جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
۵ دلیل که چرا نباید اهداف سال جدید برای خودتان مشخص کنید

۵ دلیل که چرا نباید اهداف سال جدید برای خودتان مشخص کنید

اختصاصی چاره چی/ يك ماهی تا عید و سال جدید بیشتر نمانده و احتمالا شما مثل همیشه اهداف سال نو برای خودتان می چینید که یا فقط در ذهنتان مرور می کنید و یا روی کاغذ می آورید. اما در زیر دلایلی آورده ایم که پیشنهاد می کنند دیگر اهداف سال نو برای خودتان تعیین نکنید.

  • دلیل این که لیست اهداف سال نو درست می کنید این است که از زندگی  فعلی تان راضی نیستید. این قدر در تلاش برای بهبود خودتان نباشید. زندگی را آن چه که هست بپذیرید و لذت ببرید.
  • بعلاوه،  اگر به یکی از اهدافتان نرسید بسیار حس بدی خواهید داشت. اگر به خودتان بگویید که باید به باشگاه سه بار در هفته بروید و بعد ورزش نکنید، احتمالا تجربه ناامیدی زیادتری خواهید داشت چرا که احساس شکست خواهید کرد.
  • احتمال زیادی وجود دارد که نتوانید آن اهداف را حفظ کنید. اهداف سال نو زیادی اجباری هستند. سعی نکنید که ابعاد خاصی را بهبود دهید، فقط سال جدید را با ذهنی مثبت شروع کنید. اگر مثبت باشید، چیزهای خوب به سراغتان خواهند آمد.
  • اول فروردین تنها زمان ممکن برای شروع بهبودی نیست. شما می توانید این کار را در هر روزی از هر ماهی انجام دهید. همیشه سعی کنید که بهترین نسخه از خودتان که می توانید باشید.
  • این اهداف را برای چه کسی تنظیم کرده اید؟ مطمئن شوید که جواب همیشه خودتان است. اگر می خواهید چیزی را تغییر دهید، باید این کار را بکنید چرا که خودتان می خواهید نه به خاطر این که شخص دیگری از شما می خواهد.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsandtricks.co

(Visited 88 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *