دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
۵ ترفند مربوط به رایانه که باعث صرفه‌جویی در زمان شما می‌شود

۵ ترفند مربوط به رایانه که باعث صرفه‌جویی در زمان شما می‌شود

اختصاصی چاره چی/ سه نوع کاربر رایانه وجود دارد: یک گروه که از ماوس استفاده می کنند، یک گروه که از کیبورد استفاده می کنند و گروهی که ترجیه می دهند با استفاده از فرمان های صوتی کارشان را پیش ببرند. یک سری ترفندهای ساده وجود دارد که کار شما را هنگام استفاده از رایانه آسان تر می کنند. در زیر ۵ مورد از آن ها را آورده ایم.

کنترل + T

زمانی که وقت زیادی در اینترنت می گذرانید، مرورگر شما وسیله اصلی شما است. باز کردن تب ها و صفحه های جدید می توانید وقت زیادی بگیرد. برای این که سریع تر یک صفحه جدید در مرورگر خود باز کنید به سادگی دکمه های Ctrl و T کیبورد خود را همزمان بزنید.

قبل از هرکار به گوگل مراجعه کنید

اگر مشکلی در رایانه خود پیدا کرده اید، قبل از این که سریع به یک متخصص رایانه تماس بگیرید یا رایانه را پیش تعمیراتی ببرید، در گوگل جستجو کنید. مشکل خود را تایپ کنید چرا که شاید جایی در اینترنت کسی مشکل شما را داشته و راه حل آن را گذاشته است.

برای تبدیل واحدهای پولی، از گوگل استفاده کنید

اگر می خواهید برای مثال بدانید مقدار پول ریالی شما در پول چینی چقدر می شود می توانید آن را در گوگل جستجو کنید و نتایج آن را ببینید.

باتری لپتاپ در حالت هواپیما سریع تر شارژ می شود

زمانی که لپتاپ شما در حالت هواپیما است، یعنی قابلیت هایی چون وای فای و بلوتوث خاموش می شوند. به این ترتیب فشار از روی باتری شما برداشته می شود و باتری لپتاپ سریع تر شارژ می شود.

عکس های موجود در گوگل را با این کلیدها دانلود کنید

اگر عکسی در گوگل می بینید و می خواهید دانلود کنید، به راحتی کلیدهای Alt و دکمه سمت چپ ماوس را فشار دهید تا عکس دانلود شود.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: bright side.me

(Visited 19 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *