جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
چطور به کودک‌تان آموزش دهید که بینی‌اش را بگیرد؟

چطور به کودک‌تان آموزش دهید که بینی‌اش را بگیرد؟

اختصاصی چاره چی/  مهارت های زندگی بسیار زیادی وجود دارد که ما به عنوان بزرگسالان در طی سالیان زیاد موفق شده ایم که آنها را به خوبی یادبگیریم و در انجام دادن آنها مسلط شویم، اینکه چطور ژاکت بپوشیم، بند کفش ببندیم، چطور با آدامس مان بادکنک باد کنیم که برخی از آنها مثل این مورد آخر ممکن است واقعاً مهارت‍های زندگی نباشد اما انجام آنها مهم است و هنوز هم به سختی می توان آنها را آموزش داد.

چه كار كنيد:

یکی از مهارت های زندگی که ما نمی توانیم منتظر بمانیم که بچه ها خودشان یادبگیرند تمیز کردن بینی شان است چون بینی کثیف ناخوشانید است و ما علاقه ای نداریم برای همیشه بینی آنها را تمیز کنیم.

این نکته برگرفته از برنامه Today’s Parent است و یکی از ۳۰ قسمت برنامه ترفندهای بازگشت به مدرسه است. این یکی ترفندی است که برای همه سنین مناسب است: با استفاده از توپ پنبه ای به آنها آموزش دهید.

  • برای این کار از توپ پنبه ای استفاده کنید و کودک تان را با دمیدن هوا از بینی آشنا کنید. به او یاد دهید که دهان خود را بسته نگه دارد و هوا را از بینی خود خارج کند به شکلی که توپ پنبه ای تکان بخورد.
  • حالا کودک تان آماده است که این کار را با یک دستمال انجام دهد. بگذارید که او به آرامی یک سوراخ بینی اش را ببندد و با دیگری هوا را به بیرون بدمد. و بعد طرفین را تغییر دهد.
  • بعد از اینکه یک بار این کار را انجام داد به او اجازه دهید که دستش را بشوید تا از پخش شدن میکروب ها جلوگیری شود.

اگر شما توپک های پنبه ای دم دست ندارید، می توانید یک دستمال کاغذی تمیز را روی میز بگذارید و به آنها بگویید که با استفاده از دمیدن هوا به بیرون از طریق بینی، دستمال را جابجا کنند. برای اینکه این کار برای آنها سرگرم کننده باشد می توانید یک مسابقه هم ترتیب دهید و ببینید که چه کسی می تواند دستمالش را سریع تر از بقیه به انتهای میز برساند.

وقتی که در این کار مهارت پیدا کردند حتی می توانید به آنها آموزش دهید که چطور سوت بزنند.

منبع: lifehacker

(Visited 9 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *