یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
ویتامین‌های مهم برای آقايان

ویتامین‌های مهم برای آقايان

اختصاصی چاره چی/ ویتامین از مواد مهمی است که نقش به سزایی در رشد و فعالیت های بدن دارد. اما متاسفانه مردان زیاد به مصرف مواد غذایی مهم اهمیتی نشان نمی دهند. اما این افراد باید به مصرف غذایی  روزانه شان ویتامین اضافه کنند تا سلامت کلی شان بهبود یابد. در زیر به ویتامین هایی که مردان نیاز دارند اشاره کرده ایم.

ویتامین C

این ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی مورد نیاز است و به ترمیم بافت ها، استخوان، دندان و غضروف ها کمک می کند. آب مرکبات منبع غنی این ویتامین است اما می توانید ویتامین C را در فلفل دلمه ای، بروکلی، اسفناج، توت، گوجه فرنگی، سیب زمینی، کاهو و کیوی پیدا کنید.

ویتامین A

ویتامین A برای پوست، بینی و آستر دهان خوب است و آن ها را در بهترین وضعیت نگه می دارد. هم چنین برای حفظ قدرت بینایی هم مهم است. این ویتامین را می توانید در هویج، کبد، کره، پنیر و اسفناج پیدا کنید.

ویتامین D

این ویتامین برای تقویت عضلات، استخوان ها و دندان مهم است. این ویتامین در شیر، روغن ماهی، کره و زرده تخم مرغ یافت می شود.

ویتامین K

این ویتامین برای انعقاد خون مهم است. اگر کمبود این ویتامین داشته باشید، شاید به راحتی پوستتان شروع به خون ریزی کند. شما باید سبزیجات و سویا بخورید.

ویتامین B2

این ویتامین مسئول تبدیل غذا به انرژی در بدن است و پوست سالم و قدرت بینایی و سیستم عصبی خوب را تضمین می کند. این ویتامین را در محصولات لبنی، سبزیجات و ماهی پیدا می کنید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: onlymyhealth.com

(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *