که مورد طعنه واقع نشوند ما که در دسته کسانی هستیم که شلوار جین و کفش ورزشی می پوشیم هم باید مراقب باشیم که در هواپیما چه چیزی می پوشیم.

 

لباس های تنگ نپوشید- لباس های ساده که از الیاف طبیعی و قابل تنفس درست شده بپوشید

لباس های تنگ می تواند جریان خون را برای شما که در فضای تنگ صندلی هواپیما نشسته اید محدود کند، لازم نیست دوباره اشاره کنم که شما را در معرض ریسک DVT قرار می دهد. شلوار جین خیلی تنگ و یا هر لباسی که به دلیل تنگی روی تن شما جا می اندازد را رها کنید و لباس گشاد با الیاف طبیعی بپوشید (لباس هایی که از پنبه یا کتان درست شده اند، انتخاب بسیار خوبی است).

پارچه هایی را که فاقد قابلیت نفس کشیدن هستند مثل نایلون یا  چرم های مصنوعی را از پوست خود جدا کنید. به این لیست بارانی لاستیکی یا ژاکت ضد آب را هم اضافه کنید البته توجه کنید که کت های ضدآب با کیفیت بالا مثل لباس هایی که از گورتکس تهیه شده اند کاملاً قابلیت تنفس پوست را دارند. پارچه هایی که کمتر امکان تنفس پوست را فراهم می کنند باعث می شوند که عرق روی پوست بماند و همچنین از گردش هوا جلوگیری می کنند. یک راه بی عیب و نقص برای پیدا کردن لباس های مناسب برای هواپیما این است: لباس هایی را بپوشید که مناسب برای فعالیت هستند و جاذب رطوبت هستند یا لباس هایی که برای مقاصد خاص سفر به کار می روند که من پاتاگونیا را پیشنهاد می دهم.

دستشویی های هواپیما فضاهای بسیار کوچکی هستند حدود اندازه یک کمد کوچک بنابراین شما می خواهید چیزی بپوشید که برای استفاده از دستشویی خیلی به مشکل برنخورید. از پوشیدن بادی سوت یا پیراهن و بلوزهای پیچیده و نیز دامن یا شلوار بلند که ممکن است با کف غیر بهداشتی و غالباً خیس دستشویی برخورد کنند، بپرهیزید.

 

کفش پاشنه بلند نپوشید- کفش راحت بپوشید

کفش های پاشنه بلند شما را محدود می کند و گفته می شود که آنها باعث ایجاد لیست طولانی از بیماری ها از درد مزمن پا تا ضربه خوردن انگشتان می شود. و آن بوت هایی که با همه بندها و زنجیرها مطمئناً زیبا هستند، اما برای هر مسافر تجاری که عجله دارد و باید پشت سر شما منتظر بایستد تا در قسمت امنیت فرودگاه هزاران بند را باز کنید، یک کابوس است.

یک جفت کفش راحت مناسب باعث می شود که راه رفتن در فرودگاه برای شما راحت تر شود و اگر پرواز کانکشن داشته باشید هم راحت تر به گیت برسید. همچنین این مساله را در نظر بگیرید که کفش هایی که راحت می توانید بپوشید و درآورید برای گذشتن از بخش امنیت فرودگاه بسیار راحت هستند.

 

لباس های عطرزده نپوشید- لباس های تازه شسته شده بپوشید:

شما دو هفته در اروپا بوده اید و فقط به همین اندازه لباس برداشته بودید و در تاریخ پروازتان برای برگشت دیگر شلوار و بلوز تمیز ندارید. این ممکن است باعث شود لباسی را که کمتر از بقیه کثیف شده و کمتر بو می دهد را برای رفتن به فرودگاه بپوشید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که: بوها در هواپیما شدت پیدا می کنند جایی که مسافران در فضایی نزدیک به هم می نشینند و همان هوای داخل کابین است که برای استفاده بازیافت می شود. برنامه ریزی کنید و یک لباس تمیز را برای برگشت به خانه کنار بگذارید.

عطرهایی که بوی زیادی دارند، ادکلن ها و اسپری های بدن و مواردی از این دست نباید برای پرواز مورد استفاده قرار گیرند. ممکن است برخی از مسافران از بوی عطر شما لذت نبرند، برخی ممکن است به رایحه های مصنوعی عکس العمل های آلرژیک نشان دهند. اگر شما واقعاً باید در زمان رسیدن به مقصد بوی خوشی از بهترین مارک های عطر را بدهید، یک نمونه از عطرتان را در اندازه کوچک بسته بندی کنید و پس از فرود از آن استفاده کنید.

 

از لنز تماسی استفاده نکنید- عینک بزنید:

هوای کابین هواپیما به شدت خشک است تا جایی که کمبود رطوبت پوست شما، مجاری بینی و حتی چشمان شما را خشک می کند. لنزهای تماسی می‎ توانند در برخی از محیط ها ناراحت کننده باشند بنابراین به جای استفاده از آنها در طول پرواز، یک عینک بیاورید.

 

لباس های توهین آمیز نپوشید- هر لباسی را که در جمع خانوادگی می توانید بپوشید مناسب هواپیما است:

هواپیماها مکان های غیررسمی هستند و مردم در آن تی شرت، کلاه بیسبال و حتی دمپایی می پوشند و کسی به خاطر پوشش شان به آنها زل نمی زند اما ممکن است که بعضی پا را از این فراتر بگذارند. شرکت های هواپیمایی  معمولاً این مساله را به عهده مهمانداران می گذارند تا در مورد پوشش مسافران که برای داخل هواپیما مناسب باشد قضاوت کنند. بنابراین چگونه باید بفهمید که لباس شما مناسب است؟

اگر شما نتوانید این لباس را در کلیسا یا در زمانیکه با مادرزن تان هستید بپوشید، احتمالاً نباید آن را در طول پرواز هم بپوشید. و چه با آن چیزی که خطوط هواپیمایی خاص  آن را پوشش نامناسب می دانند موافق هستید یا نیستید برای به حداقل رساندن هرگونه تجربه مختل کننده سفر از پوشیدن لباس های توهین آمیز خودداری کنید. مسافران به دلیل پوشیدن دامن کوتاه تا شلوار بگی یا تی شرتی که یک پیغام رکیک یا سیاسی دارد از هواپیما اخراج می شوند.

همچنین ممکن است که وضعیت مسافر شما در مورد آنچه که مجاز به پوشیدنش هستید، تفاوت ایجاد کند. مثلاً مسافرانی که بلیت می خرند اجازه دارند که در پروازهای یونایتد، لِگ بپوشند در حالیکه آنهایی که از دوستان کارمندان هستند، اجازه ندارند.

 

لباس های گرم نپوشید- لایه لایه لباس بپوشید:

پرواز کننده ها باید در طول سفر خود با تغییرات دمایی روبرو شوند. ترمینال آفتابی فرودگاه گرم است و در آن شروع به عرق ریختن می کنید. ۲۰ دقیقه بعد وقتی که هواپیما روی باند پرواز قرار گرفته و آماده پریدن است و بعد در سرمای شدید داخل پرواز (که برای مقابله با این سرما پتوهای بسیار نازک ایرلاین ها وجود دارد) ممکن است سردتان شود.

لایه لایه لباس پوشیدن بهترین سلاح مسافر برای مقابله با چنین شرایط متغیری است. علاوه براین هر چه بیشتر لباس به کمر خود گره بزنید یا روی دوش خود بیاندازید، لباس های کمتری را باید در چمدان قرار دهید. گرمتان شده؟ چند لایه از آنها را درآورید، به هم ببندید و بعنوان بالش از آنها استفاده کنید.

 

منبع: smartertravel

(Visited 4 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *