جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
۵ توصیه مهم برای والدین نوزادان که باید بدانید

۵ توصیه مهم برای والدین نوزادان که باید بدانید

اختصاصی چاره چی/ ثانیه ای که شما نوزاد تازه به دنیا آمده را در آغوشتان گرفتید، انگار که یک زندگی جدید را شروع کرده اید. در زیر چند توصیه برای شما داریم.

اهمیت زبان بدن را ناچیز نشمارید

گریه کردن تنها راه برای بچه شما که سعی در ارتباط با شما دارد نیست. به زبان بدن بچه توجه کنید. دستان مشت شده نشان از این دارد که بچه گرسنه است یا استرس دارد. لگد زدن مکرر به این معنی است که بچه شما شاید بخواهد بازی کند. حتی چیزی مثل کشیدن گوش ممکن است به معنی درآوردن دندانشان باشد.

موقع شیر دادن، بچه را با دستی بگیرید که به سر بچه دور است

به این صورت با دست نزدیک به سر بچه می توانید موقعیت سر بچه را برای شیر خوردن بهترش تنظیم کنید.

موقعی که بچه شیر می خواهد به او شیر بدهید

معمولا بچه ها ۸ تا ۱۲ بار نیاز به غذا خوردن دارند. هر ۲ تا ۳ ساعت یک بار باید شیر دهید. به دنبال نشانه های گرسنگی بچه باشید مثل مکیدن انگشتان دست.

اگر می خواهید بچه از خواب بیدار شود او را بخارانید

اگر به هر دلیلی نیاز دارید که بچه بیدار شود، هیچ وقت او را تکان ندهید. حتی موقع بازی کردن، تکان دادن بچه ممکن است باعث خونریزی در مغز شود که برای او خطرناک است. به جای این کار، بچه تان را بخارانید یا به آرامی به سمتشان فوت کنید تا بیدار شود.

قبل از شیر دادن به بچه پستانک ندهید

نوزادان یک غریزه برای مکیدن دارند که باعث می شود استفاده از پستانک و شیشه شیر برایشان آسان شود. با این حال اگر می خواهید خودتان به بچه شیر دهید، بهتر است صبر کنید تا بچه به شیر دادن عادت کند و سپس او را با پستانک آشنا کنید. به صورت کلی بهتر است تا زمانی که ۲ تا ۴ هفته از تولدشان گذشته به آن ها پستانک ندهید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: brightside.me

(Visited 9 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *