یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
توصیه‌هایی برای کم‌تر خوردن در تعطیلات!

توصیه‌هایی برای کم‌تر خوردن در تعطیلات!

اختصاصی چاره چی/ در روزهای تعطیل مثل آخر هفته و هم چنین عیدها، عادت  داریم که در جشن های مختلف شرکت کنیم یا خودمان جشنی بگیریم. به همین دلیل شیرینی ، شکلات و غذاهای بسیاری در تعطیلات می خوریم. اگر بعد از این خوردن های زیاد و رفتن روی وزنه احساس گناه می کنید، پس توصیه های زیر را رعایت کنید تا از پرخوری جلوگیری کنید.

برنامه ریزی

برای غذای خود برنامه بچینید. مثلا با خودتان قرار بگذارید که چقدر برای شام می خواهید بخورید. ببینید کدام غذا را دوست دارید بخورید و کدام غذا را باید کنار بگذارید.

آب بنوشید

در زمان تعطیلات آب زیادی باید نوشید. سعی کنید آب بدنتان را کافی نگه دارید.

در یک بشقاب کوچک غذا بخورید

یک بشقاب کوچک بردارید و آن را پر کنید و مشغول خوردن شوید. به این صورت فکر می کنید در غذاهای زیادی دارید قاشق می زنید.

کالری های خود را ذخیره نکنید

احتمالا شما هم این کار را کرده اید. این که تا جایی که می توانید کم بخورید تا شب هرچه قدر خواستید بخورید. متاسفانه این کار نتیجه بدی دارد. زمانی که خیلی کم بخورید، قند خون پایین می آید و اشتهای شما شدیدا بالا می رود. بهتر است مقداری میوه، سبزیجات و آجیل چند ساعت قبل از شام بخورید تا اشتهای شدید نداشته باشید.

خواب کافی داشته باشید

زمانی که خسته هستید بیشتر احساس گرسنگی می کنید. زمانی که کم تر از ۵ ساعت در روز می خوابید، بدنتان هورمون های کم تری ترشح می کند و شما دیرتر متوجه می شوید که پر هستید. بنابراین به اندازه کافی در طول شبانه روز بخوابید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsandtricks.co

(Visited 3 times, 1 visits today)