جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
۴ کاری که قبل از ۳۰ سالگی باید شروع کنید

۴ کاری که قبل از ۳۰ سالگی باید شروع کنید

اختصاصی چاره چی/ طبق مطالعات و آمار نزدیک به ۴۰ درصد افراد جوان امروزی می گویند که پول بزرگ ترین دغدغه و فاکتور استرس در زندگی آن ها است. بنابراین تصمیم گرفتیم لیستی از کارهایی که برای اطمینان مالی قبل از ۳۰ سالگی باید انجام بدهید را در زیر بیاوریم.

بودجه خود را دنبال کنید

آیا می دانید که پولتان کجا می رود؟ خریدهای خود را در پایان هر ماه لیست و دسته بندی کنید. ذکر کردن «حمل و نقل» کافی نیست و کمی اطلاعات در مورد مسافت و هزینه بدهید. ارزیابی کنید که کدام هزینه ها نیاز هستند و کدام چندان نیاز نیستند. بنابراین اول از همه باید بدانید که پولتان چطور از جیبتان می رود.

یک شبکه امن درست کنید

شاید بازار شغل ها در حال رشد باشد، اما هر جوانی به شما می گوید که پیدا کردن یک شغل سخت تر از هر کار دیگری است. مشاوران اقتصادی پیشنهاد می کنند که یک پول برای هزینه های ۶ تا ۱۲ ماه باید کنار گذاشته شود تا امنیت مالی به خطر نیفتد.

سرمایه گذاری کنید

مقداری از پولی که درمی آورید را در جایی سرمایه گذاری کنید که خطر پایینی داشته ولی پاداش خوبی دارد.

یک شغل دوم مورد علاقه پیدا کنید

شروع یک شغل پاره وقتی که آن را مفرح می بینید، دو فایده دارد. یکی این که درآمد خود را متنوع تر کرده اید و دو این که این کار به شما روزنه ای می دهد که موقع شلوغ شدن زندگی به آن نیاز پیدا می کنید. علاوه بر این ها، کسی چه می داند شاید این علاقه بعدا منجر به چیزی بزرگ شد.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: BBC

(Visited 58 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *