سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
چرا بهتر است بجاي رنگ از کاغذدیواری در دكوراسيون خانه تان استفاده كنيد؟

چرا بهتر است بجاي رنگ از کاغذدیواری در دكوراسيون خانه تان استفاده كنيد؟

یک طراح کاغذ دیواری معتقد است کاغذ دیواری بر همه تأثیر می گذارد، اگر بـه درستی انتخاب شود و اقدامات مناسب برای نصب آن صورت گیرد، می توانید بـه آسانی و برای مدت طولانی با آن ارتباط مناسبی برقرار کنید و احساس خوبی از آن بگیرید حتی روزی کـه می خواهید آنرا جدا کنید.

مهم نیست چـه شغلی دارید، سلیقه یا سبک خانه شـما چیست، زیرا حتما یک کاغذ دیواری مناسب برای آن وجوددارد، چیزی کـه خانه شـما را آن  طور کـه دوست دارید نما ببخشد.

کاغذ دیواری، سبک زندگی و احساسات شما را به تصویر می کشد

کاغذ دیواری بیانگر حالت روحی شماست، ولی برای تعداد زیادی از افراد ناخوشایند اسـت. تعداد زیادی از مـا عادت نداریم آنرا در طراحی خانه مان بگنجانیم و این کاملاً طبیعی اسـت ، زیرا همه ی مـا میخواهیم در خانه هایمان آسان باشیم و احساس آسودگی کنیم.

یکی از دلایلی کـه آنها بعنوان روش مؤثری در طراحی هاي خاص و منحصر بـه فرد درنظر گرفته می شوند، وجود گزینه هاي مختلف و متنوع برای انتخاب اسـت. این کـه آیا شـما بـه دنبال نوع رنگی یا خنثی، الگو هاي طرح دار یا انتزاعی، هندسی یا ساده هستید، میلیون ها راه برای اضافه کردن تاثیرات شخصی پیش پای شـما می گذارد، تا هر فضای را بتوانید تحت تاثیر قرار دهید.

هنگامیکه بـه دنبال کم کردن گزینه هاي ممکن در انتخاب کاغذ دیواری هستید، کار رابا برخی تحقیقات شروع کنید تا ببینید چـه نوعی را دوست دارید. چـه رنگ، الگو و طرح هایي شـما را مجذوب می کند. اگر بـه دنبال الهامات ذهنی خود باشید، احتمالاً چیزی راکه دوست دارید پیدا خواهید کرد. انجام اینکار بشما امکان می دهد تمام گزینه هاي زیبای موجود را ببینید .

لازم نیست بشما حس سردرگمی بدهد

اگر طرح هاي رنگی و پر زرق و برق شـما را جذب نمیکند، بـه دنبال گزینه هایي باشید تا نگاه و احساسی راکه بـه دنبال آن هستید بشما بدهد. شاید یک طرح کوچک یا الگوی انتزاعی بتواند حس طبیعی بودن را در فضای مورد نظر شـما تلقین کند یا یک طرح بی روح تر شـما را بیشتر بـه احساستان نزدیک کند. اضافه کردن کاغذ دیواری هر چند ساده و ظریف میتواند برای ایجاد ظاهر زیبا و خاص راه نه چندان آسانی میتواند باشد.

انواع بافت دار آن می توانند گرما، عمق، اسانی و نمایی سنتی و تجملاتی رابه هر اتاقی ببخشد. اینروزها، تعداد بسیار زیادی از طرح هاي هندسی بسیار جذاب وجود دارند کـه می توانند حس طراوت و انرژی عصر معاصر را انتقال دهند. در فضای مناسب، طرح هاي هندسی می توانند باعث احساس نور و گرما و انرژی شوند، حتی اگر بـه صورت خیلی ظریف بکار گرفته شوند.

انتخاب رنگ یکدست و براق میتواند حس سر سختی بـه اتاق شـما ببخشد. با استفاده از رنگی یک دست و براق می توانید بـه فضا عمق ببخشید، زیرا نور منعکس شده از کاغذ دیواری فضا را روشن تر جلوه می دهد. رنگ هاي یکدست، ساده و تیره میتوانند فضا را دراماتیک و خیره کننده کنند و اتاق هایي با سقف بلند و نور طبیعی زیاد بهترین گزینه برای اینکار خواهند بود.

کاغذ دیواری مانند وسائل تزیینی دیگر می تواند برجسته باشد

در گذشته کاغذ دیواری بعنوان پس زمینه در هر اتاقی مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه نقش هایي بـه زیبایی طراحی شده اند تا بتوانند ظرافت مورد نظر را انتقال دهند. یک دیوار طرح دار و برجسته میتواند یکی از ساده ترین و تاثیر گذار ترین راه ها برای بیان حال و هوایی خاص باشد. طرح برجسته میتواند مانند یک تابلو نقاشی، پرستیژ و جذابیت رابه نمایش بگذارد.

نقش برجسته بشما این امکان را می دهد کـه بزرگ و پر رنگ باشید و دیوار شـما منعکس کننده جنب و جوش و سرزندگی باشد. چـه دیوار را کامل پوشش دهید یا قسمت کوچکی ازآن استفاده کنید، میتواند یک طراحی منحصر بـه فرد و متمایز در طراحی خانه شـما ایجاد کند و مانند یک نقطه کانونی زیبا در فضا عمل کند.

کاغذ دیواری های نامتعارف نتیجه خوبی می دهند

کاغذ دیواری میتواند یک راه حل عالی برای تبدیل یک اتاق، بـه فضایی خیره کننده باشد. مثلا آشپزخانه اي کـه در تصویر بالا می بینید با کاغذ دیواری متمایز خود ترکیبی بسیار زیبا پیدا کرده اسـت.

این مدلهای متمایز، گاهی بیشترین تاثیر را ایجاد می کنند. فقط این نکته را درنظر داشته باشید کـه برای طراحی دکوراسیون، حتما از طرح هاي کامل طراحی شده استفاده نمایید و یا از یک متخصص طراحی داخلی بخواهید تجربه خودرا در اختیار شـما بگذارد؛ زیرا اینکار می تواند بدون طراحی مناسب نتیجه برعکس نیز بدهد.

کاغذ دیواری ها دائمی نیستند

همه ی مـا داستان هاي وحشتناک خریداران خانه کـه روزها و هفته ها، هزینه زیادی را صرف برداشتن کاغذ دیواری کرده اند، شنیده ایم. طبق تجربه مـن یکی از دلایلی کـه باعث می شود تعداد زیادی از افراد خانه هایشان را از این زیبایی محروم کنند همین اسـت و این موضوع باید تغییر کند. محصولات امروزی با آنهایی کـه دیوار خانه والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ هایمان را پوشانده بودند، تفاوت بسیار دارند.

پوشش هاي امروزی چسب هایي دارند کـه کمک می کنند آنها را نصب و جدا کنیم. این بدین معنی اسـت کـه شـما یا صاحبان آینده خانه، نباید نگران جدا کردن این پوشش ها باشید. استخدام یک نصاب، برای خاطرجمعی از این کـه شـما و مدل انتخاب شده تان زمان زیادی باهم بمانید، راه درستی اسـت. یک نصاب حرفه اي خاطرجمعی حاصل می کند کـه دیوارها بـه درستی آماده و پر شده اند و سپس کاغذ دیواری را نصب می کند.

کاغذ دیواری ها به مراقبت و نگهداری کمی نیاز دارند

کاغذ دیواری هاي امروزی بسیار با دوام هستند و بـه نگه داری بسیار کمی نیازمندند. قسمت خارجی تعداد زیادی از آنها وینیل «vinyl» یعنی همان چسب چوب اسـت.

از این رو بر خلاف نسل پیشین، بسیار با دوام و قابل شستشو هستند و این بدین معنی اسـت کـه احتمال خراش، لکه و یا پاره شدن انها بسیار کم اسـت. این طرح شاداب، ظاهری تازه بـه این آشپزخانه بخشیده اسـت و حال و هوای یک باغ را دراین فضا تداعی می کند.

منبع: پارس ناز

(Visited 10 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *