دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
جذاب‌ترین خودروهای برقی که تا سال ۲۰۲۰ وارد بازار می‌شوند

جذاب‌ترین خودروهای برقی که تا سال ۲۰۲۰ وارد بازار می‌شوند

در بازه ی زمانی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ فهرستی گسترده از خودروهای برقی وارد بازار خواهند شد که از آن جمله می توان به مدل هایی از آئودی، مرسدس بنز، جگوار، تسلا، استون مارتین، هیوندای، کیا و نیسان اشاره کرد.

بازار خودروی الکتریکی در حال نزدیک شدن به زمان طلایی خود است؛ زیرا مدل های جدیدی در راه هستند که در آینده ی نه چندان دور به بازار عرضه می شوند. انتظار می رود این خودروهای برقی که توسط هم خودروسازان کهنه کار و هم استارتاپ های جدید به بازار عرضه خواهند شد، بتوانند شعاع حرکتی را به سطحی بالاتر ارتقا دهند. درحالی که هم اکنون بهترین شعاع حرکتی خودروی برقی به ۶۴۳ کیلومتر می رسد، امیدواری وجود دارد که طی سال های آینده این میزان با پیشرفت بیشتر باتری افزایش یابد. محصولات اسپرت موج آینده ی خودروهای الکتریکی می توانند در سرعت، عملکرد و ظاهر طراحی با بهترین خودروهای احتراق داخلی موجود رقابت کنند.

در ادامه نگاه سریعی به مهم ترین خودروهای برقی خواهیم داشت که انتظار می رود طی سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ وارد بازار خودرو و نمایندگی های مجاز شرکت ها شوند.

آئودی ای-ترون 

اولین مدل کاملاً الکتریکی آئودی در ایالات متحده، شاسی بلند لوکس پنج سرنشین مجهز به قابلیت تمام چرخ محرک است که این کراس اور ابعادی برابر با آئودی Q7 خواهد داشت. انتظار می رود که شعاع حرکتی آئودی E-TRON حدود ۴۰۰ کیلومتر باشد، درحالی که از باتری ۹۵ کیلووات ساعت بهره می برد. نسخه ی کوپه مانند اسپرت بک آئودی ای-ترون در سال ۲۰۱۹ وارد بازار می شود، ولی گفته شده است که مدل GT چهاردر پس از آن ساخته خواهد شد.

هیوندای کنا الکتریکی 

نسخه ی کاملاً الکتریکی کراس اور هیوندای کنا ۲۰۱۹ با قدرت ۲۰۱ اسب بخار برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ رونمایی می شود و شعاع حرکتی عملیاتی آن به حدود ۴۱۵ کیلومتر با یک بار شارژ می رسد.

جگوار I-PACE 

iPace اولین خودروی الکتریکی جگوار است و در کلاس شاسی بلند سایز متوسط ​قرار می گیرد. جگوار I-PACE از باتری لیتیوم یون ۹۰ کیلووات ساعت با شعاع حرکتی حدود ۳۷۵ کیلومتر بهره می برد. موتور الکتریکی دوقلوی آن قدرتی معادل ۳۹۵ اسب بخار تولید می کند تا iPace در زمان ۴.۵ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت برسد.

کیا نیرو برقی 

نسخه ی کاملاً برقی کیا نیرو در اوایل سال ۲۰۱۹ به عنوان مدل ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد. فروش این کراس اور برقی در ابتدا به کالیفرنیا و ۱۱ ایالت دیگر محدود خواهد شد. کیا نیرو برقی ۲۰۱۹ از باتری لیتیوم یون ۶۴ کیلووات ساعت و موتور الکتریکی با قدرت ۲۰۱ اسب بخار بهره می برد و می تواند با یک بار شارژ، مسیری حدود ۳۸۵ کیلومتر را طی کند.

نیسان لیف 

نیسان می گوید که نسخه ی جدیدی از خودروی برقی Leaf را با بسته ی باتری بزرگ تر و شعاع حرکتی بیشتر معرفی می کند. هنوز جزییات بیشتری از مدل جدید نیسان لیف مشخص نشده است، اما نسخه ی استاندارد موجود می تواند به شعاع حرکتی بین ۲۴۰ تا ۳۲۰ کیلومتر دست یابد.

نسخه پایه ی تسلا مدل ۳ 

با وجود تاخیرهای طولانی مدت، نسخه پایه و ۳۵ هزار دلاری تسلا مدل ۳ که بسیاری از علاقه مندان انتظار ورود آن را می کشیدند، درنهایت طی سال ۲۰۱۹ میلادی به فروش می رسد.

استون مارتین رپید E

انتظار می رود که سازنده خودروهای اسپرت بریتانیا در سال ۲۰۱۹ اولین خودروی الکتریکی خود را به بازار معرفی کند. بر این اساس استون مارتین رپید E، دارای شعاع حرکتی ۳۲۰ کیلومتر با یک بار شارژ است و می تواند در زمانی کمتر از چهار ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت دست یابد. تیراژ تولید استون مارتین رپید ای به ۱۵۵ دستگاه محدود خواهد شد و با قیمتی حدود ۲۶۰ هزار دلار به بازار عرضه می شود.

بالینگر B1  

شرکت نوپای بالینگر (Bollinger) که فعالیت خود را در زمینه ی تولید خودروی برقی آغاز کرده است، قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ اولین مدل برقی خود را به نمایش بگذارد. این مدل روی اسکلت سبک وزن و محکم آلومینیومی سوار می شود و از سیستم تمام چرخ محرک بهره می برد. شعاع حرکتی بالینگر B1 به ۳۲۰ کیلومتر محدود می شود و از پکیج باتری ۱۲۰ کیلووات ساعت بهره می برد. گفته می شود که این خودروی الکتریکی در زمان ۴.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت می رسد و قادر است وزنی معادل ۳۴۰۰ کیلوگرم را یدک بکشد. نسخه ی وانت پیکاپ برقی در حال توسعه است تا به عنوان مدل جدید در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شود.

منبع: زومیت

(Visited 9 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *