دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
۵ غذای فوق‌العاده برای مبارزه با درد

۵ غذای فوق‌العاده برای مبارزه با درد

اختصاصی چاره چی/ در عضلات، معده ناآرام، گلودرد و سردرد امروزه بسیار شایع است. یک شخص ممکن است با این مشکلات هر چند روز یک بار سر و کله بزند. قرص خوردن برای مبارزه با این دردها شاید راحت ترین گزینه باشد اما مطمئنا درست ترین نیست. مصرف بیش از حد مسکن ها بسیار ضرر داشته و مشکلات سلامتی جدی را در پی دارد. در زیر غذاهایی را آورده ایم که به تسکین طبیعی درد شما کمک می کنند.

زردچوبه

زردچوبه برای مصارف پزشکی بسیاری از دیرباز استفاده می شده است. زردچوبه بهترین منبع طبیعی کورکومین است و دارای مواد ضد التهابی است که به کاهش درد کمک می کنند. بهترین روش مصرف زردچوبه برای درمان درد، ترکیب آن با یک لیوان شیر است.

زنجبیل

زنجبیل یک داروی درمانی سنتی دیگر است که مواد ضد التهابی و ضد حالت تهوع دارد و داروی درد شکم است. هم چنین برای درمان سرماخوردگی هم مناسب است. می توانید از چای زنجبیل برای تسکین درد استفاده کنید.

قهوه

مقدار کم کافئین می تواند روش خوبی برای کنترل درد باشد و قهوه بهترین منبع کافئین است.

نعنا

نعنا داروی فوق العاده ای برای مشکلات معده است. از گرفتگی های عضلانی دردآورد گرفته تا گاز و باد معده. برگ های نعنا خاصیت تسکین دهنده برای معده دارند و با انواع مشکلات مربوط به معده مبارزه می کنند. شما می توانید برگ های تازه نعنا را مصرف کنید یا چای نعنا درست کنید تا دردتان کاهش یابد.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: onlymyhealth.com

(Visited 15 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *