سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
۳ راه برای کاهش مخارج شب عید!

۳ راه برای کاهش مخارج شب عید!

اختصاصی چاره چی/ اواخر اسفند خانه های اکثر ما به جنب و جوش می افتد. دلیل آن هم شب عید است. شب عید قصد داریم که خوشمزه ترین غذاها را داشته باشیم تا در کنار خانواده سال را به خوشی به اتمام برسانیم. اما بعضی اوقات بعضی از ولخرجی ها دلیلی ندارند. در زیر ۳ راه برای کنترل مخارج نزدیک به عید را آورده ایم.

خرید

سوپرمارکت و فروشگاه ها پر از خوردنی های جالب نزدیک به عید هستند. خرید و جمع آوری این خوراکی ها هم جذاب است اما معمولا گران قیمت هم هستند. سعی کنید خلاقیت به خرج دهید و همان مرغ ساده ای که همیشه می خرید را بخرید و آن را با گیاهان و روش های جدیدی که در اینترنت یا کتاب های آشپزی پیدا می کنید زیباتر و خوشمزه تر کنید تا عیدی متفاوت تر هم داشته باشید.

هدیه ها

یکی دیگر از زیبایی های عید دادن هدیه به یکدیگر است. روزهای نزدیک به عید هم جنب و جوش خرید کردن با قیمت های پایین زیاد است. متاسفانه این قضیه چندان هم صحت ندارد. بسیاری از کارخانه ها، قیمت هایشان را قبل از تعطیلات بالا می برند و بعد قیمت محصول خود را تخفیف می زنند تا به این صورت فکر کنید که آن محصول را به قیمت ارزانی خریده اید. بنابراین اگر می دانید برای یک شخص چه می خواهید بخرید چرا آن را زودتر خرید نکنید؟

غذای خود را بیاورید

آیا عید را در خانه خود جشن می گیرید و دوستان و آشنایان را هم دعوت کرده اید؟ پس از آن ها بخواهید که غذاهای خودشان را بیاورند. به این صورت تنوع غذایی با کمی شانس بالا می رود و یک شب عید به یادماندنی رقم می خورد که مخارجش هم برایتان از همیشه کم تر بوده است.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsandtricks.co

(Visited 181 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *