دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹
۵ راه برای کنترل مصرف قند کودک شما

۵ راه برای کنترل مصرف قند کودک شما

اختصاصی چاره چی/ کنترل کردن مصرف قند و شیرینی کودک کار سختی است چرا که همه جا هست. تقریبا هرچیزی که کودک دوست دارد بخورد شامل قند است. نه فقط شکلات و آبنبات، بلکه قند در آبیوه ها، غلات صبحانه، ماست های طعم دار و بسیاری دیگر وجود دارد. دور نگه داشتن کودک از این غذاهای خوشمزه سخت است اما در زیر راه هایی برای این مورد آورده ایم.

خلاق باشید

ظاهر غذا می تواند تفاوت آفرین باشد. اضافه کردن رویه ی شکلاتی روی غذا تنها راه جذاب نشان دادن آن نیست. اگر همیشه سبزیجات درست کنید خب مطمئنا خواستنی نخواهد بود. شکل های دیگر مثل ستاره یا لبخند را امتحان کنید. سعی کنید دستورهای آشپزی مختلف را ترکیب کنید تا بچه را برای خوردن غذا هیجان زده کنید.

از نوشیدنی های شکری خودداری کنید

نوشیدنی های گازدار پر از قند هستند و ناسالم هم می باشند. نوشابه ی کربنی، نوشیدنی های انرژی زا و آب طعم دار همگی پر از قند هستند. شما باید کودک تان را از مصرف این نوع نوشیدنی ها منع کنید. به کودک آبمیوه طبیعی بدهید اما شکر اضافه نکنید. هم چنین کودک را تشویق کنید تا بیشتر شیر و آب بنوشد.

دسر اجباری درست نکنید

والدین مسئول عادت های غذایی بچه هایشان هستند. بنابراین باید مصرف قند کودک را کنترل کنید. دسرهای شیرین بعد از شام درست نکنید تا مقدار مصرف قند کودک به صورت قابل ملاحظه ای پایین بیاید.

با دقت به آن ها جایزه دهید

بعضی والدین برای جایزه دادن به کودک از شیرینی و آبنبات استفاده می کنند که درست نیست. این کار بعد از مدتی تبدیل به یک عادت می شود. به بچه هایتان با دقت جایزه دهید و چیزهایی بدهید که برایشان کاربردی است. از کیک و بیسکوییت برای انگیزه دادن به آن ها برای درس خواندن استفاده نکنید. این کار فقط مصرف اجباری قند را بالا می برد.

مصرف پروتئین را بالا ببرید

پروتئین سطح کلسیم بدن را متعادل می کند و به رشد عضلات بدون چربی کمک می کند. یک سطح متعادل پروتئین در بدن باعث کاهش اشتها برای قند و کربوهیدرات های ساده می شود. غذاهایی چون تخم مرغ، بادام، جو، شیر و غیره پر از پروتئین هستند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: onlymyhealth.com

(Visited 21 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *