جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
چطور یک میز تاشو بسازیم؟

چطور یک میز تاشو بسازیم؟

اختصاصی چاره چی/ برای اینکه یک فضای کار عالی داشته باشید نیاز به محیط خیلی بزرگ ندارید شما می تونید با ما همراه باشید و برای ساخت یک میز کار تا شو قدم های زیر را مرحله به مرحله بردارید :

مرحله اول: اتاق

 

اتاق من خیلی کوچک است و من همه وسایل را با فشردن داخلش جای داده ام و حالا که نیاز دارم یک میز کار کوچک داشته باشم باید به ایده هایی فکر  کنم که بتوانم از فضای خالی هم محافظت کنم و در فضا صرفه جویی کنم. تصمیم گرفتم که میز را کنار قفسه کتاب خودم بچسبانم چون این قفسه کتاب سنگینه، دیواره هاش ضخیمه و پهنایش آنقدری هست که برای پهنای میز مورد نیاز من کافی باشه.

 

مرحله دوم: مواد مورد نیاز

پیدا کردن تکه چوب مورد نیاز من بسیار آسان بود. من فقط یک صفحه چوب چند لا را در گاراژ پیدا کردم و ازش استفاده کردم. فقط از یک تکه چوب چند لا با ابعاد ۳۰ در ۷۵ سانتی متر برای صفحه میز و یک تکه چوب کاج ۸ سانتی متری برای قسمت اتصال لولا استفاده کردم.

قدم سوم: آماده کردن تکیه گاه برای لولا

 

2

 

من از چوب کاجی که داشتم دو تکه ۵ در ۵ سانتی متری بریدم و آنها را با میخ به قسمت زیرین صفحه میز متصل کردم. بعد تکه های چوب کاج را قبل ازاینکه میخ کنم خوب صاف کردم و برای استحکام در اتصال از چسب چوب هم استفاده کردم.

قدم چهارم: رنگ کردن

 

3

چوب را با کمی رنگ ماهاگونی مخصوص چوب رنگ زدم برای این کار از سه لایه رنگ استفاده کردم. لایه سوم ضخامت خیلی کمی داشت و من با  پلی ارتان برای آن یک سطح صیغلی درست کردم. هر مرحله رنگ را نازک  تر از مرحله قبل زدم.

مرحله ۵- نصب

بعد از اینکه به صفحه رنگ شده به اندازه کافی زمان دادیم تا خشک بشه زمان نصب آن به دیواره کناری قفسه کتاب است. از دو تا لولای برنجی استفاده کردم که هر کدام از آنها را با ۶ پیچ متصل کردم. همچنین از یک متر زنجیری که هر حلقه آن ۳ سانتی متر بود استفاده  کردم که این زنجیر کار صاف نگه داشتن صفحه میز را انجام بده. این زنجیر بر روی قلاب برنجی کوچکی که در لبه میز پیچ شده است، قلاب می شود  در حالیکه انتهای دیگرش به قسمت بالای قفسه کتاب متصل می شود فقط ممکن است با توجه به ابعاد میز و قفسه کتاب شما و نیز ارتفاعی که برای آن در نظر می گیرید، مقدار متفاوتی زنجیر نیاز داشته باشید.

 

مرحله ششم: اتمام کار

برای به پایان رساندن کار ساخت میز تاشو، یک صفحه ضد حرارت را هم برش دادم، برای این کار از یک تکه کاشی استفاده کردم که بعد از برش آن را با استفاده از چسب به صفحه میز متصل کردم.

من الان یک فضای کار جمع و جور دارم که می توانم در مواقعی که به آن نیاز ندارم  جمعش کنم.

منبع: lifehacker

(Visited 14 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *