سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
با این عبارات نفوذ کلام بیشتری خواهید داشت!

با این عبارات نفوذ کلام بیشتری خواهید داشت!

اختصاصی چاره چی / اگر شما هم می خواهید رئیس، مشتری، دوست، همکار یا یکی از اعضای خانواده را به ایده یا انجام کاری متقاعد کنید باید با اصول فن بیان آشنایی داشته باشید.

ما در این مطلب می خواهیم به تاثیر چند لغت در مکالمات روزمره بپردازیم.

۱- شما

powerful-words-you1

در یک بررسی انجام شده یافته ها نشان داده، استفاده از لغت “شما” نفوذ زیادی بر طرف مقابل داشته و می تواند دیگران را به راحتی تحت تاثیر قرار دهد.در بحث فروش ، مشتری با این کلمه احساس همدلی از سوی فروشنده دریافت می کند و در زمینه های دیگر قدرتمند تر از کلمه ی “شما” صدا زدن اسم افراد است.

۲- زیرا

powerful-words-because

از دید همه ی افراد، کسانی که با دلیل و منطق صحبت می کنند، نفوذ کلام بیشتری دارند.آن ها با استفاده از لغاتی مثل زیرا، به این خاطر و … دلایلی را برای ادعایشان می آورند که بدون آن ها قبول حرف هایشان از سوی دیگران، زمان بیشتری می برد.

۳- تصور کنید

powerful-words-imagine

با توجه به اینکه این عبارت تنها تصورات مثبت را در ذهن ما تداعی می کند، نه افکار منفی، زمانی که شما می خواهید کسی را در یک مکالمه قانع کنید، بهتر است از عبارت ” تصور کنید” یا ” فرض بگیرید” استفاده کنید.روانشناسان معتقدند هرچه افکار ما در طول زمان مثبت تر باشد، در زندگی واقعی مان هم روی می دهند، پس این عبارت به مثبت اندیشی بیشتر هم کمک می کند.

۴- نتیجه فوری

powerful-words-instantly3

همه مردم دوست دارند که نتایج مستقیم کاری را که انجام می دهند سریعا ببینند، متقاعد کردن افراد با در نظر گرفتن نتایجی که در سالها یا ماه ها بعد به دست می آید کار بسیار سختی است و تصور نتایج کوتاه مدت به آن ها احساس رضایت و آرامش می دهد، پس اگر این بار خواستید کسی را به انجام کاری، متقاعد کنید به نتایج کوتاه مدت آن اشاره کنید.

۵- ضمانت

powerful-words-guarantee1

اگر شما فروشنده باشید و خودتان را جای خریدار بگذارید با گفتن چه عبارتی بیشتر ترغیب به خرید می شوید و اعتماد می کنید؟ بکاربردن کلمه ی ” تضمین ” تاثیر بسیار مثبتی در زمینه فروش دارد و بسیاری از فروشندگان ماهر به مشتریانشان می گویند که همه ی آپشن های کارشان را تضمین می کنند و اگر از کالا رضایت نداشته باشند همه پول آن ها را پس خواهند داد.این عبارت استرس مشتری را کم کرده و او احساس امنیت بیشتری می کند و راحت تر تصمیم می گیرد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.rd.com

(Visited 30 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *