یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
چگونه بفهمیم وقت استعفا دادن است؟

چگونه بفهمیم وقت استعفا دادن است؟

ماندن در شغلی که هیچ لذت و علاقه ای برای شما ندارد ممکن است غیر منطقی به نظر برسد اما ماندن در شغلی که شما را آزار دهد به هیچ وجه منطقی و عاقلانه نیست.

اگر تا بحال در گوگل جستجو کرده اید که «چگونه بفهمیم وقت استعفا دادن است؟»، احتمالاً وقتش است که به این موضوع جدی فکر کنید.

همه ما روزهای بدی در سر کارمان داشته ایم. یا حتی یک هفته بعد یا بیشتر. ولی اگر آخرین روز خوبی که در محل کارتان داشته اید را به یاد نمی آورید، احتمالاً وقتش است که به بیرون آمدن از آن کار فکر کنید.

البته مطمئناً به نشانه های بیشتری از این نیاز دارید تا برای این تصمیم مطمئن شوید به همین خاطر ما این لیست را برایتان گردآوری کرده ایم.

اگر چند مورد از این نشانه ها را طی چند ماه اخیر مشاهده کرده اید، باید به طور جدی به تغییر محل کارتان فکر کنید.

 1. همیشه کسل و بی حوصله هستید

اگر وضعیت کاری تان دیگر هیچ چالشی برای شما ندارد و در این زمینه با رئیستان صحبت کرده اید و هیچ تغییری صورت نگرفته است، می تواند نشانه این باشد که باید از کارتان استعفا دهید.

بااینکه بی حوصلگی در محل کار گاهی احساسی عادی و طبیعی است ولی محققان بر این باورند که طولانی شدن این احساس یک علامت هشدار است که نشان می دهد کارتان چیزی نیست که از آن لذت ببرید.

اگر بیشتر ساعات کاری تان را صرف گشت زدن های اینترنتی یا بازی  با موبایلتان می کنید یا مدام چشمتان به ساعت است که کی ساعت کارتان تمام می شود، دیگر وقت بیرون آمدن از آن کار است.

 1. از مهارت هایتان استفاده نمی شود

خیلی وقت ها نیاز است که به رئیستان ثابت کنید که چه توانایی هایی دارید و از پس مسئولیت های بیشتر هم برمی آیید. ولی اگر مدتی این کار را انجام دادید و وضعیت کاری تان تغییری نکرد و همچنان نتوانستید از استعدادها و مهارت هایتان استفاده بهینه کنید، به انتخاب های کاری دیگر خود فکر کنید.

 1. اهداف کارفرمایتان با اهداف شما همخوانی ندارد

این روزها بیشتر افراد برایشان مهم است که وقتشان را در شرکتی درست و مناسب سرمایه گذاری کنند. به همین دلیل بهتر است از خودتان سوال کنید که آیا اهداف شرکتی که در آن کار می کنید با اهداف و ارزش های زندگی شما همخوانی دارد یا خیر.

آیا این کار مستلزم این است که بیشتر از چیزی که می خواهید به مسافرت بروید؟ آیا تحرک موردنیاز شما را در اختیارتان قرار می دهد؟

 1. رئیستان غیرقابل تحمل است

بیشتر افراد رئیسشان را ترک می کنند نه کارشان را. رفتار و گرایشات رئیس شما تاثیر شگرفی بر زمانی که در محل کار می گذرانید دارد. حتی بر جنبه های دیگر زندگی شما هم اثر می گذارد. اگر اخلاق و رفتار او زندگی را برای شما غیرقابل تحمل کرده است، بهتر است از کارتان بیرون بیایید.

 1. احساس می کنید هیچوقت نمی توانید برنده باشید

کارتان باید در شما حس چالش ایجاد کند، طوریکه انگار می خواهید در چیزی برنده یا موفق شوید. نه اینکه مجبور باشید در جنگی که از قبل بازنده اعلام شده اید شرکت کنید و هیچ چیزی به دست نیاورید.

 1. رشد نمی کنید

راکد شدن در یک کار خیلی ساده اتفاق می افتد و اگر کارتان را دوست داشته باشید، این روند احساس راحتی در شما ایجاد خواهد کرد، ولی خیلی مهم است که به خاطر داشته باشید هر کاری باید مهارت های شما را ارتقا دهد و به ارزش های شما بعنوان یک کارمند اضافه کند.

اگر هیچ چیز جدیدی در کارتان یاد نمی گیرید و یک کار مشخص را هر روز و هر روز تکرار می کنید، بهتر است جای دیگری به دنبال کار باشید.

 1. باید همیشه مراقب حرف هایتان باشید

وقتی مجبورید به هر کلمه ای که می خواهد از دهانتان بیرون بیاید فکر کنید و آن را تحلیل کنید و نگران برداشت رئیس و دیگران از آن باشید، شرایط کار برایتان بسیار دشوار خواهد شد. اگر نمی توانید در محل کار «خودتان» باشید، کارتان را تغییر دهید.

 1. شرکتتان روی شما سرمایه گذاری نکرده است

درگیر کردن کارمندان یکی از عبارات پرطرفدار مدیران است و این پرطرفدار بودن دلیل دارد: درگیر شدن کارمندان در شرکت واقعاً مهم است.

وقتی کارمندان در کار درگیر می شوند، خلاقیت و اشتیاق بیشتر خواهند داشت و ارتباط احساسی بیشتری با کار و هدفی که باید برای آن تلاش کنند برقرار می کنند. درحالیکه کارمندانی که در کار درگیر نشوند، نسبت به شرکت و اهداف آن بی اعتنا خواهند بود و ممکن است باعث شکست پروژه های کاری شوند.

 1. همیشه نگران مسائل مالی هستید

درست است که بیشتر ما همیشه نگران پول هستیم ولی اگر این نگرانی مدام در ذهن شماست و دلیل آن ولخرجی خودتان نیست، احتمالاً زمانش رسیده است که کارتان خداحافظی کنید. اگر مدت کافی در این کار بوده اید، از مدیریت بخواهید تا در این مورد با آنها صحبت کنید.

دقت کنید دلایلی که برای آنها درمورد استحقاقتان به حقوق بیشتر توضیح می دهید باید کاملاً عملی و منطقی باشند و از آنها بخواهید وضعیت شما را ارزیابی کنند. اگر شرکت با افزایش حقوق شما موافق نبود، احتمالاً زمانش رسیده است که شرکتی با میزان حقوق مکفی برای خودتان پیدا کنید.

 1. به نظرتان می رسد که در شرف اخراج شدن هستید

اینکه در شرف اخراج باشید نشانه های مختلفی دارد، از کاهش نیروی انسانی شرکت تا مصاحبه و قراردادهای جدید با افراد جدید. نیازی نیست شما هم با این کشتی غرق شوید، جلیقه نجاتتان را بپوشید و در آب شیرجه بزنید.

 1. نمی توانید خودتان را تا سال آینده در آن محل تجسم کنید

متخصصین اعتقاد دارند که برای پیدا کردن یک کار جدید و بهتر از کار قبلی به طور متوسط به یک سال زمان نیاز است. به همین دلیل آنها توصیه می کنند که یک سال قبل از بیرون آمدن از کار قبلی خودتان را در شرکتی که دوست دارید باشید و کاری که دوست دارید انجام دهید تجسم کنید.

 1. مسائل اعتمادی جدی دارید

اگر چون فکر می کنید رئیس یا شرکتتان درگیر فعالیت های غیرقانونی هستند، به آنها اعتماد ندارید، وقتش است به رفتن فکر کنید.

هیچوقت نباید در محیط کاری قرار بگیرید که شما را مجبور به شرکت در فعالیت های غیرقانونی کنند که می تواند بر سابقه کاری شما تاثیر منفی داشته باشد. و اگر اعتمادتان را به رئیستان از دست بدهید، به هر دلیلی چه بخاطر دروغگویی یا وعده های الکی او، کار کردن در آن محیط برایتان بسیار سخت خواهد شد.

منبع: آلامتو

(Visited 18 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *