دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
۵ توصیه برای حل مشکل عصبانیت فرزند شما

۵ توصیه برای حل مشکل عصبانیت فرزند شما

اختصاصی چاره چی/ پدر یا مادر بودن مسئولیت زیادی دارد. باید با هر موقعیتی با منطق و بلوغ فتار کنید تا به فرزند خود آسیبی نرسانید. بچه ها بسیار راحت عصبانی می شوند که دلیل آن می تواند حتی خواستن یک اسباب بازی یا شکلات باشد.این عصبانیت و پرخاشگری برایشان اصلا خوب نیست. این که آن ها را بیشتر عصبانی کنید راه حل نیست. در زیر توصیه هایی برای مقابله با خشم و عصبانیت فرزندتان آورده ایم.

احساسات کودک خود را درک کنید

سعی کنید احساسات آن ها را بفهمید. موقعیت هایی که ممکن است منجر به عصبانیت بچه شود را بشناسید. به این صورت می توانید دلیل مشکل را یافته و کمک می کند تا راه حل مناسب را پیدا کنید.

آرام باشید

زمانی که کودک عصبانی  است تا جایی که می شود آرامش خود را حفظ کنید. بچه شما هم اکنون در حال گذراندن احساسات بسیار است. نباید موقعیت را بدتر از این کنید. به خواسته های آن ها گوش دهید و بفهمید که چه چیزی می خواهند بگویند. موقعیت را ارزیابی کنید و یک رابطه احساسی با کودک بسازید.

یک الگوی خوب باشید

روشی که مشکلات را حل می کنید یک تاثیر بلند مدت روی کودک می گذارد. بچه های شما از شما یاد می گیرند. آن ها متوجه روش حل موقعیت های شما می شوند. اگر خیلی راحت عصبانی شوید، بچه شما هم به طبع سریع روی به پرخاشگری می آورد.

تکنیک های حل مسائل یاد دهید

باید به کودک مهارت های حل مسائل را یاد دهید. به آن ها یاد دهید که چطور پاسخ و راه حل را پیدا کنند به جای این که با موقعیت با عصبانیت برخورد کنند. به آن ها مثال های موقعیت های مختلف و راه حل های ممکن را بدهید تا چگونه ساختن راه حل برای مسائل مختلف را یاد بگیرند.

به روش درست به آن ها جایزه دهید

دادن پول یا شکلات راه درست برای جایزه دادن به کودک نیست. هر زمان که خواستید به بچه جایزه بدهید، راهی را پیدا کنید که مشارکت شما با کودک را در پی داشته باشد. به این صورت یک رابطه با کودک خود می سازید و به اشتراک گذاشتن احساساتشان با شما برایشان راحت تر می شود. اگر کودک راحت بتواند احساساتش را با شما بازگو کند، کم تر دچار لحظات عصبانیت می شود.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: onlymyhealth.com

(Visited 20 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *