یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
چگونه هجوم افکار منفی را متوقف کنیم؟

چگونه هجوم افکار منفی را متوقف کنیم؟

اختصاصی چاره چی/ معمولا بیشتر در مورد سلامت، استرس و قدرت مثبت فکر کردن صحبت می شود. اما آیا می دانید حس شوخ طبعی چیست؟

حس شوخ طبعی بخشی از نفس والای شما است. بخشی از شما است که ثبات احساسی و صلح ذهن می دهد و بهترین نسخه ی شما را ارائه می دهد. این که عادت کنید این حس را بیرون بکشید باعث می شود که شخص شادتر با دیدی روشن تر باشید.

بنابراین به جای اجازه دادن به موقعیت های ناخوشایند و بدشانس و افراد بدی که انرژی را از شما بیرون می کشند، رو به شوخی و شوخ طبعی بیاورید. با زندگی کردن در تعادل با شوخ طبعی، شما قادر خواهید بود تا راحت تر تغییر کنید و سمت روشن یک موقعیت منفی را ببینید که باعث می شود انتخاب های منطقی برای لذت بردن از خودتان انجام دهید.

مهم نیست چقدر سن دارید یا چه جایگاهی در زندگی دارید. زمانی که بتوانید خنده را در لابلای موقعیت های استرس زا و چالش برانگیز پیدا کنید، یعنی در کنترل هستید. زمانی که این انتقال به شوخی را انجام می دهید، در واقع ذهن شما دیگر افکار منفی را پردازش نمی کند. در حقیقت، مغز شما دنده عوض می کند روی چیزهایی که باعث خنده و شادی شما می شود تمرکز می کند. حالا شما سیستم عصبی خود را آرام کرده اید و افکارتان را طوری تغییر داده اید که بتوانید واضح فکر کنید و در کنترل باشید. این قدرت واقعی است.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: BBC

(Visited 22 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *