جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
نکاتی طلايي برای رسیدن به هر آنچه که می‌خواهید

نکاتی طلايي برای رسیدن به هر آنچه که می‌خواهید

اختصاصی چاره چی/ من در طول ۲۰ سال فعالیت ورزشی خودم با برخی از بهترین مربیان دنیا تمرین کرده ام و دوبار هم در المپیک ۲۰۰۸ رقابت کردم.

اما وقتی که می خواستم کسب و کار خودم را برای به اشتراک گذاری دانش خودم درباره روانشناسی انگیزشی و آموزش به دیگران راه بیاندازم، آنقدر که فکر می کردم آسان باشد، راحت نبود.

راه اندازی یک کسب و کار جدید راحت نیست. شما باید از آسایش یک چک حقوق ماهیانه ثابت دست بکشید تا یک حفره بی انتهای غیر قابل پیش بینی را کَند و کاو کنید. چیزهای زیادی مثل ترس  و ناامنی هستند که ما را از ایجاد جهش باز می دارند. و یک چیز بالاتر از بقیه: انگیزه.

وقتی به روزهایم به عنوان یک ورزشکار نگاه کردم، فهمیدم که چقدر متفاوت بوده. افراد یا چیزهایی را  به یاد می آورم که مرا هل می دادند (تشویق می کردند) حتی وقتی نمی خواستم. تفاوت این بود که به عنوان یک ورزشکار من روزهای ساختارمندی داشتم و یک مربی برای اینکه به او گزارش دهم. ساختار ما را متمرکز نگه می دارد و یک مربی ما را هل می دهد و تشویق می کند و به چالش می کشد.

خوشبختانه من این مرحله را پشت سر گذاشتم و Onbotraining را تاسیس کردم، یک سرویس مربیگری آنلاین که به مردم کمک می کند که به اهداف خود برسند. من تصمیم گرفتم درس هایی که در طول راه آموخته ام را جمع آوری کنم و با دیگرانی مثل شما آن را به اشتراک بگذارم تا بقیه افراد بتوانند بهترین خودشان باشند.

  • روی تعهد تمرکز کنید نه انگیزه:

چقدر به هدف خود متعهد هستید؟ چقدر هدف‎ تان برای شما مهم است و شما چقدر حاضرید که برای رسیدن به آن فداکاری کنید؟ اگر خود را کاملاً متعهد بدانید، انگیزه شکل خواهد گرفت.

 

  • به دنبال دانش باشید نه نتایج:

اگر به هیجان کشف، بهبود، کاوش و آزمایش توجه کنید، انگیزه شما همیشه تقویت می شود. اگر فقط روی نتایج متمرکز شوید انگیزه شما مانند هوا خواهد بود اگر به یک طوفان برخورد کند، خواهد مرد. پس نکته اساسی این است که روی سفر تمرکز کنید نه روی مقصد. درباره آنچه در طول مسیر یاد خواهید گرفت و آنچه که می توانید بهبود دهید، فکر کنید.

 

  • سفر را برای خود سرگرم کننده کنید:

این یک بازی فوق العاده است. لحظه ای که شما آن را جدی بگیرید شانس بزرگی وجود دارد که شروع کند یک وزن عاطفی سنگین را به دوش بکشد و شما چشم اندازتان را از دست خواهید داد و دوباره گیر می کنید.

 

  • از افکار راکد خلاص شوید

افکار بر احساسات تاثیر دارند و احساسات مشخص می کنند که شما کارتان را چگونه می بینید. شما افکار زیادی در سرتان دارید و همیشه یکی را انتخاب می کنید برای اینکه روی آن تمرکز کنید: آن فکری که از نظر عاطفی درگیرتان می کند (ترس، شک و تردید) یا موردی که شما را به پیش می برد (هیجان، آزمایش کردن، امتحان کردن چیزهای جدید، قدم گذاشتن به بیرون از منطقه راحت خود)

 

  • از تخیل خود استفاده کنید:

پس از رهایی از افکار منفی، قدم بعدی استفاده از تخیل است. وقتی همه چیز خوب پیش می رود شما پر از انرژی مثبت هستید و وقتی مشکلاتی را تجربه می کنید باید انرژی بیشتری داشته باشیم. بنابراین موقعیت خود را تغییر نام دهید. اگر شما مدام تکرار کنید که من از کارم متنفر هستم، حدس بزنید که این کلمات چه احساسی را ایجاد می کنند؟ این موضوع یک تخیل است. شما همیشه می توانید چیزی را برای یاد گرفتن پیدا کنید حتی از بدترین رئیس دنیا در یک کار خسته کننده. برای شما یک تمرین عالی دارم: فقط برای ۳ روز به چیزهای مثبت فکر کنید و چیزهای مثبت بگویید. ببینید که چه اتفاقی می افتد.

 

  • از مهربان بودن با خود دست بردارید:

انگیزه یعنی عمل و عمل نتایج را به دنبال دارد. گاهی اوقات اعمال شما در رسیدن به نتایج مورد نظر شما شکست می خورند. پس شما ترجیح می دهید که با خودتان مهربان باشید و خودتان را در شرایط سخت قرار ندهید. شما منتظر یک زمان مناسب هستید، برای یک فرصت، تا زمانی که خودتان را به یک رکود و یا حتی افسردگی سوق دهید. از آنجا خارج شوید، خودتان را به چالش بکشید، آنچه را که می خواهید انجام دهید حتی اگر از آن می ترسید.

 

  • خودتان ار از حواس پرتی ها برهانید:

چیزهای بی معنی و حواس پرتی همیشه در راه خواهند بود بخصوص چیرهایی که ساده  هستند، چیزهای معمولی که شما ترجیح می دهید به جای تمرکز بر چالش های جدید و پروژه های پر معنا انجام دهید. یاد بگیرید که چگونه روی چیزهایی که مهم هستند تمرکز کنید. یک لیست از مواردی که باعث اتلاف وقت می شوند را بنویسید و خود را ملزم کنید که آنها را انجام ندهید.

 

  • به دیگران تکیه نکنید:

شما هرگز نباید انتظار داشته باشید که دیگران برای شما کاری کنند، حتی شریک، دوست یا رییس تان. آنها همه با نیازهای خود  مشغول هستند. هیچ کس شما را خوشحال نمی کند یا اهداف شما را برای تان کسب نمی کند. بقیه اش به خودتان بستگی دارد.

 

  • برنامه ریزی کنید

سه قدم بعدی خود را بدانید، بیشتر از آن را نیاز ندارید. تقویم هفتگی خود را پر کنید، یادداشت کنید که کی و چگونه چه کاری را انجام خواهد داد. کی- چه چیزی- چگونه برای برنامه ریزی بسیار مهم است. مرور کنید که چگونه هر روز سپری شده، چه چیزی یادگرفته اید و مرور کنید که چه چیزی را توانستید که بهبود دهید.

 

  • خود را از فرسودگی حفظ کنید:

وقتی خیلی با انگیزه هستید ممکن است به راحتی خسته شوید. به خودتان توجه کنید تا هرگونه نشانه ای از خستگی را بشناسید و کمی استراحت کنید. بدن و ذهن شما استراحت می کند وقتی که شما در تقویم هفتگی خود زمانی را برای استراحت و سرگرمی برنامه ریزی می کنید. کارهای متنوعی انجام دهید چیزی بین خلاقانه و منطقی، کاری فیزیکی و ذهنی، به تنهایی کارکردن و کار تیمی. مکان تان را تغییر دهید. مدیتیشن کنید یا فقط نفس عمیق بکشید، چشمانتان را ببندید یا به مدت ۵ دقیقه روی چیزی تمرکز کنید.

اینجا نحوه محافظت از خودتان در برابر فرسودگی شغلی آمده است.

شما کمبود انگیزه دارید نه فقط به این دلیل که تنبل هستید یا هدف ندارید. حتی بزرگ ترین ستارگان، ثروتمندترین تجار یا بیشتر ورزشکاران موفق هم گاهی اوقات دچار سردرگمی می شوند. آنچه که برای آنها ایجاد انگیزه می کند کنجکاوی در مورد این است که آنها چقدر می توانند بهتر و یا سریع تر شوند. بنابراین بالاتر از همه کنجکاو باشید و این کنجکاوی شما را به سمت اهداف تان و موفقیت سوق خواهد داد.

منبع: سایت success

(Visited 3 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *