پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
۴ الگوی اصلی که منجر به آزادی اقتصادی می‌شود

۴ الگوی اصلی که منجر به آزادی اقتصادی می‌شود

اختصاصی چاره چی/ هرکس می تواند خوش شانس شود و یک قرعه کشی را برنده شود. هرکس می تواند یک سهام برنده انتخاب کند. اما اگر می خواهید موفقیت پایدار اقتصادی داشته باشید، به بیشتر از یک موقعیت اتفاقی و شانسی نیاز دارید. در زیر الگوهای اصلی که تاثیر زیادی روی قابلیت به دست آوردن آزادی اقتصادی شما دارند را آورده ایم که به شما در سرمایه گذاری در یک بازار یا یک تجارت کمک می کنند.

بازنده نباشید

بهترین سرمایه گذاران از باختن فراری هستند. آن ها این حقیقت ساده را می دانند که هرچه پول بیشتری از دست بدهند، سخت تر می توانند دوباره به آن برسند. اگر شما ۱۰۰ میلیون تومان در یک سرمایه گذاری بگذارید و ۵۰ درصد پول را در سال اول از دست بدهید، حالا شما ۵۰ میلیون تومان دارید. اگر حالا بتوانید ۵۰ درصد سود کنید، ۷۵ میلیون تومان پول دارید و ۲۵ میلیون تومان از دست داده اید.

خطر و پاداش  را درک کنید

این باور سنتی وجود دارد که باید خطرهای بزرگ کنید تا پاداش های بزرگ به دست بیاورید. اما بهترین سرمایه گذاران چنین کاری نمی کنند. آن ها به دنبال موقعیت هایی هستند که به شکل وسیعی پاداش آن بهتر از خطرش است.

مالیات خود را مدیریت کنید

فقط یک شماره در این باره مهم است. مقدار شبکه ای که در حقیقت باید حفظ کنید.

تنوع سازی

در تجارت مهم است که بتوانید به مشتری هایتان در راه های مختلف خدمات رسانی کنید. رستوران های موفق یک غذا در منوی خود ندارند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: BBC

(Visited 10 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *