یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
انسان های مسمومی که باید از آنها دوری کرد!

انسان های مسمومی که باید از آنها دوری کرد!

انسان های مسوم با منطق هیچ سازگاری ندارند. بعضی از آن ها از تاثیر منفی که روی اطرافیان خود می گذارند آگاه نیستند اما بعضی از آن ها از ایجاد هرج و مرج و تأثیر منفی روی ذهن و زندگی اطرافیان شان لذت می برند.

آدم های مسموم ارزش صرف وقت و انرژی ندارند و این در حالی است که ارتباط برقرار کردن با آن ها به وقت و انرژی زیادی نیاز دارد و منجر به درگیری، سردرگمی و از همه بدتر استرس می شوند.

بدون شک تا زمانی که تشخیص ندهیم انسان های اطراف مان مسموم هستند نمی توانیم از آن ها دوری کنیم. در ادامه با انواع انسان های مسمومی که باید از آن ها دوری کرد آشنا شوید.

سخن چین

آدم های سخن چین از حرف زدن درباره بدشانسی و بدبختی دیگران لذت می برند. ممکن است در ابتدا حرف زدن درباره نقص ها و خطاهای حرفه ای و شخصیتی دیگران سرگرم کننده باشد اما بعد از مدت کوتاهی خسته کننده می شود و در شما احساس ناخوشایند آسیب به دیگران را ایجاد می کند. به جای حرف زدن درباره بدبختی دیگران نکات و افراد مثبت زیادی در زندگی وجود دارد که می توان از آن چیزهای زیادی یاد گرفت.

دمدمی مزاج

بعضی افراد هیچ کنترلی روی احساسات خود ندارند. آن ها شما را هدف قرار داده و احساسات شان را روی شما خالی می کنند زیرا شما را باعث و بانی ناراحتی های خود می دانند. این گونه افراد را به سختی می توانید از زندگی خود دور کنید زیرا عدم کنترل آن ها بر احساسات شان باعث می شود نسبت به آن ها حس دلسوزی داشته باشید. در واقع این گونه افراد از شما به عنوان زباله دان احساسات شان استفاده می کنند و به هر قیمتی باید از آن ها دوری کنید.

قربانی

اینگونه افراد را به سختی می توان تشخیصشان داد زیرا در ابتدا برای همدردی با مشکلشان به آن ها نزدیک می شوید. اما با گذر زمان متوجه می شوید که زمان نیازداشتن های آن ها همیشگی است. قربانی ها وقتی به شرایط سخت می رسند تمام مسئولیت های شخصی خود را انکار می کنند. آن ها به موقعیت های سخت به چشم یک فرصت برای پیشرفت و یادگیری نگاه نمی کنند و ترجیح می دهند آن فرصت را از زندگی خود حذف کنند. جمله معروفی هست که می گوید: درد اجتناب ناپذیر است اما رنج کشیدن اختیاری است. این جمله در مورد این افراد صدق می کند که همیشه رنج کشیدن را انتخاب می کنند.

خود بین

این گونه افراد به علت فاصله ای که از آدم ها می گیرند باعث ناراحتی و افسردگی شما می شوند. به راحتی می توانید تشخیص دهید که آیا چنین فردی در اطرافیان شما وجود دارد یا خیر زیرا با وجود آن ها بیش از حد احساس تنهایی خواهید کرد. آن ها فقط خودشان را می بینند و تمایلی به ارتباط برقرار کردن با دیگران ندارند. شما در واقع ابزاری برای ساختن عزت نفس آن ها هستید.

حسود

از نظر آدم های حسود همیشه مرغ همسایه غاز است. برای اینگونه افراد حتی اگر بهترین اتفاق های دنیا هم بیفتد باز هم راضی نمی شوند زیرا زندگی خود را با کل دنیا مقایسه می کنند در حالی که باید از درون خوشحالی را پیدا کنند. اما دائم وقتشان را به مقایسه و حسادت کردن به زندگی دیگران می گذرانند. این افراد بسیار خطرناک هستند زیرا به شما می آموزند که نسبت به موفقیت ها و پیشرفت های خودتان بی اهمیت باشید.

سوءاستفاده گر

این گونه افراد به ظاهر دوستی وقت و انرژی زیادی از شما می گیرند. آن ها مثل یک دوست با شما رفتار می کنند می دانند چه چیزهایی دوست دارید و چه چیزهایی باعث خوشحالی تان می شود اما از این اطلاعات به نفع خودشان استفاده می کنند. این اشخاص همیشه از شما یک خواسته دارند و اگر به رابطه خود با او فکر می کنید متوجه می شوید همیشه شما دهنده بودید بدون این که چیزی دریافت کرده باشید. آن ها هر کاری برای مغلوب کردن شما انجام می دهند تا بتوانند از شما منفعت ببرند.

قضاوتگر

آدم های قضاوتگر به شما می گویند که چه چیزهایی خوب است و چه چیزهایی بد و باعث می شوند نسبت به چیزهایی که برایتان ارزشمند است احساس بدی پیدا کنید. این گونه افراد به جای این که از آدم های متفاوت چیزی یاد بگیرند راجع به آن ها قضاوت های منفی می کنند. بهتر است هر چه زودتر آن ها را از زندگی خود حذف کرده و خودتان باشید.

هر چقدر این افراد غیرمنطقی تر و بی اصل و اساس تر باشند راحت تر می توانید آن ها را از زندگی خود حذف کنید. هیچوقت خودتان را درگیر بازی آن ها نکنید تنها کاری که باید انجام دهید این است که از آن ها فاصله بگیرید و برای خودتان حد و مرز تعیین کنید تا کسی نتواند به راحتی از مرزهای شما عبور کند.

منبع: بدونیم

(Visited 18 times, 1 visits today)