دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
چند تکنیک برای غلبه بر اظطراب که باید بدانید

چند تکنیک برای غلبه بر اظطراب که باید بدانید

اختصاصی چاره چی/ اظطراب اکنون تبدیل به یک مشکل ذهنی شایع شده است که روی سلامت کلی شما تاثیر می گذارد. در زیر چند تکنیک ذهنی برای غلبه بر اظطراب آورده ایم.

اهداف خود را مشخص کنید

قبل از این که برای انجام کاری که باید انجام دهید عجله به خرج دهید، بنشینید و در رابطه با هدف آن کار فکر کنید. شما باید درباره دلیل انجام این کار فکر کنید. زمانی که هدف مشخصی داشته باشید به وضوح می توانید مشخص کنید که چه قدم های برای رسیدن به آن ها باید بردارید و هرچه این قدم ها واضح تر باشند نگرانی و اظطراب کم تری هم خواهید داشت.

مدیتیشن انجام دهید

مدیتیشن یکی از بهترین راه های عملی برای مقابله با اظطراب است. مدیتیشن را در عرض چند روز از کارشناسان آن می توانید یاد بگیرید و خودتان به صورت مرتب انجام دهید.

 کاری که بیشتر از هر چیز دوست دارید را بیشتر انجام دهید

غیر از برنامه شلوغ خودتان، باید زمانی بگذارید برای کارهایی که واقعا دوست دارید. هرکاری می تواند باشد. رقصیدن، نقاشی کردن، خطاطی، فیلم دیدن یا حتی تنها بودن.

کارها را همزمان انجام ندهید

انجام همزمان کارها راه عالی برای بهره وری از زمان است اما این کار باعث استرس و اظطراب زیاد می شود و باعث می شود که در مورد چیزهای مختلف در یک زمان نگرانی داشته باشید. موقع کار هم نباید از گوشی همراه استفاده کنید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: onlymyhealth.com

(Visited 13 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *