جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
چطور با استفاده از یوتیوب درآمد دلاري داشته باشيد؟

چطور با استفاده از یوتیوب درآمد دلاري داشته باشيد؟

اختصاصی چاره چی/ کسب درآمد از یوتیوب آنقدر که انتظار دارید سخت نیست و راه های زیادی وجود دارد که بتوانید این کار را انجام دهید. برخی از روش ها فقط در کانال شما، که در حال حاضر باید بسیار محبوب باشد، امکان پذیر است اما ناامید نشوید، حتی یک کانال کوچک هم در اين شبكه اجتماعي محبوب می تواند برای شما در آمد ایجاد کند اگر مردم از آنچه که شما در کانال تان قرار می دهید لذت ببرند و شما را پشتیبانی کنند.

شاید نتوانید شغل روزانه خود را کنار بگذارید، اما با کمی کار حداقل می توانید بخشی از هزینه های خود را بپردازید و شاید بتوانید آن را به یک کانال سودآور تبدیل کنید.

وقتی تصمیم می گیرید که از طریق یوتیوب درآمد کسب  کنید، مطمئن شوید که همیشه حقایق را برای بینندگان تان فاش می کنید. شرایط خدمات یوتیوب در مورد نحوه دسترسی به آن، توضیح می دهد.

 

AdSense

AdSense ساده ترین راه  برای کسب درآمد در یوتیوب است، در صورتی که کانال شما به اندازه کافی محبوب باشد. اگر برای عضویت تایید شده باشید، می توانید از تبلیغاتی که در ویدیوهایتان نشان داده می شود، درآمد کمی داشته باشید.

قبل از اینکه بتوانید به AdSense بپیوندید ، باید به برنامه YouTube Partner بپیوندید که دارای یک سری مقررات است:

  • سیاست های برنامه YouTube Partner را رعایت کنید (سیاست ها)
  • اینکه در کشوری زندگی کنید که برنامه در دسترس باشد (کشورهایی که در این لیست هستند)
  • در طی ۵ ماه گذشته بیش از ۴ هزار ساعت تماشای عمومی داشته باشید
  • بیش از هزار مشترک داشته باشید
  • یک حساب مرتبط Google AdSense داشته باشید (ثبت نام رایگان)

حتی اگر هنوز شرایط لازم برای مشترکان و تعداد ساعت های بازدید عمومی را نداشته باشید، می توانید برای بررسی حساب کاربری خود برای وقتی که به حد نصاب رسید، ثبت نام کنید. وارد حساب کاربری خود در یوتیوب شوید، روی آیکون حساب کاربری خود در قسمت بالا و راست صفحه کلیک کنید و گزینه Creator Studio” را انتخاب کنید. حالChannel’ ‘ را انتخاب کرده و روی ‘Status and features’ کلیک کنید. اسکرول کنید تا به ‘Monetizaton’ برسید و در اینجا ‘OK’ را بزنید. اگر تعداد بازدیدکنندگان و مشترکان کانال شما به حد نصاب رسیده است، حساب کاربری شما به سرعت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اگر چنین نباشد، بعداً بررسی خواهد شد.

فرآیند بررسی شامل سیستم های خودکار و ارزیاب های انسانی است بنابراین انتظار می رود که کمی طول بکشد. می توانید وضعیت درخواست خود را در صفحه monetization (کسب درآمد) یوتیوب چک کنید.

اگر شما پذیرفته شدید کار را شروع کنید، اما اگر درخواست شما مورد پذیرش واقع نشد، نگران نباشید از اینکه کانال شما الزامات را برآورده کرده است مطمئن شوید سپس می توانید ۳۰ روز دیگر مجدداً سعی کنید.

Merchandise Shelf:

Merchandise Shelf یک همکاری بین یوتیوب است با شرکت Teespring، شرکتی که در تی شرت ها، هودی ها، ماگ ها و دیگر موارد تبلیغاتی تخصص دارد.

برای واجد شرایط بودن برای Merchandise Shelf شما باید جزیی از برنامه YouTube Partner که در بالا توضیح دادیم، باشید، حداقل ۱۰ هزار مشترک داشته باشید و برای نام شما هیچ گونه برخورد راهبردی اجتماعی وجود نداشته باشد. در یک کلام، اعتبار و شهرت شما باید بدون نقص باشد.

به این شرط که کشوری که شما در آن فعالیت می کنید به  Partner Program یوتیوب دسترسی داشته باشد، شما می توانید به Merchandise Shelf دسترسی داشته باشید اما فقط بینندگان شما در کشورهای مشخصی قادر خواهند بود که کالاهای تجاری شما را بخرند (لیست کامل این کشورها را ببینید).

شما کالاهای تجاری خوتان را با بارگذاری کارهای هنری تان در Design Launcher طراحی می کنید و  Teespring آنها را وقتی که سفرش دریافت می کند پرینت کرده و به بینندگان خود ارسال می کند. برای هر فروش شما بخشی از سود را دریافت می کنید.

 

سایر کالاهای تجاری:

آیا هنوز ۱۰ هزار مشترک ندارید؟ نگران نباشید، راه های دیگری هم برای فروش کالاهای مارک دار وجود دارد. سایت هایی مثل Spreadshop  که در سطح جهانی کار می کند و Spreadshirt  که فقط در بریتانیا فعال است این کار را برای شما تسهیل می کنند. تی شرت های خود را طراحی کنید که با تقاضای مشتری چاپ شده اند و  مستقیم به سوی بینندگان مشتاق حمل خواهند شد، بدون اینکه لازم باشد چیزی را لمس کنید.

از آنجا که این سایت ها بصورت مستقیم با یوتیوب یکپارچه نیستند باید لینک کالاهای خود را در توضیحات ویدیو به اشتراک بگذارید و در خود ویدیوها هم توجه مخاطبین را به این لینک ها جلب کنید.

 

برنامه های وابسته:

اگر اغلب محصولاتی را که  در ویدیوهای خود نشان می دهید (مثلاً آموزش و مشاوره آرایش) ارزش دارد فروشگاه هایی که برنامه های وابسته دارند را مورد بررسی قرار دهید.  برخی از برنامه ها به هرکسی اجازه می دهند که به آنها ملحق شود اما بیشتر آنها یک فرآیند پذیرش دارند جایی که شما باید ثابت کنید کانال شما به اندازه کافی بیننده دارد تا یک سرمایه گذاری خوب به حساب بیاید. شرکت های وابسته به آمازون یکی از راحت ترین ها برای ملحق شدن است و شاید یکی از مفیدترین آنها است.

وقتی که تایید شدید، شما قادر خواهید بود که لینک های سفارش خود برای محصولات موجود را در توضیحات ویدیوی خود بیاورید که به خرده فروشان می گوید مشتریان می توانند از طریق این کانال به فروشگاه دسترسی پیدا کنند. اگر بینندگان انتخاب کنند که چیزی را بخرند، شما یک حق کمیسیون کمی به دست می آورید (خرده فروشان مختلف نرخ های متفاوتی ارائه می دهند). این محصولات برای بینندگان شما هزینه اضافی ندارند.

اگر از لینک های وابسته در توضیحات ویدیوی خود استفاده می کنید، همیشه در ویدیو به آن اشاره کنید.

 

حمایت مالی توسط برند:

اگر کانال شما خیلی فعال نیست، شما می توانید شرکتی را پیدا کنید که پست های شما را از نظر مالی حمایت کند. شما می توانید این کار را با مستقیم نزدیک شدن به آنها انجام دهید (به ویدیوهایی که اسپانسر دارند و شبیه ویدیو شما هستند نگاهی بیاندازید که کدام یک ممکن است این ایده را بپذیرند) و یا از طریق شرکت سومی مثل Famebit که بعنوان یک آژآنس برای اتصال برندها با یوتیوبرها فعالیت می کند، وارد عمل شوید.

شرایط مشارکت بسیار متفاوت است. حامی مالی ممکن است به این دلیل که شما خیلی مشخص و ساده به محصول او اشاره می کنید، خوشحال باشد و ممکن است دست شما را در ایده های ویدیویی باز بگذارد یا ممکن است که پیشنهادات خودشان را داشته باشند، این به هردوی شما بستگی دارد که برای معامله ای مناسب برای هر دوی تان تلاش کنید و یک قیمت مناسبی را تعیین کنید.

اگر شما با یک برند برای ساخت یک ویدیو کار می کنید همیشه تا جایی که می توانید آن را شفاف کنید نه تنها برای اینکه از شرایط  خدمات یوتیوب پیروی کرده باشید بلکه برای حفظ اعتماد بینندگان.

 

Patreon

Patreon یک نوع ابزار سرمایه گذاری جمعی است برای طرفداران تا از هنرمندان و سازندگان مورد علاقه خود حمایت کنند  و اگر شما بینندگان پرشوری داشته باشید که تمایل دارند برای پوشش هزینه های شما محتوای بیشتری تولید کنند، می تواند بسیار عالی باشد. پولی که از طریق Patreon به دست می اید می تواند برای هزینه های عمومی شما اختصاص یابد یا شما می توانید برای به اشتیاق آوردن مشتری که پول آن را پرداخت می کند یک محتوای خاص بسازید.

به این دلیل که این یک بستر اشتراکی است، Patreon  به این معنی است که مطمئن باشید که یک مقدار مشخصی را هرماه دریافت خواهید کرد که کمی ثبات برای شما ایجاد می کند.

هرچند Patreon رایگان نیست و هزینه های مختلفی برای تنظیم حساب کاربری شما را شامل می شود مثل دریافت وجه از طرف مشتریان و انتقال پول به حساب کاربری شما. جزییات کامل آن را اینجا بررسی کنید.

منبع: techradar

(Visited 24 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *