جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
۵ پوشیدنی که ممکن است سلامت شما را به خطر بیندازند!

۵ پوشیدنی که ممکن است سلامت شما را به خطر بیندازند!

اختصاصی چاره چی/ زمانی که بحث مُد و استایل می شود، اکثرا دوست دارند که به روز بپوشند و عکس های پوشدنی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. اما شما باید بسیار مواظب باشید که چه چیزی می پوشید. در زیر ۵ پوشیدنی که ممکن است سلامتتان را به خطر بیندازند را آورده ایم.

۱/شلوار جین تنگ

جین های تنگ یک فشار به پاهای شما وارد می کند و در نتیجه اعصاب را تحت فشار می گذارد و گردش خون پاها را کاهش می دهد. فشاری که ایجاد شده در نهایت ممکن است موجب بی حسی و درد در ران ها شود.

۲/کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند می تواند مشکلاتی از جمله درد مفصل، کشیدگی مچ پا و حتی آسیب عصبی شود. پاشنه بلند روی ستون فقرات، کمر و زانوها فشار وارد می کند و خطر استئوآرتریت را بالا می برد.

۳/کیف های سنگین

خانم ها سعی می کنند که تقریبا همه چیز را با کیف خود حمل کنند. اما این افزایش وزن روی شانه ها است. با این کار کشیدگی کمر، شانه ها و آرنج ممکن است اتفاق بیفتد.

۴/لباس های فرم دهنده

این نوع لباس ها که معمولا زیر لباس یا پیراهن اصلی پوشیده می شوند برای پنهان کردن قسمت های زشت بدن مثل چربی های بیرون زده است. لباس های فرم دهنده بسیار تنگ هستند و می تواند موجب درد عضله شود. هم چنین روی ارگان های داخلی هم فشار وارد می کند و کمبود تنفس و گردش خون ضعیف را سبب می شود.

۵/جواهرات سنگین

جواهرات سنگین می تواند روی سلامتی تان تاثیر بگذارد. گردن بندهای سنگین دور گردن می تواند موجب کشیدگی گردن شود. گوشواره های سنگین روی لاله گوشتان تاثیر می گذارند و می تواند موجب آسیب آن ها شود.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: onlymyhealth.com

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *